630 találat a(z) eho cimkére

Tulajdonrész Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tőkehozzájárulása a következőképpen alakult: 500 ezer forintot a tulajdonos, 14 millió forintot pedig egy offshore cég tett bele. Ezt a tulajdoni részt később a kft. az offshore cégtől 1 millió forintos névértéken megvette. Ezután a kft. tulajdonosa mellett a kft. maga lett a másik tulajdonos, ami ugye nem lehetséges. Ezt hogyan lehetne feloldani? Milyen adófizetési kötelezettségek keletkeznének? Egy ügyvédtől azt az információt kapták, hogy a 14 millió és az 1 millió forint közötti különbözet után fizesse meg az szja-t és az ehót, de ez ugye elég magas összeg lenne. Lehet-e olyan, hogy ezt az üzletrészt megveszi egy magánszemély ugyanazon az 1 millió forintos névértéken, majd továbbadja a kft. tulajdonosának például 2 millió forintért. Ilyenkor csak a kettő közötti különbözet után kellene adóznia? Vagy milyen egyéb módon lehetne rendezni ezt a problémát? Köszönöm a segítséget!

Hitel, tartozás, kamat: amikor kell adót fizetni, amikor nem Cikk

A magánszemélyek nemcsak bankoktól, pénzügyi vállalkozásoktól juthatnak hitelhez, hanem a polgári jog (Ptk.) szabályai szerint – nem üzletszerűen folytatott tevékenység keretében – bármely cégtől, szervezettől, magánszemélytől is bárki bármire kaphat kölcsönt.

Osztalék adója Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm a 2017. 02. 21-én feltett kérdésemre a válaszát. Még egy kiegészítő kérdésem lenne a fentiekkel kapcsolatban. A 2015. évi eredmény terhére 2016-ban kifizetett osztalékra is ugyanaz vonatkozik, hogy a Németországban biztosított tagnak kifizetett osztalék után sem kell 14% eho-t fizetni? Amennyiben nem kell, vissza tudjuk-e igényelni a befizetett összeget önellenőrzéssel? Válaszát köszönöm: Polák Tiborné

Bérbeadás utáni eho elszámolása Kérdés

Magánszemély elszámolhatja-e költségként a bérbeadás után fizetendő ehot és az építményadót? Ha az ingatlan a magánszemély tulajdonában van, de a bérbeadás vállalkozóként történik, elszámolható-e az építményadó? Ha a vállalkozás nyereséges és ehot is fizet a vállalkozó, elszámolható-e költségként? Előre is köszönöm.

Osztalék adója Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft.-nek 2 tagja van, osztalékra 50-50 százalékban jogosultak. Az egyik tag életvitelszerűen Németországban él, ott van rendszeres jövedelme, ott biztosított és ott adózik. A másik tag saját jogú nyugdíjas, ő itt él Magyarországon, utána fizetik a havi 7050 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. 2016. év terhére osztalékot szeretnének fizetni. Kérdésem, hogy milyen adó terheli a kifizetéseket? Válaszát előre is köszönöm. Üdv. Polákné

Ők lehetnek családi gazdaság tagjai, és így adóznak Cikk

Hol kell élniük a családi gazdaság tagjainak, hogyan és hová kell iparűzésiadó-bevallást benyújtaniuk, s milyen járulékszabályokkal kell tisztában lenni – tudakolta olvasónk. Sinka Júlia, okleveles adószakértőnk válaszolt.

Nyugdíjas egyszeri, külföldről származó jövedelmének adó- és járulékterhei Kérdés

Nyugdíjasként egy orosz cég nemzetközi pénzügyi tranzakciójához nyújtottam tanácsadói segítséget, amelyért – szerződésben rögzített módon – jutalék illet meg. Ennek nagyságrendje a tranzakcióhoz képest elenyésző, annak volumene (több száz millió euró) miatt mégis óriási, forintra átszámítva meghaladja az egymilliárdot. Kérdés: mekkora szja-, egyéb adó- és járulékteher megfizetése hárul rám? A pénzt egyösszegben a cég ciprusi – az orosz adóhatóságnak bejelentett – számlájáról utalják az én magyarországi magánszámlámra. A NAV ügyfélszolgálaton azt a tájékoztatást adták, hogy a 10 százalék átalánnyal csökkentett összegből 15 százalék szja-n kívül csak 4+3 százalék ehót kell fizetnem, egy szakértő szerint azonban szochót és akár helyi adót is. Szerintem ilyesmi mással is előfordulhat, kérem mielőbbi válaszukat. Köszönettel: Nagy Gábor

