126 találat a(z) közös megegyezés cimkére

Közalkalmazotti jogviszonyban álló dolgozó, pedagógus Kérdés

Közalkalmazotti jogviszonyban álló dolgozó, pedagógus tartós betegsége miatt az illetékes szakértői bizottság 70 százalékos egészségkárosodást állapított meg, betegsége miatt az alkalmassági vizsgálatot végző orvos is alkalmatlannak nyilvánította a munkakör betöltésére. Rokkantsági ellátást – a hivataltól kapott tájékoztatás alapján – akkor igényelhet, ha megszűnik a munkaviszonya. Kérdésem: ha a munkáltató nem kíván felmondani a dolgozónak, illetve a közös megegyezéses munkaviszony-megszüntetésnél nem vállalja a szolgálati idő alapján járó végkielégítés kifizetését, mit tehet a dolgozó?

Végkielégítés. Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017. május 31-én egyik munkavállaló 20 éves munkaviszonya megszűnik. Közös megegyezés esetén jár-e a végkielégítés, vagy csak akkor, ha a munkáltató mond fel? Ha munkáltató 6 hónap végkielégítést fizet a munkavállalónak, akkor ennyivel hosszabbodik a munkaviszony időtartama is? A felmondási idő hossza befolyásolja a munkaviszony hosszát? Köszönöm válaszát. Bognárné

Közös megegyezés megtámadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy Kttv. alkalmazása esetén közös megegyezéssel történő jogviszony-megszüntetéskor a köztisztviselőnek mennyi ideje van megtámadni a közös megegyezést a 238. § (4) bekezdését figyelembe véve?

Táncművészeti életjáradék Kérdés

T. Címzett! Szeretném megkérdezni, hogy egy táncművész közalkalmazott esetében, aki elérte a táncművészeti életjáradék megállapításához szükséges szolgálati időt, milyen módon lehet jogszerűen megszüntetni a közalkalmazotti jogviszonyt? Hogyan kell értelmezni az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény 43/B §-ában foglaltakat a Kjt. felmentési szabályai tekintetében? A munkáltató élhet-e Kjt. 30. § (1) bek. d) pontjában megjelölt felmentési indokkal? Vagy csak közös megegyezéssel, illetve lemondással lehet megszüntetni a jogviszonyt?

Elég a névbélyegző a munkáltató jognyilatkozatára Cikk

A Kúria kimondta: alakilag érvényes a közös megegyezésről szóló megállapodás akkor is, ha az okiratot a munkáltatói jogkör gyakorlója nem írta alá, hanem azon csupán a névbélyegző szerepel.

Munkaviszony-megszűnés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló egy éve táppénzen van, fekvő beteg lett, táppénze hamarosan lejár. Az előtte betöltött munkakört nem tudja ellátni, egyáltalán nem tud dolgozni. Hogyan szüntethető meg a munkaviszonya? A munkáltató nem szeretne felmondani, és végkielégítést fizetni, hiszen ő alkalmazná, ha el tudná látni az addigi munkáját. Lehet-e kérni a munkavállalót, hogy ő mondjon fel, vagy közös megegyezéssel szűnjön meg a munkaviszony? Jár-e neki az elmúlt évben ki nem vett szabadságra a távolléti díj? A munkaviszony megszűnésének időpontja a táppénz utolsó napja? Válaszukat köszönöm. Némethné T. K.

Tévhitek a munkahelyen az egyenlő bánásmódról és a diszkriminációról Cikk

Rendre visszaköszön a munkavállalók munkaügyi perekben benyújtott keresetében az egyenlő bánásmód követelményének sérelmére hivatkozás, az azonban sok esetben egyáltalán nem megalapozott. Cikkünkben tisztázunk néhány tipikus munkavállalói félreértést.

