19 találat a(z) energiaipar cimkére

Majdnem 20 százalékos árnövekedés itthon, árcsökkenés az exportban Cikk

2023 júliusában az ipari termelői árak átlagosan 1,3 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 19,5 százalékkal nőttek, az exportértékesítéséi 7,6 százalékkal mérséklődtek – közölte honlapján a KSH.

KSH: az ipari termelői árak 2023 májusában az egy évvel korábbihoz képest 11,2 százalékkal növekedtek Cikk

2023 májusában az ipari termelői árak átlagosan 11,2 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 36,5 százalékkal nőttek, az exportértékesítéséi 1,1 százalékkal mérséklődtek. A nagy eltérést elsősorban az okozta, hogy az – alapvetően hazai piacra termelő, azon belül nagy súlyt képviselő – energiaipar belföldi értékesítési árai jóval meghaladták az egy évvel korábbit, miközben az exportárai már csökkentek. Az ipari termelői árak növekedésében az alapanyagok drágulása és az előállítási költségek emelkedése is szerepet játszott. Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 2,0, az exportértékesítésiek 1,4 százalékkal csökkentek, így az ipari termelői árak összességében 1,6 százalékkal mérséklődtek.

35 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak egy év alatt Cikk

Az ipari termelői árak 2022 júniusában az egy évvel korábbihoz képest 35,0, az előző hónaphoz viszonyítva 3,1 százalékkal nőttek – tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken honlapján.

Energiaipari cégekre kirótt különadókból is támogatja a háztartásokat a brit kormány Cikk

Részben a nagy energiaipari cégek profitjára kirótt átmeneti különadókból kompenzálja a háztartások emelkedő megélhetési költségeit a brit kormány – tette közzé az MTI.

Egy év alatt 18,5 százalékkal nőttek az ipari termelői árak Cikk

2021 októberében az ipari termelői árak átlagosan 18,5 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers-, az alap- és az üzemanyagok drágulása befolyásolta. A belföldi értékesítés árai 26,6, az exportértékesítés árai 14,3 százalékkal növekedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítési árak 5,8, az exportértékesítési árak 3,9, így az ipari termelői árak összességében 4,5 százalékkal emelkedtek, derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójából.

Itt vannak a júliusi ipari termelési adatok Cikk

2021 júliusában az ipari termelés volumene 8,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 10,2 százalékkal emelkedett. A növekedéshez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult, azonban a legnagyobb súlyú járműgyártás csökkent. A legnagyobb mértékben a villamos berendezés gyártása nőtt. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2021 júniusához képest 0,5 százalékkal mérséklődött. A termelés szintje hasonló volt, mint a járvány előtt, 2019 júliusában, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Csaknem 12 százalékkal nőttek az ipari termelői árak egy év alatt Cikk

2021 júniusában az ipari termelői árak átlagosan 11,6 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers- és alapanyagok drágulása, valamint a forint euróval szembeni árfolyamváltozása befolyásolta. A belföldi értékesítési árak 15,4, az exportértékesítési árak 9,7 százalékkal emelkedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,7, az exportértékesítés árai 0,7, így az ipari termelői árak összességében 1,0 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.

Megugrottak az ipari termelői árak Cikk

2021 áprilisában az ipari termelői árak átlagosan 9,8 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét a forint euróval szembeni gyengülése, valamint a nyers- és alapanyagok drágulása befolyásolta. A belföldi értékesítési árak 11,8, az exportértékesítési árak 8,8 százalékkal növekedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,6, az exportértékesítés árai 0,1, az ipari termelői árak összességében 0,6 százalékkal emelkedtek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.

Fellendülőben az ipari termelés Cikk

Márciusban az ipari termelés volumene 16,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbi alacsony szintet, munkanaphatástól megtisztítva a termelés 16,2 százalékkal emelkedett. Februárhoz képest a szezonálisan és munkanappal kiigazított ipari kibocsátás 0,4 százalékkal, a tavaly áprilisi mélyponthoz képest 68 százalékkal emelkedett, és a járvány előtti csúcsot is meghaladta - erősítette meg második becslésével szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk

2020 decemberében az ipari termelői árak összességében 6,8 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbiakat. Az áremelkedés ütemét elsősorban a forint euróval szembeni gyengülése befolyásolta. A belföldi értékesítési árak 2,6, az exportértékesítési árak 9,0 százalékkal növekedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,5, az exportértékesítés árai 0,8 százalékkal emelkedtek, így a termelői árak összességében 1,0 százalékkal nőttek. 2020-ban az ipari termelői árak 4,2 százalékkal magasabbak voltak, mint 2019-ben, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

3,5 százalékkal nőtt az ipari termelés Cikk

2020 novemberében az ipari termelés volumene 3,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit a nyers adatok szerint. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 1,6 százalékkal emelkedett. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az előző hónaphoz képest 1,2 százalékos csökkenés történt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk

Az ipari termelői árak az előző év azonos időszakihoz viszonyítva 5,5 százalékkal emelkedtek, az előző hónaphoz képest nem változtak, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) honlapján elérhető gyorstájékoztatóban.

Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk

2020 szeptemberében az ipari termelői árak összességében 5,2 százalékkal meghaladták az előző év azonos időszakit. Az áremelkedés ütemét befolyásolta a forint árfolyamának gyengülése a főbb devizákkal szemben, valamint a nyers- és alapanyagok árainak változása. Az exportértékesítés árai 7,3 százalékkal, a belföldi értékesítés árai 1,0 százalékkal emelkedtek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal honlapján.

Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk

2020 júliusában az ipari termelői árak összességében 3,4 százalékkal meghaladták az előző év azonos időszakit. Az árak alakulását befolyásolták a koronavírus-járvány következtében megváltozott gazdasági folyamatok, amelyek hatása a pénz- és árupiacokon (többek között a forint árfolyamváltozásában, illetve a nyers- és alapanyagok világpiaci árában) továbbra is érezhető volt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által kiadott gyorstájékoztatóban.

Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk

2020 júniusában az ipari termelői árak összességében 3,1 százalékkal meghaladták az előző év azonos időszakit. Az árak alakulását befolyásolták a koronavírus-járvány következtében megváltozott gazdasági folyamatok, amelyek hatása a pénz- és árupiacokon (többek között a forint árfolyamváltozásában, illetve a nyers- és alapanyagok világpiaci árában) is érezhető volt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink