4276 találat a(z) egyéni vállalkozó cimkére

Katás vállalkozó magánszemély bérbeadó és fizetővendéglátó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozásomból származó bevételem mellett magánszemélyként bérbeadásból és szálláshely-szolgáltatásból is származik jövedelmem. Az áfatörvény szerint az alanyi adómentesség értékhatárának számítása során mely tevékenységemből származó jövedelmek adódnak össze? Igaz-e, hogy az alanyi mentes katás egyéni vállalkozás bevételét és a magánszemélykénti bérbeadásból származó bevételt, valamint a magánszemélykénti szálláshely-szolgáltatás bevételét össze kell vonni, és így figyelni a 6 millió forints értékhatárt? Válaszukat előre is köszönöm.

Egyéni vállalkozó gyed mellett Kérdés

A gyed melletti főállású (munkaviszonyban fizetés nélküli szabadságon lévő) egyéni vállalkozót a NAV felé főállásúnak kell jelenteni? Nem fizet járulékot, csak a fénylegesen jövedelem után.. Augusztustól gyesen lesz. Ha egy héten csak 3 napot dolgozik vállalkozóként, akkor egész hónapra, vagy csak a ledolgozott napokra lesz járuléka? Köszönöm.

Evás év a figyelési időszakban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfa hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó megszünteti a tevékenységét, tárgyi eszköz beszerzésekor teljes összegben visszaigényelte az áfát. Arányosítania nem kellett, mert nem volt áfamentes tevékenysége. A vállalkozás bezárása miatt korrigálnia kell a visszaigényelt áfát, mert a megszűnése a figyelési időszakba (60 hónap) esik. Kérdésem, hogy a figyelési időszakban az evás évét milyen minősítéssel kell figyelembe venni: áfásan végzett tevékenységnek, amelyre megillette az áfalevonási jog, vagy olyan éveknek, amikor nem illette meg a levonási jog? Köszönöm válaszát.

Adószám egyezősége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy ügyfelem NAV ügyfélszolgálatánál szellemi tevékenység végzésére adószámot váltott ki. Három hónap múlva az önkormányzat ügyfélkapujánál egyéni vállalkozói igazolványt igényelt – egészen más tevékenységi körrel – kata elszámolással. Meglepetésére a kapott egyéni vállalkozói adószám teljesen azonos a szellemi tevékenység végzésére kapott adószámával. A NAV ügyfélszolgálatánál azt mondták, hogy ez teljesen helyes így, rendben van. Valóban jó így? És, ha igen, miért? Válaszukatt előre is köszönöm! Tisztelettel

Egyéni vállalkozó Kérdés

Biztosítási ügynök egyéni vállalkozó öltöny költségét elszámolhatja? Az édesapjától szívességi használatra kapott autóra 500 kilométer átalányt el lehet számolni? Köszönöm.

Kisadózó egyéni vállalkozó szüneteltetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni a következő kérdésben. Főállású kisadózó egyéni vállalkozó, aki Németország és Magyarország között "ingázva" él, körülbelül kéthavonta szünetelteti egy hónapot meghaladóan, majd újraindítja a tevékenységét. Körülbelül kéthónapos működés után pedig ismét szüneteltet. Az a kérdésem, hogy katás főállású egyéni vállalkozóként van-e lehetőség a tevékenység többszöri szüneteltetésére és újraindítására egy adóévben? Azok a bevételek, amelyekről számlát állít ki a működés alatt, nem rendeződnek pénzügyileg addig, amíg a szüneteltetést ismét bejelenti. Ilyenkor adózási szempontból mi a teendő ezekkel a bevételekkel? Katás bevételnek számítanak? Ha nem, miként kell ezeket figyelembe venni. Szélsőséges esetben az is előfordul, hogy a korábban kiállított számla egy szüneteltetést követő, már ismét "élő " időszakban kerül átutalásra. Azt miként kell kezelni? Válaszát köszönöm!

Egyéni vállalkozói tevékenység megszüntetése szüneteltetés után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó szüneteltette a vállalkozását 2015. 02. 20-ától. Most megszüntette a vállalkozását a szüneteltetés alatt. A szüneteltetéskor minden soron kívüli bevallás beadásra került. A megszűnéskor milyen bevallásokat, milyen időszakról kell beadni, hiszen egy napot sem működött?

Főfoglalkozású egyéni vállalkozó gyes melletti járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a főfoglalkozású egyéni vállalkozó gyesen van, és nem végez munkát tudtommal nem fizet járulékot. Mi van akkor ha a gyesen lévő egyéni vállalkozónak akad folyamatos munkája vállalkozói jogviszonyában havi szinten 3 nap? A kérdés arra vonatkozna, hogyan szükséges fizetni a járulékot? Teljes hónapra mivel közreműködik? Esetleg ha három napot dolgozik, és ez a bizonyítható, arányosíthatjuk a járulékot a három napra? Az egyéni vállalkozónak napi kétórás munkaviszonya van a vállalkozás mellett. Köszönöm a segítségét.

Katás egyéni vállalkozó többes jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője heti 2 órás munkaviszonyban látja el a feladatát, mellette katás egyéni vállalkozó. Katás egyéni vállalkozóként megfizeti a havi 50 ezer forintot, mint főállású katás. Kérdésem arra irányul, hogy, mint ügyvezető 2 órás munkaviszonya kifogásolható-e? A cég bevétele minimális. Köszönöm válaszát.

Rokkantsági ellátás melletti jövedelemkorlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban (D típus) részesülő egyéni vállalkozó jövedelemkorlátjának a kiszámításánál (három egymást követő hóban ne haladja meg a minimálbér 150 százalékát) csak a vállalkozói kivétet kell figyelembe venni vagy a vállalkozás nyereségét is?

Katás nyugdíjas egyéni vállalkozó maximális jövedelme Kérdés

Ügyfelem újraélesztené szünetelő vállalkozását. Nyugdíjas. Katás szeretne lenni. Azt mondja, hogy a minimálbér 1-szorosánál többet nem kereshet, mint katás, mert elveszik a nyugdíját. Ez valóban így van? Ha igen, akkor ez nem egyenlő a kiszámlázott bevételével, hogyan kell számolni?

Egyéni vállalkozó törölt adószáma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó adószámát adótartozás miatt törölték 2015. januárban, amelyről a határozatot nem vette át, így vélelmezték az átvételt. Azóta is működik alkalmazottakkal és online pénztárgépekkel. A tevékenységét mostantól egy kft.-ben szeretné folytatni. A kérdésem, hogy a pénztárgépeket a 48/2013 (XI.15) NGM rendelet értelmében egyszerűen a kft. regisztrálja a PTGREG nyomtatványon, és kicserélik az adóügyi ellenőrző egységet? Mi a teendő az alkalmazottak azóta is nyitott jogviszonyával? Köszönöm szépen segítségét.

Evás egyéni vállalkozó nyugdíjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Evás egyéni vállalkozó ingatlan-bérbeadással foglalkozik. Ez év májusában nyugdíjba megy. Az üzletét továbbra is bérbe kívánja adni. Kérdés az, hogy van-e a fenti tevékenységére "olcsóbb megoldás", mint az eva, beleértve az ingatlan vállalkozásból történő kivonását, illetve a járulékokat is? Válaszát előre is köszönöm!

Nyugdíj melletti munkavégzés – jövedelemkorlát számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kolléganőm 40 éves munkaviszony után nyugdíjba ment, de továbbra is dolgozik alkalmazotti munkaviszonyban, és szeretne egyéni vállalkozókét is tevékenykedni. Az egyéni vállalkozói bevételét hogyan kell figyelembe venni a jövedelemkorlát szempontjából, az egész bevétellel kell számolni, vagy a költségekkel csökkentett valós jövedelmet kell csak figyelembe venni? Köszönettel: Ildikó

Rehabilitációs ellátás mellett lehetek-e egyéni vállalkozó? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Komplex felülvizsgálat keretében megállapított rehabilitációs ellátásban részesülök. Felsőfokú végzettségű informatikus vagyok, a rehabilitációs ellátásom összege eléri a havi 200 000 forintot. Kérdésem; lehetek-e egyéni vállalkozó, és milyen korlátokkal, feltételekkel, illetve milyen esetleges kedvezményekkel? Válaszukat előre is megköszönve!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink