1159 találat a(z) költségelszámolás cimkére
Iskolarendszerű képzés elszámolása egyéni vállalkozásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó felesége heti 8 órában munkaviszonyban van bejelentve az egyéni vállalkozásba. A feleség munkaviszonya gazdasági tárgyú oktatáshoz kapcsolódik, tehát oktatást végez felsőfokú oktatási intézményekben. Ennek a szolgáltatásnak az ellenértékét az egyéni vállalkozó férj számlázza ki az oktatási intézményeknek. A feleség beiratkozik egy gazdasági témájú iskolarendszerű képzésbe. A feleségnek ez nem az első diplomája. Ez már továbbképzés. Az egyéni vállalkozó elszámolhatja-e adómentesen költségként az egyéni vállalkozásban az iskolarendszerű képzés tandíját, vizsgadíját, a tankönyveket és az egyéb felmerülő költségeket? Köszönöm előre is a válaszát!
Ingatlan-bérbeadás "adminisztratív" költsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély bérbe kívánja adni ingatlanát. Adózás szempontjából a tételes költségelszámolást választotta. Igazolt, elszámolható költségként lehet-e figyelembe venni az ingatlanközvetítőnek kifizetett jutalékot, valamint a könyvelőnek megfizetett munkadíj összegét? Köszönöm!
Feltöltőkártyás telefonköltség elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. mobiltelefon-számlái jelentősen megemelkedtek, ezért úgy döntött a vezetés, hogy felmondják a szerződést, és inkább feltöltőkártyákat fognak vásárolni. Egyszer egy főkönyvelőtől azt hallottam, hogy ez nem elszámolható költség, azonban nem találtam erre külön szabályozást. Az lenne a kérdésem, hogy a feltöltőkártya költsége elszámolható-e költségként a vállalkozásban? Vonatkozik-e erre bármiféle tiltás, különleges kikötés? Mivel telefonszolgáltatás, gondolom erre is mindenképpen vonatkozik, hogy a 30 százalék áfája nem levonható. Válaszát előre is köszönöm!
Költségelszámolás és cégautóadó egyéni vállalkozó autója után Cikk
Egyéni vállalkozó saját tulajdonú személygépkocsit szeretne bevinni a vállalkozásba. Kell-e cégautóadót fizetnie? Olvasói kérdésre Surányi Imréné adószakértő válaszolt.
Kerékpár, mint közlekedési (munka) eszköz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy pénzügyi tanácsadással foglalkozó egyéni vállalkozó a munkájához a saját tulajdonú személygépkocsiját használja. Ezzel kapcsolatosan havonta, csak az 500 kilométerig elszámolható üzemanyag-átalányt érvényesíti. Felmerült a kerékpár, mint munkaeszköz lehetőségének igénye. Adott esetben elszámolható-e költségként a kerékpár vételára, valamint a hozzá kapcsolódó javitás, alkatrész, kerékpáros ruházat költsége? A kerékpár használata és költsége eredményezhet-e "személyi jellegű" ráfordítást, jelentkezik-e plusz adófizetési kötelezettség? Adott hónapban az üzemanyag-átalány és a kerékpárral kapcsolatos kiadás párhuzamosan elszámolható-e? Válaszát előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozás – családi gazdaság Kérdés
Állattenyésztéssel foglalkozó egyéni vállalkozó családi gazdaságot kíván létrehozni. A családi gazdaság bejegyzése az év második felében várható. Kérdésem, hogy a családi gazdaság tagjai dönthetnek-e úgy az alapító szerződésben, hogy az egyéni vállalkozó bevételeit és kiadásait (a január 1. és december 31. között felmerülteket) egyenlő arányban osztják el maguk között, függetlenül a belépés időpontjától?
Családi gazdaság Kérdés
Adott egy édesanyja, akinek évek óta van őstermelői igazolványa, de sajnos most derült ki, hogy idén csak augusztusban érvényesítette. Év közben termeléssel kapcsolatban több százezer forint kiadási számlát gyűjtött össze (augusztus előtti időből). Van a lánya, akinek az igazolványa március 20. előtt meghosszabbításra került. Ez a két személy családi gazdaságot alapít októberben, melynek vezetője például a lány lesz. Kérdésem, hogy a családi gazdaság bevételeivel szemben (ami októbertől fog keletkezni, s a két tag között egyenlő arányban osztjuk el) az édesanya elszámolhatja-e a kiadásait, amit az év első felében gyűjtött össze?
Gépkocsi költségelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (mint magánszemély) tulajdonában van egy 5 fő szállítására alkalmas gépkocsi 2500 kilogramm feletti megengedett együttes tömeggel (nincs 3500 kilogramm). Cégautóadó szempontjából személygépkocsinak minősül? Be tudja vinni a vállalkozásba valahogyan? Köszönöm a segítséget.
Külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gázolajszámla, úthasználatidíj-bizonylat, reptéri taxiszolgáltatás számla, szállásdíjszámla: A számlák rendes külföldi áfás számlák nem közösségi beszerzések, de csak olyan számlát tudnak adni külföldön, amire nem írják rá a cég nevét (nincs is hely a számlán erre). Hogyan lehet ezeket a tényleges kiadásokat elszámolni Magyarországon? Hogyan lehet a külföldi áfás számlákból az áfát visszaigényelni Németországból, Ausztriából? A bt. munkája miatt kell külföldre utazni a bt. beltagjának, aki személyesen közreműködik a cégben, és ehhez repülőjegyet kell vásárolni. A repülőjegyre nem írták rá a cég nevét, csak az utazó beltag magánszemély neve szerepel rajta. Hogyan lehet ezt a tényleges költséget Magyarországon elszámolni? Külföldi kiküldetés esetén a bt. beltagjának (aki személyesen közreműködik a cégben és beltag is, végzi a külföldi munkát) lehet-e valamilyen formában napidíjat fizeni? A külföldi kiküldetés napidíjának milyen tb- és adózási vonzata van? A külföldi kiküldetés költségelszámolására milyen szabályok vonatkoznak?
Parkosítás Kérdés
Bérelt ingatlan körüli területet parkosítottuk. A kérdésem az hogy elszámolhatom-e költségként vagy bérelt ingatlanon végzett beruházásként kell kezelnem? Nem csak növényeket ültettünk, hanem például árokásás, járdaátfúrás stb. munkákat is végeztetünk. Köszönöm válaszát.
Tankolásról nyugta megőrzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni. Céges és bérelt autóink tankolása tankoló kártyával történik. A tankolásról minden hónapban két alkalommal kapunk számlát. A számlán fel van tüntetve a rendszám, a dátum, az üzemanyag fajtája, mennyisége. Azt szeretném megkérdezni, hogy a tankoláskor kapott nyugtát meg kell őriznünk? És, ha igen, meddig kell megőrizni? Köszönöm szépen a válaszát és a segítségét!
Főiskola kötlsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja 33 évesen főiskolára jelentkezett, levelező tagozatra. Természetesen a cég tevékenységéhez passzol a főiskola. A kérdésem: hogyan, és milyen módon lehet a költségeket elszámolni? A cég informatikai tevékenységet végez, a főiskola pedig műszaki irányú. Előre is köszönöm a válaszukat.
Nyelvvizsgadíj elszámolása Kérdés
A kft.-nél munkaviszonyban álló dolgozó nyelvvizsgát szeretne tenni, kérdésem, hogy a nyelvvizsga díját a kft. költségként elszámolhatja-e, és bármilyen adófizetési kötelezettsége keletkezik-e a munkáltatónak?
Bérelt cégautóadó Kérdés
Cégünk tartósan bérel egy személygépjárművet, amely után a tulajdonos bérbeadó fizeti meg a cégautóadót, a gépkocsi a bérbeadó könyveiben van feltüntetve. Cégünk még üzembentartóként sem lesz bejegyezve a gépkocsi forgalmijába. A bérbeadó kiszámlázza felénk a szolgáltatást és a felmerülő költségeket (például biztosítás, kötelező szerviz, gépjárműadó, casco stb.) a havi számlájában. Viszont a kisebb javításokat, autópálya-matrica, tankolás, mosatás stb. a cégünk fizeti. Ez esetben kinek kell megfizetnie a cégautóadót, hiszen mi is számolunk el költséget a bérbevett gépjármű után?
Bérelt ingatlan felújítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosa, mint magánember bérbeadná a saját lakását olyan feltételekkel, hogy két évig nem számláz a kft. felé bérleti díjat. A kft. ennek fejében felújítja az ingatlant. Ezt a költséget elszámolhatja-e a kft., az áfát visszaigényelheti-e? A magánszemély ilyen esetben a személyi jövedelemadót hogyan fizeti meg? Segítségét köszönöm. Ildi