Megszűnik a munkáltató Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megszűnik a kft., amiben dolgozom. 10 év munkaviszonyom van. Közös megegyezést szeretne a kft. 2016. december 31-ei zárási datummal. Mire számíthatok? Milyen végkielégítést kaphatok? Köszönettel: Tünde

Megszűnik a munkáltató – mi lesz a munkavállalókkal? Cikk

Egyre gyakrabban hallani arról, hogy adott cég üzemét vagy telephelyét megvásárolja egy másik gazdasági társaság akként, hogy az változatlan feltételek mellett fogja folytatni a korábbi tevékenységet. Ennek a jogügyletnek számos polgári jogi jellegű jogkövetkezményén kívül munkajogi vetülete is van, az átadó munkáltatónál foglalkoztatott munkavállalók sorsát ugyanis rendezi a törvény. Cikkünkben azt is megvizsgáljuk, hogyan juthat hozzá a munkavállaló az őt jogszerűen megillető munkabérhez, ha a munkáltató jogutód nélkül szűnt meg.

Közös megegyezéses munkaviszony-megszüntetésről határozott a Kúria Cikk

„Szétverjük a fejedet” – helyezte kilátásba gyenge teljesítmény esetén kollégájának egy munkavállaló. A fenyegetés felmondáshoz, majd munkaügyi perhez vezetett, ami a Kúriánál kötött ki.

Az 5 legfontosabb kérdés és válasz kisgyermekeseket foglalkoztatóknak Cikk

Dolgozhat-e a munkavállaló más munkáltatónál a fizetés nélküli szabadság időtartama alatt; mi legyen a helyettesítő munkavállalóval; kötelező-e a bérfejlesztés; mikor alkalmazható közös megegyezés; mikor kell kiadni a felhalmozott szabadságot? – sorjáznak a kérdések a kisgyermekes dolgozókat foglalkoztató munkáltatóktól.

Sérelemdíj megítélése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató közös megegyezéssel történő munkaviszony megszűnésekor kötelezettséget vállalt munkavállalója részére sérelemdíj fizetésére. Kérdésem, hogy van-e a sérelemdíjnak járulék-, illetve személyijövedelemadó-terhe?

Munkavállalói rendes felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk dolgozója munkavállalói rendes felmondással akarja megszüntetni a munkaviszonyát. Kérte a felmondási idő teljes idejére a munkavégzés alóli felmentését. Ha a munkáltató ezt elfogadja, akkor a munkaviszony megszűnésének napja a felmondási idő utolsó napja vagy a felmondás napja? Ez a felmondás a Mt. szerint még munkavállalói rendes felmondásnak minősül, vagy esetleg már közös megegyezés?

Munkaviszony megszüntetése gyed alatt Kérdés

Kedves Szakértő! Munkavállaló idén márciusban szült. Szeretné munkaviszonyát megszüntetni, mert elköltözik, és az új városban tervez majd néhány hónap múlva munkát vállalni. Meg lehet-e szüntetni gyed alatt közös megegyezéssel a munkaviszonyát? Érinti-e ez a gyedre való jogosultságát? Kell-e még a munkáltatónak valamire gondolnia? Köszönettel: R.

Munkavállalói felmondás számfejtése Kérdés

Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! Köszönöm 2016. 07. 26-án adott válaszát! Kérem az alábbi mondatában szereplő "a munkáltató nem járult hozzá" kitételt egyértelműsítse számomra, mivel a kérdést úgy tettem fel, hogy a "munkáltató beleegyezik". "A munkavállaló a felmondást átadta, az hatályosult, nem vonta vissza, így ahhoz a munkáltató nem járult hozzá, és nem is jött létre a felek között közös megegyezés a munkaviszony megszűnése tárgyában". Jól értem-e, hogy jelen esetben a 30 napos felmentési időre jövedelem jár a munkavállalónak, amennyiben nem "közös megegyezés" tárgyú munkaviszony-megszüntetés történik 07. 03. nappal, hanem munkavállalói felmondás? Egyébként a munkáltató 07. 03-val szüntette meg a munkaviszonyt, eddig a napig kapott jövedelmet a dolgozó. Szabályos ez? Megoldás-e az, ha a munkáltatói felmondásra azt írják a felek, hogy például "Felek Közös megegyezéssel 07. 03-val megszüntetik a munkaviszonyt..."? Köszönettel: Reményiné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ázsiós tőkeemelés

Pölöskei Pálné

adószakértő

Menedzserszűrés

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kkv-kedvezmény és kivabelépés

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink