139 találat a(z) cafetéria cimkére
Így változik 2017-ben a cafetéria – elfogadták az adótörvénycsomagot Cikk
Évi százezer forintot kedvezményesen adózó, béren kívüli juttatás formájában adhatnak a munkáltatók a munkavállalóiknak jövőre, miután mai ülésén az Országgyűlés elfogadta az ezt a módosítást is magában foglaló adótörvénycsomagot. Új adómentes juttatásként nyújtható a dolgozók számára az egészségügyért felelős miniszter által meghatározott egészségügyi ellátás. Többe kerül viszont a munkáltatóknak, ha a korábban megszokott juttatásokat – mint például üdülési szolgáltatást, munkahelyi étkeztetési, iskolakezdési támogatást, helyi utazási bérletet, önkéntes kölcsönös biztosító pénztári, illetve képzésiköltség-hozzájárulást – szeretnének adni a munkavállalóknak.
Cafetéria készpénzben: ezért örülnek a boltosok Cikk
Örül a cafetériaelemek részleges készpénzesítésének az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ), mert így a juttatásban részesülő alkalmazottak szabadon költhetik el az összeget bármilyen áru- vagy szolgáltatás vásárlására, vagyis több pénzt hagynak a boltokban.
Cafetéria Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1./ Polgármesteri Hivatalban dolgozó köztisztviselő megkapta a cafetéria juttatást (bruttó 200 ezer forintot). Adhat -e a munkáltató ezen felül védőszemüvegre költségtérítést a napi 4 órán át számítógépet használó munkavállaló részére, és milyen járulékot kell fizetni, illetve egyáltalán kell-e járulékot fizetni? Kell-e ezt szabályzatba foglalni? (Nem minden dolgozó kapná ezt a juttatást.) 2./Lehet e differenciáltan adni a köztisztviselői törvény szerinti cafetériajuttatást? Előre is köszönöm!
Erzsébet-utalvány részmunkaidősnek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Részmunkaidőben (napi 4, heti 20 órában) foglalkoztatunk rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállalót. Érdeklődni szeretnék, hogy neki adhatunk fele annyi összegű Erzsébet-utalványt, mint a 8 órában dolgozó munkavállalóknak, vagy neki is meg kell adni azt a keretet, amit a többiek kapnak? Új dolgozónk lépett be hó közepétől, neki is már meg kell adnunk a teljes összeget, mint a többieknek? Cafetéria-szabályzatban nem rendelkezünk arról külön, hogy új belépő miként kapja a juttatást. Ebben az esetben kell kapja a teljes összeget?
"Lefogyasztható" jegy Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szolgáltatásunkról jegyet állítunk ki ügyfeleinknek 3 ezer forint értékben. Új konstrukción törjük a fejünket. Szeretnénk olyan jegyet is értékesíteni, amely az általunk üzemeltetett büfében a jegy értékéig – melyet 5 500 forintért árusítanánk – "lefogyasztható" lenne. A kérdésem az lenne, hogy ez így – vagy bármely része – egyes meghatározott juttatásnak minősül-e, jár-e bármilyen járulékfizetési kötelezettséggel? Ha beváltják a büfében, kell-e regisztrálni valahogy, hogy mennyi értékben fogyasztottak? Ebben az esetben blokkot, nyugtát, számlát már nem kell kiadni, annak a jegy bevételezésével eleget tettünk? Válaszukat előre is köszönöm.
Nyugdíjas ügyvezető béren kívüli juttatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjkorhatárt elérő személy két kft.-ben ügyvezető, mindkettőben tag is. Eddig az egyik kft.-ben fizette meg a minimálbér után a járulékokat munkaviszonyosként, cafetériajuttatásban is részesült. Ha a továbbiakban kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozóként nulla forintért, vagy a minimálbér 30 százalékát meg nem haladó díjazásért látja el az ügyvezetői tevékenységet, milyen járulékokat kell fizetnie, és kaphat-e cafetériát?
Időben szólunk: ne hagyja elveszni SZÉP-kártya-pénzeit! Cikk
Sok cég adja különböző juttatásait elektronikus kártyafeltöltés (elektronikus utalvány) formájában. Csalódhat a kártyatulajdonos, ha nem figyel, ugyanis a műanyag kártyák érvényességi ideje többnyire hosszabb, mint az a határidő, amíg a kártyára feltöltött pénzeket fel kell használni. Cikkünk elsősorban a SZÉP-kártya egyenlegének felhasználhatóságára hívja fel a figyelmet.
Cafetériakártya Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Egy gazdasági társaság dolgozói részére cafetériakártyát ad, melyre fel lehet tölteni a különböző juttatásokat attól függően, hogy ki mit választ. A kártya díja 800 forint plusz áfa személyenként (a kártyát kilépéskor a munkavállaló magával viheti, és tovább használhatja). A kérdésünk, hogy ez a díj egyes meghatározott juttatásnak minősül-e, illetve az áfa visszaigényelhető-e? Köszönettel.
Foci Európa Bajnokság belépő Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2016-os foci eb magyar vonatkozású meccseire szóló belépőjegy cég által történő vásárlása adó- és járulékmentes-e?
Cafetéria társas vállalkozónak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja az alkalmazottai számára cafetériarendszer keretén belül béren kívüli juttatásokat biztosít. Kérdés, hogy ő maga (a tag) jogosult-e cafetériajuttatásokra, ha tagi jogviszonyban dolgozik az egyszemélyes kft.-ben? Válaszát köszönöm.
Cafetéria Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy horgászegyesület az elnökét a saját tagjai közül választja, aki a választott tisztséget díjazás nélkül látja el. Adható-e cafetéria keretén belül bármilyen juttatás ilyen esetben, ha emellett 36 órás munkaviszonya is van?
Egyszemélyes kft.-ből lakástámogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném állásfoglalását kérni és ha lehet, törvényi jelöléseket is az alábbi cafetéria témában: munkáltató lakástámogatásról van szó. A család (2 szülő, 3 gyerek és a negyedik útban van) , szeretne munkáltatói lakástámogatást igénybe venni: akár az 5 évenkénti 5 millió forintot a ház vásárlásához, vagy ahhoz felveendő hitel törlesztéséhez. Apuka a 40 órás munkaviszonya mellett saját egyszemélyes kft.-ben munkaviszonyban dolgozik. A lakástámogatást a kft.-ben venné fel. A Ptk. megengedi a munkaviszonyban történő munkavégzést. Van-e valamilyen kizáró ok a lakástámogatásra a kft.-ből? (Az egyszemélyes kft. szerintem egy speciális vállalkozási forma.) A 40 órás munkahelyén csak a 8000 forintos étkezési hozzájárulást kapja, más cafetéria elemet nem. A kft.-ben jelenleg semmilyen cafetériát nem kap. Mire kell még tekintettel lenni? Megosztható-e a lakástámogatás 5 éves kerete: például 2 millió forint támogatás lakásvásárláshoz és azt követően 5 éven belül hiteltörlesztéshez a 3 millió forint? Köszönettel Erdei Sándorné
Cafetéria több munkáltatónál Kérdés
Tisztelt Szakértő! A béren kívüli juttatás adózásánál problémát jelent-e, ha a munkavállaló több munkáltatótól (fő- és mellékállás) is kap cafeteriát (például ha a főállásában 450e ezer forint kerete van 96 ezer forint Erzsébet-utalvánnyal, akkor a mellékállásában kaphat-e havi 5000 forint Erzsébet-utalványt a 34,51százalék adó megfizetésével)? Válaszát előre is köszönöm!
Fundamentahitel-törlesztés támogatása cafetériában Kérdés
Munkáltatóként lakáscélú hitel törlesztési támogatásban szeretnénk részesíteni munkavállalónkat. Fundamenta lakáskasszával kombinált FHB lakáshitelt vett fel lakásvásárlásra. Az FHB-rész letelt, jelenleg már csak a lakáskasszának fizet, mert a lakáskassza kiváltotta a FHB-hitelt. Adhatunk a munkavállalónak cafetériában hiteltörlesztési támogatást? Fundamentahitel megfelel lakáscélnak ?
Külsős ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 2012-ben alakult kft. már a megalakulása óta külsős ügyvezetőt alkalmaz megbízásos jogviszonyban. 2012-ben vezető tisztségviselőként jelentették be heti 36 órát elérő munkaviszony mellett (van máshol főállása is). Ettől az időponttól a havi 08-as bevallások 35-ös kóddal (társas vállalkozás tagja) kerültek beadásra. Kérdésem az lenne, hogy ez így megfelelő-e, mivel az ügyvezető nem tagja a társaságnak? Ha nem megfelelő, visszamenőleg javítani kell-e, vagy az időközben történt jogszabályváltozások befolyásolják-e ezt a bejelentést? Szeretnénk rendbe tenni ezt a bejelentést, ha nem jó így. Mit tegyünk? Megbízásos jogviszony szerint más nem önálló tevékenységnek számít és nem számolható el a 10 százalék költség a jogviszony után, illetve adható-e neki Erzsébet-utalvány kedvező adózással (ha egyébként a cafetéria rendszer további feltételeinek megfelel)?