4276 találat a(z) egyéni vállalkozó cimkére
Bevételszerzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó vagyok, jelenleg cseden, és nem folytatom a vállalkozói tevékenységemet. Gyermekem 2016. 04. 13-án született. Úgy tűnik, hogy lenne egy megrendelésem, csak nem tudom, elvállalhatom-e? Mennyit dolgozhatok és mikortól úgy, hogy az ellátásom megmaradjon? Mikortól kell járulékot fizetnem? Köszönöm.
Egyéni vállalkozó – tárgyi eszköz ajándékozása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozó a tárgyi eszközei között nyilvántartott ingatlant ajándékozott egyenesági rokonának. Kérem állásfoglalását abban, hogy ez esetben áfafizetési kötelezettség, illetve egyéb adófizetési kötelezettség terheli-e bármelyik felet? Az ajándékozó bérleti konstrukcióban vagy más formában használhatja-e az ingatlant továbbra is? Köszönettel.
Bérelt ingatlanon végzett felújítás értékcsökkenése egyéni vállalkozónál
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az egyéni vállalkozó üzlethelyiséget bérel magánszemélytől. Az üzlet megfelelő kialakítása végett felújítási munkálatokat végeztet az egyéni vállalkozó a bérelt ingatlanon. A kérdésem az, hogy a felújítási munkák végzésének engedélyezése érdekében mire kell feltétlenül kitérni a szerződésben, és az értékcsökkenést hány év alatt, milyen leírási kulccsal alkalmazhatja az egyéni vállalkozó?
Átalányadózó egyéni vállalkozó
Kérdés
Főfoglalkozású átalányadózó egyéni vállalkozó egy kft.-nél munkaviszonyban munkát vállalna. Hogyan alakulna a járulékfizetési kötelezettsége a kft.-ben, illetve átalányadózó egyéni vállakozóként? Maradhat-e átalányadózó egyéni vállalkozó?
Katás bt., katás egyéni vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! • Egy egyéni vállalkozó a katatörvény hatálya alá tartozik, és most szeretne egy bt.-t alapítani, szintén a katatörvény hatálya alatt. A bt.-ben ő lenne a kültag, és egyben kata alanya is lenne. A beltag az édesapja lesz, aki nyugdíjas. Kérdésem, hogy lehet-e egyszerre egyéni vállalkozóként és a bt. kültagjaként kata alanya? • Amennyiben egyéni vállalkozóként főállású kisadózó, akkor a bt.-ben lehet az illető nem főállású kisadózó? Az egyéni vállalkozásában volt egy NAV-ellenőrzés, ami nagyösszegű adóhiányt állapított meg. Az adókötelezettséget az adózó nem rendezte. • Amennyiben az egyéni vállalkozónak van életbiztosítása, azt a NAV inkasszózza? Köszönöm a válaszát.
Egyéni vállalkozó székhelyének költségei
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó a tevékenységét a lakásán végzi, irodát nem bérel. A lakás a vállalkozó és házastársa közös tulajdona 1/2-1/2 arányban. A lakás rezsiszámlái a házastárs nevére szólnak. A vállalkozó megteheti-e, hogy ebből a költségből az általa használt irodarészre jutó költséget elszámolja a vállalkozásban? Kell-e ezzel kapcsolatban valamilyen szerződést kötni a házastárssal, illetve van-e ennek valamilyen bérletidíj-fizetési kötelezettsége a házastárs felé? Köszönöm előre is a válaszát, üdvözlettel: Teca
Ők nem lehetnek egyéni vállalkozók! Mutatjuk, mit kell tenniük
Cikk
Változtak a bírósági végrehajtókra vonatkozó vállalkozói szabályok, amelyek szerint az önálló bírósági végrehajtóknak idén június végéig végrehajtói irodát kellett alapítaniuk, vagy be kellett lépniük tagként egy, már működő irodába. Ezt megelőzően meg kellett szüntetni az egyéni vállalkozást, amelyhez számos adminisztrációs és bevallási kötelezettség társul, amelyek teljesítéséhez nyújtunk támpontot cikkünkben.
Cég fizet egyéni vállalkozónak osztalékot
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogyan kell kezelni, ha egy kft. az egyéni vállalkozó tagjának fizet osztalékot? Az egyéni vállalkozónak bele kell azt tenni a bevételei közé, és év végén a többi eredményével együtt fogja leadózni? Vagy úgy kell kezelni, mint amikor magánszemély kap osztalékot? Köszönettel: Jancsó Katalin
Főállású katás egyéni vállalkozó nyugdíjba vonulása
Kérdés
Főállású katás egyéni vállalkozó 2016 decemberében öregségi nyugdíjra lesz jogosult, amit szeretne igénybe venni. Katás vállalkozását folytatni szeretné, mint nyugdíjas. Elég, ha a nyugdíjba vonulás napjával bejelenti, hogy kiegészítő tevékenységet folytat?
Katás egyéni vállalkozó táppénz, csed, gyed
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi eset kapcsán kérem segítségét a juttatások összegének megállapításához. Munkaviszony: 2008.12.02. – 2016.05.19. Főállású (havi 50eFt) katás egyéni vállalkozó 2016.05.20.– Gyed folyósítása: 2015.07.20. – A hölgy most a második babával állapotos, és valószínűleg veszélyeztetett terhes lesz. Ebben az esetben jogosult lesz-e táppénzre? Hogyan számolják ki az ellátások – ha jár, akkor a táppénz, illetve a csed, gyed – összegét? Köszönöm szépen a segítséget!
Nekik még a NAV sem tudja a címét. Itt az újabb adóslista
Cikk
Az adóhivatal nyilvánosságra hozta az újabb adóslistát.
Járulék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar állampolgár osztrák és magyar egyéni vállalkozó is lett. Melyik országban lesz így biztosított? Köszönettel: Arany Tamás
Telekértékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a tájékoztatásukat kérni az alábbi helyzet adójogi megítélésében. Alanyi adómentességet választó egyéni vállalkozó (főtevékenysége: lakóingatlan és földterület forgalmazása) építési telket kíván értékesíteni 6 millió forint feletti vételár ellenében. A vevő normál áfastátuszú cég. Kérem szíves tájékoztatásukat az alábbi kérdésekben: – Ebben az esetben eljárhat az egyéni vállalkozó alanyi mentesként, vagy mindenképpen áfásan kell értékesítenie a telket? – Ezzel az értékesítéssel az adózó elveszíti-e az alanyi mentes státuszát? – Egyenes vagy fordított áfával kell számláznia a telket? Milyen jogszabályi rendelkezés alapján? Munkájukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Jancsó Katalin
Pénztárgép-értékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pénztárgép használatára kötelezett egyéni vállalkozó befejezte a tevékenységét. A pénztárgépet értékesítheti magánszemélyként? Válaszát előre is köszönöm!
Katás egyéni vállalkozó – nők 40 nyugdíj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó heti 40 órás munkaviszony mellett augusztus 15-étől jogosultságot szerez a nők 40 éves szolgálati idő utáni nyugdíjára. A munkaviszonya 08.14-én megszüntetésre kerül. Az egyéni vállalkozást meg kell-e szüntetni a nyugdíj igénylése miatt? A nyugdíj számításakor mennyi vehető figyelembe a 25 ezer forint járulékfizetés miatt? Segítségét előre is köszönöm. Üdvözlettel: Nemes Istvánné az egyén vállalkozást a nyugdíj igénylése miatt nem kell megszüntetni, az továbbra is folytatható. VAlóba