121 találat a(z) közös megegyezés cimkére

Munkavállaló elküldése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni: egyik dolgozónkkal nagyon nem vagyunk megelégedve, nem látja el a munkáját, sokat van távol betegségre, családi ügyekre hivatkozva. Ez gondot, fennakadást okoz cégünk működésében, így gondolkodunk rajta, hogy meg kell válnunk tőle. Írtunk neki e-mailt, hogy végezze el a munkáját, de ha bent van, akkor is internetezik, ha nem jön be különböző okokra hivatkozva, akkor ezt sms-ben közli velünk azon a napon, amikor már dolgozni kellene. A hiányzásai elérték a tolerálható szintet. Nem szeretnénk pereskedni, munkaügyi bíróságra járni, így keressük azt a legjobb megoldást, ami számunkra a legmegfelelőbb lenne. Mit tehetünk, ha megmondjuk neki, hogy közös megegyezéssel váljunk el, de ő másnaptól betegállományba megy? Mire kell figyelnünk, mit tegyünk, hogy ha lehet, akkor ne legyen a cégünk nyakába akasztva egy munkaügyi per, és esetlegesen még több százezer forintos költségünkbe kerüljön az a dolgozó, aki most is csak költségbe kerül a hanyag munkavégzése miatt? Köszönjük szépen a segítségüket!

Szabadság alatti keresőképtelenség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyesről visszatérő dolgozó, a fizetés nélküli szabadság lejárta után jelezte, hogy szeretne visszatérni dolgozni, a felhalmozott szabadságának kivételével kezdve. Majd később jelezte, hogy megszakítja a szabadsága letöltését, mert a gyermeke beteg lett, így betegszabadság címén marad otthon. Kérdésem, hogy jogos-e ilyen címen kérnie a szabadság későbbi kiadását? Közben már tárgyal a munkavállalóval a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetéséről, amiben a követelései közt szerepel a végkielégítés kifizettetése is, aminek az alapját így tudja kitolni 5 évre.

Munkaviszony két helyen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődöm, lehetséges-e, hogy egyszerre két helyen legyen munkaviszonyban egy magánszemély? Mindkét helyen 8 órás, de az egyik helyen már felmentették hivatalosan a munkavégzés alól, így ténylegesen csak egy helyen dolgozik, és ott van jelen. Ahol felmentették a munkavégzés alól, ott közös megegyezéssel egy későbbi időpontban megszűnik majd a munkaviszony, de addig is kapja a havi fizetését. Lehet így emellett máshol másik munkaviszonyt kezdeni? Köszönettel: Vasvári Erzsébet

Szabadság kifizetése Kérdés

Egy egyéni vállalkozó alkalmazottja 2011 júliusában szült. Előtte kivette a 2011. évre vonatkozó szabadságát. 2014 februárjában közös megegyezéssel megszűnt a munkaviszonya. Mennyi szabadság járna a részére? 22 napot számoltam ez jó? Jól számolom, hogy a 2011., 2012., 2013. évekre jár az egy gyermek után évi két nap szabadság?

Közös megegyezéssel rúgják ki a cégtől? Erre nagyon figyeljen! Cikk

Kellemetlen meglepetés érheti a munkavállalót, ha közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonya, de a megállapodás nem tér ki a végkielégítésre. Cikkünkből kiderül, mikor, és mennyi végkielégítés illeti meg a munkavállalót.

Közös megegyezés: érdemes aláírni? Cikk

A közös megegyezésről szóló megállapodással kapcsolatban a munkavállalók sokszor nincsenek tisztában azzal, hogy milyen jogaik, kötelezettségeik, vagy jogorvoslato lehetőségeik vannak.

Mikor és hogyan lehet munkaügyi pert indítani 2012-től? Szakértői Kommentár

Változik az Munka törvénykönvye - a munkaügyi jogvitákkal kapcsolatban néhány új szabályt kell megismerniük az érintett feleknek.

Válás után: mennyit adózunk a közös megegyezéssel megosztott vagyon után? Kérdés

Mennyi adót kell fizetni a válásból szerzett vagyon után? Olvasói kérdésre Angyal József, az Adózóna okleveles szakértője válaszol.

Hogyan követelheti elmaradt bérét közös megegyezés után? Kérdés

Közös megegyezéssel távozó munkavállaló mit tehet, ha egkori munkaadója még az utolsó havi fizetéssel tartozik neki? Olvasónk kérdésére Ozvári-Lukács Ádám, ügyvéd válaszol.

Közös megegyezés és végkielégítés - van-e mód korrigálni? Kérdés

Mit tehet a munkavállaló, ha közös megegyezéssel és egy jövőbeni alkalmazásra tett ígérettel távozott a munkahelyéről? Utólag jár neki a végkielégítés? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Viszló László válaszol.

Határozott vs határozatlan: elkerülhető a 6 hónapos pihenő? Cikk

Határozott idejű szerződéssel foglalkoztatott munkavállaló munkaviszonyát egy ideig "pihentetnék". Mit tehet? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

A munkajogász válaszol: felmondás, végkielégítés, közös megegyezés Cikk

Milyen jogai vannak a munkavállalónak, ha elküldik, ha felmond, illetve ha a közös megegyezést választja? Azonnal vagy gondolkodási idő után kell a közös megegyezésről szóló felmondást aláírnia? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

Hogyan lehet módosítani a közös megegyezésen? Cikk

A gyeden lévő kismama bére nem emelkedett egykori munkatársaiéhoz hasonlóan. Most közös megegyezéssel távozik a cégtől, de az elmúlt öt évre kapott béremeléssel nem elégedett. Mit tehet? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

Betegség felmondás után: elfelejthetjük a közös megegyezést? Cikk

A munkaadó visszavonná a közös megegyezést, mert alkalmazottja a munkaviszony megszűnése előtt megbetegedett. Tehet ilyet? Olvasónk kérdésére Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.

Közös megegyezés vagy felmondás: melyikkel járunk jobban GYES alatt? Cikk

Munkaviszony megszüntetésénél meddig jár a védettség a kismamának? Mit tehet a munkavállaló, ha kevesebb bért fizetnek ki neki, mint ami a törvény szerint járna? Olvasói kérdésekre Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Beruházás, saját rezsis beruházás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Csernobili nyugdíjas

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink