582 találat a(z) egészségügyi szolgáltatási járulék cimkére
Adók, járulékok befizetése Esemény
Október 13.
Külföldről származó jövedelem adózása és járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértők! A következőben kérném a segítségüket: egy magánszemélyről van szó, aki egy hajón dolgozik, az ő elmondása szerint, mint "független munkavállaló", ami azt jelenti, hogy minden hónapban utalnak a folyószámlájára egy összeget, (munkabért), amiből nem vonnak le adót, semmilyen járulékot. Ő fizeti minden hónapban az egészségügyi szolgáltatási járulékot, de szeretné a jövedelme alapján befizetni az adókat, valamilyen formában legalizálni a jövedelmét. Mit tanácsolnak? Hogyan, milyen formában, és milyen adókat, járulékokat kell maga után fizetni?
Bt. kültag egészségügyi szolgáltatási járuléka Kérdés
T. Szakértő! Egy bt. kültagja nem végez semmiféle tevékenységet a bt.-ben, csak a vagyoni betétet szolgáltatta. Szeretném megkérdezni, hogy a következő esetekben kell-e, vagy sem egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie a vállalkozásnak a kültag után, aki: 1. kiegészítő tevékenységü kültag 2. felsőoktatásban tanuló diák kültag 3. olyan kültag, akinek sehol nincs sem munkaviszonya, sem tagi jogviszonya 4. olyan kültag, akinek sehol nincs munkaviszonya, sem tagi jogviszonya, de fizeti maga után. Köszönöm.
Megbízási jogviszony Kérdés
Adószámos, 55 év feletti magánszemély adminisztrációs munkát vállal több vállalkozásnál, és nincs máshol biztosítási jogviszonya, fizeti a 6 810 forintot. A kifizetett díj a minimálbér 30 százalékánál minden esetben kevesebb. A költségelszámolást választotta, nem a 10 százalékos költséghányadot. Kérdésem: 1.) Hány százalékos szociális hozzájárulási adó fizetendő utána, ez esetben a foglalkoztatót megilleti-e a kedvezmény? 2.) Kötelező-e levonni a szja-t tőle, vagy nyilatkozhat, hogy azt saját maga fizeti meg? 3.) Abban az esetben, hogy nem éri el a kifizetés a minimálbér 30 százalékát, kell a 08-as bevallásban szerepeltetni?
Kft.-tagság mellett kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagjaként kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó a "nők 40 éves szolgálati ideje" kedvezménnyel nyugdíjba ment 2013. 11. hónapban ( a nyugdíjkorhatárt nem érte el). 2014. 01. 01-jével bejelentkezett a kaata alá, mint kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó. Azóta a kft.-ben egészségügyi szolgáltatási járulékot fizet, az egyéni vállalkozásában havi 25 ezer forint katát. Helyesen jár-e el? Köszönettel R. Győzőné
Tb-ellátások, kedvezmények és kötelezettségek középiskola után Cikk
A középiskola befejezését követően a családi pótlék, a családi kedvezmény, az egészségügyi ellátások és a kedvezményekre jogosító diákigazolvány szempontjából is új státuszt kapnak a fiatalok. Ismertetjük az ezzel kapcsolatos tudnivalókat.
Evás egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 60 éves evás egyéni vállalkozó nem tud árbevételt produkálni már egy éve (sajátos tevékenység). Jelenleg ott tart, hogy a járulékfizetést sem tudja már megoldani. Munkát nem talál, mivel gerincműtéte miatt fizikai munkát nem végezhet. Pár évig le is volt százalékolva. Ha szüneteltetné a vállalkozását, fizetheti-e csak az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy elmehet-e munkanélküli segélyre? Egyáltalán van-e erre a helyzetre valamilyen megoldás? Gyors válaszát előre is köszönöm. Nyers Péterné
Külföldi letelepedés, hazai teendők Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, van-e valamilyen teendő a magyar hatóságok (NAV, OEP, esetleg más hatóság) felé abban az esetben, ha valaki külföldön kíván letelepedni, és munkát vállalni, de a magyar állampolgárságát megtartja? Kollégánk gyermeke utazik a jövő hónapban az Egyesült Államokba, ahol házasságot köt, és 3 hónap múlva munkaviszonyt létesít. Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni arra az időszakra, amíg az USA-ban nem áll majd munkaviszonyban? Amennyiben 2014-ben hazai és külföldi jövedelme is lesz, hogyan kerülhető el a kettős adóztatás? Mielőbbi megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Adók, járulékok, hozzájárulások befizetése Esemény
6 810 forint megfizetése Kérdés
Nyugdíjas egyéni vállalkozó eva hatálya alá tartozik, tehát bevallja, és fizeti a havi 6 810 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ugyanez a személy egy kétszemélyes kft.-ben tag és ügyvezető. Itt is meg kell fizetni havonta a 6 810 forintot?
Osztalék ehóját csökkentő... Kérdés
T.Szakértők! Az eho törvény értelmében a 450 ezer forintos határba beleszámít az eü.szol.járulék is. Kérdésem, az alábbi: cég által tagi jogviszonyban levő személy után fizetett eü.szolg.járulék /2014-ben 6810 forint/hó/ összege is levonható e a keretösszegből osztalék fizetés esetén?
Nem kft.-tag ügyvezető járuléka Kérdés
Nagyon sokat segítettek nekem a szakértői válaszaikkal. Most az alábbiakban kérem a segítségüket: Nyugdijas ügyvezető, aki nem tagja a társaságnak, milyen járulék fizetési kötelezettsége van? Csak az ügyvezetést látja el nulla forintért. Jól tudom, hogy társas vállalkozónak minősül, és meg kell fizetnie a 6810 forintot? Gyors válaszukat köszönöm.
Végelszámoló egészségügyi szolgáltatási járuléka Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Egy evás betéti társaság személyesen közreműködő, saját jogú nyugdíjas tagjai a vállalkozás végelszámolását határozták el 2014. július 1-jei kezdőnappal. Bevételszerző tevékenység hiányában a végelszámolás alatt a tagok már személyesen nem működnek közre a társaság tevékenységében. A végelszámoló a betéti társaság beltagja lesz. A következő kérdésem lenne: A végelszámolás alatt meg kell-e fizetni a végelszámoló után a 6 810 Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot? Segítségüket előre is köszönöm! Tisztelettel Kőrösi Tamás
Nagyon ráfizethet, aki külföldön dolgozik, de itthon jár orvoshoz Cikk
Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie egy külföldön kereső tevékenységet folytató magyar állampolgárnak – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Külföldön munkát végző – egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy egy kizárólag Svájcban kereső tevékenységet folytató magyar állampolgárnak kell-e idehaza egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie ahhoz, hogy itthon egészségügyi ellátást igénybe vehessen? Amennyiben évek óta fizette, de nem kellene, illetve nem kellett volna, mi a teendője, van-e esetleg lehetősége visszaigényelni a tévesen befizetett összeget?