Ajándékozás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság fennállásának 25. évfordulja alkamából tartott rendezvényen, 155 ezer forint értékű aranytárgyat szeretne ajándékozni az igazgatósági tagoknak, felügyelő bizottsági tagoknak, tulajdonos társaság vezetőinek, dolgozóknak, egyéb kiemelt ügyfelei képviselőinek. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e egyéni járulékot vonni a magánszemélyektől az ezen a jogcímen kapott jövedelmükből, továbbá illetéket kell-e fizetni a társaságnak vagy a magánszemélynek az ajándék után, és ezen ajándék költsége a társasági adó rendszerében a vállalkozás érdekében felmerült költségnek minősül-e? Válaszukat köszönöm.

Magánszemély területalapú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély az MVH-tól területalapú támogatást kapott. Nem őstermelő, nincs adószáma, sem érvényes értékesítési betétlapja. Az így kapott összeg a magánszemély önálló tevékenységből származó jövedelme vagy egyéb jövedelemnek minősül? A kifizető ehót vagy szochót fizet utána? Válaszát köszönöm.

Mezőgazdasági őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem: a mezőgazdasági őstermelőnek mennyi egészségügyi hozzájárulási fizetési kötelezettsége keletkezik 4 millió bevétel alatt, illetve felett. Mit jelent, hogy mentes a százalékos mértékű eho fizetése alól az a jövedelem, amely járulék alapját képezi? Köszönöm előre is szíves válaszát.

Reklámfelület bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Magánszemély reklámfelületet ad bérbe. Ingó- vagy ingatlan-bérbeadásnak minősül a dolog? (Eho 22 vagy 14 százalék?) Ha ingatlan-bérbeadás, akkor 1 millió forintig nincs eho? Ha ingatlan bérbeadás, választani kell az áfafizetési kötelezettséget? Vagy mindenképpen áfás az ügylet? Ha a magánszemély katás egyéni vállalkozó is, akkor végezheti ezt egyéni vállalkozóként, vagy csak egyéb tevékenységként?

Eho-maximum Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Az éves 450 000 forint eho-maximumba beszámít-e a főállású egyéni vállalkozó által fizetett 4+3 százalék egészségbiztosítási járulék? Ha igen, akkor a minimálbér után járó, vagy az 50 százalékkal növelt összeg után bevallott és megfizetett összeg? Köszönöm válaszát CSCS

Eho Kérdés

Őstermelő a 2015. évben kimutatott őstermelői jövedelme után ehót fizetett, tételesen számolt el a költségeivel. Ez a kifizetett eho 2016. évben költségként elszámolható-e? Köszönettel: Krivikné H. Marianna

Öpt-kifizetés – eho Kérdés

Tisztelt Szakértő! 10 év tagság után felvenném az önkéntes nyugdijpénztári megtakarításomat. Azt tudom, hogy 15 százalék szja-t vonnak belőle, de a 22 százalék ehót majd nekem kell megfizetnem, s majd bevallani a NAV részére. A jövő évi bevalláskor ráér megfizetni? Vagy már a negyedévet követő 12-éig kell? Munkaviszonyban állok, ahol vonják tőlem az egészségbiztosítási járulékot, ennek 2017-re várható éves összegét figyelembe vehetem? Az öpt-kifizetés ehójára is érvényes a 450 ezer forintos felső korlát? A választ előre is köszönöm.

Átalányadózó egyéni vállalkozó ehofizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy átalányadózást választó egyéni vállalkozónak van-e ehofizetési kötelezettsége, és ha igen, mi az eho alapja?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi kedvezmény érvényesítése önellenőrzéssel

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Telek aktiválása

Nagy Norbert

adószakértő

Családi kedvezmény válás után

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink