725 találat a(z) járulékfizetés cimkére
Kettős állampolgár tb-je Kérdés
Egy rokonom ausztrál és magyar állampolgár. Mindkét országban hosszabb, rövidebb ideig él. Van magyar állandó bejelentett lakása, lakcímkártyája. 87 éves, és nincs magyar nyugdíja. Kérdés: ha befizeti az egészségügyi szolgáltatás havi díját (jövőre 7 050 forintot), jár-e neki orvosi ellátás? Ha igen, csak azokra a hónapokra kell-e megfizetnie, amikor itthon van, vagy egész évben folyamatosan fizetendő? Mik az adminisztratív teendők? Köszönettel: Gerő Judit
A1-es igazolás ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben az ügyvezető Ausztriában helyezkedik el a jövőben, részmunkaidős munkaviszonyban (napi 4 órában). A1-es igazolással rendelkezni fog. A kérdésünk az, hogy ebben az esetben elég a 4 órás munkaviszony, vagy akár 2 órás munkaviszony is, és teljes egészében mentesül Magyarországon a tb-közterhek alól?Szükséges-e vizsgálni a munkaidő hosszát vagy a munkabér összegét? Köszönjük.
Többes jogviszonyos egyéni vállalkozó nyilatkozata Kérdés
Tagi jogviszonyos ügyvezető havonta bruttó 300 ezer forint összeg után fizeti adóit, járulékait, az ennek megfelelő jövedelmet felveszi. Októberben egyéni vállalkozói igazolványt váltott ki, főfoglalkozású egyéni vállalkozóként. A Tbj. 31. § (6) alapján az egyéni vállalkozó a társas vállalkozás részére a tárgyév január 31-éig tett nyilatkozat alapján évenként az adóév egészére választhatja, hogy a járulékfizetési alsó határ után történő járulékfizetési kötelezettségét társas vállalkozóként teljesíti. Az egyéni vállalkozásában egyelőre nincs bevétele. Én úgy értelmeztem, hogy mivel 01. 31-én az egyéni vállalkozása még nem állt fenn, így a vállalkozói igazolvány kiváltását követően kell nyilatkoznia a járulékfizetésről. A NAV tájékoztatása szerint a 01. 31. az 01. 31., azaz, ha 01. 31. után váltja ki az igazolványát, akkor az egyéni vállalkozói jogviszonyában meg kell fizetni a járulékfizetési alsó határ után a járulékot egész évben, mert a nyilatkozatra nyitva álló határidő már eltelt, függetlenül attól, hogy a társas vállalkozásában is megfizeti a járulékot. Ez itt már nem választható, majd csak a következő adóévtől. Melyik a helyes? Válaszát előre is köszönöm.
Ügyvezető járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem három cégben tulajdonos, egy cégben ügyvezető. "A" cégben két órába jelentettük be, a járulékokat 31 000 forint után fizetjük. "B" cégben 6 órában, 91 000 forint után fizetjük a járulékokat. Ügyfelemet C cégben csak ügyvezetőként jelentettük be, itt járulékot nem fizetünk utána. Kérdésem az, hogy helyesen jártunk-e el a járulékfizetés tekintetében? Válaszát köszönöm.
Külföldi alkalmazott adó- és járulékkötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar fuvarozó cég fuvarszervezői feladatokra egy Hollandiában élő, holland állampolgárral kíván munkaszerződést kötni. A holland magánszemélynek nincs magyarországi tartózkodási helye, és maximum évi 10-12 napot tartózkodik Magyarországon. Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli a munkavállalót Magyarországon, ha nincs más biztosítási jogviszonya Hollandiában, illetve akkor, ha van? Segítségüket köszönöm. Üdvözlettel: Makovsky Zoltán
Mezőgazdasági őstermelő biztosítása Kérdés
Mezőgazdasági őstermelőnek 2015. december 31-ével megszűnik a munkaviszonya, innentől kezdve főállású mezőgazdasági őstermelő. Nem érte el még a rá irányadó nyugdíjkorhatárt. Kérdésem arra irányul, hogy fizethet-e kedvezményesen, tehát a bevétel 20 százaléka után járulékot vagy sem? Vagy teljes összegű járulékot kell fizetnie, és ezáltal biztosítottá válik? Köszönettel: Bényi Józsefné
Rokkantsági ellátás járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy eva alá tartozó ügyvédi iroda tagja rokkantsági ellátásban részesül. Kérdésem az lenne, hogy milyen járulékfizetési kötelezettség terheli, mivel a rokkantsági ellátás biztosítási jogviszonynak számít? Köszönettel.
Mezőgazdasági vállalkozó minimum járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy főállású mezőgazdasági egyéni vállalkozó, növénytermesztési főtevékenységgel (011101) fizetheti-e járulékait a minimálbér figyelembe vételével vagy a garantált bérminimum alapján kell lerónia azokat? Gyakran olvasható, hogy amennyiben besorolható a végzett tevékenység a 9-es feor kód alá, akkor elegendő a minimálbér is. Ön szerint besorolható a növénytermesztés 9331 kód (egyszerű mezőgazdasági foglalkozású) alá? Vajon az adóhivatal álláspontja megengedő a kérdésben? Köszönöm.
Ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége szempontjából nincs különbség akkor, ha az ügyvezető rendelkezik a kft.-ben tulajdonnal, vagy nincs abban tulajdona? Továbbá mi a helyzet akkor, ha az ügyvezető nyugdíjas? Emellett részmunkaidős ügyvezetői tevékenység (nyugdíjas, illetve nem nyugdíjas) esetén milyen szabályokat kell betartani? Kiegészítését előre is köszönöm!
Ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérem szépen segítségét. Egy kft. ügyvezetőjének, aki egyben katás egyéni vállalkozó is, milyen járulékfizetési kötelezettsége van? Segítségét nagyon köszönöm!
Egyéni vállakozás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Nappali tagozaton tanuló egyéni vállalkozóval kapcsolatos lenne a kérdésem. Kötelező-e neki minimálbér után a járulékokat befizetni, vagy amiatt, hogy nappali tagozaton tanul, nem vonatkozik ez rá? Előre is köszönöm válaszát!
Kft. ügyvezetője, többes jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben szeretném a segítségét kérni. Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének (egyedüli tagja a kft.-nek, és nem vesz ki jövedelmet) egy másik cégben munkaviszonya van, heti 20 órában. Az egyszemélyes kft.-ben elegendő-e, ha csak a minimálbér fele után fizeti meg a járulékokat? Így a két jogviszonyban (tagi jogviszony plusz munkaviszony a másik cégben) együttesen teljesül az a feltétel, hogy legalább a minimálbér után meg kell fizetni a járulékokat a társas vállalkozónak. Vagy függetlenül a 20 órás munkaviszonytól, ahol ügyvezető tagi jogviszonyban, és nem vesz ki jövedelmet, ott a minimálbér (150 százaléka, 112,5 százaléka után) után meg kell fizetni a járulékokat? Köszönettel és tisztelettel!
Őstermelő apa gyesen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Őstermelő édesapa szeretne a születendő gyermekkel otthon maradni. Ezt legkorábban a gyermek hány éves korától teheti meg? Ilyen esetben folytathatja-e AZ őstermelői tevékenységét, kell-e járulékot fizetnie? Köszönöm válaszát.
Kényszertörlés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni, még nem volt tapasztalatom kényszertörlés esetével. Ha egy kft. adószámát először felfüggesztik, majd jön a kényszertörlés, és majd valószínű a felszámolás, mert bőven van tartozása.(adó), hogyan alakul a járulék fizetése, bevallása? A kényszertörlés alatt már nincs munkavállaló, így azzal nincs gond, de a képviselőnek, aki egyben tulajdonos is (vagyis tagi jogviszonyban volt), a járulékait továbbra is meg kell(enne) fizetnie a felszámolás kezdetéig, akkor is ha a kényszertörlés alatt már nem végezhet gazdasági tevékenységet? Segítségét előre is köszönöm.
40 éves szolgálati idő mellett nyugdíjas munkavállaló egyéni járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! 40 éves szolgálati idővel az öregségi nyugdíjkorhatár előtt nyugdíjassá vált munkavállaló részére kifizetett munkabérből milyen egyéni járulékokat kell vonni abban az esetben, ha a kifizetéskor jogosult a nyugdíjra, illetve akkor, ha az éves jövedelmére tekintettel szünetel a nyugdíjfolyósítás? Válaszát előre is köszönöm. Üdv: Bácsi Ferencné