139 találat a(z) cafetéria cimkére
Kockázati biztosítás Kérdés
Tisztelt Cím! Ha egy társaság 35 dolgozójából 5 fő részére köt kizárólag kockázati biztosítást, amelynek havi összege 5000 Ft / fő / hó, akkor az adómentes? Ekkor nem kell figyelni a "mindenkinek azonos feltételekkel" elvet ? Köszönettel.
Cafetéria és béren kívüli juttatások megérik-e? Kérdés
Tulajdonosként kérdésem: igénybevehető-e két személyes kft. esetében a cafetéria és érdemes-e? A kft.-nek milyen NAV-nak befizetendő kötelezettségei lennének cafetéria igénybevétele esetén? A vállalkozásban mindkét tulajdonos bért vesz fel, és 2014-ben az eho meghaladja majd a 450 000 forintot. (Könyvelő szerint nem éri meg ezzel a lehetőséggel élni, igaz-e ez?) Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.
Munkakörhöz kapcsolódó juttatás Kérdés
Kiskereskedelmi bolthálózattal rendelkező cég vagyunk. Bevételeink nem nőnek (sőt csökkennek), így az évről évre emelkedő garantált bérminimum kitermelése egyre nagyobb gondokat okoz. Ezért a boltvezetők és helyetteseik bére „összecsúszik” a bolti dolgozók kötelezően emelendő bérével. Kérdésünk: hogyan lehetséges valamilyen egyszerű belső szabályzat (cafetéria) kialakítása, amely szerint csak a boltvezetők és helyetteseik részesülnek valamilyen, a bérköltségnél olcsóbb többletjuttatásban? Van-e lehetőség csak az ő étkezési utalványkeretük emelésére, vagy csak ezekben a munkakörökben Erzsébet ajándékutalvány biztosítására. Köszönjük mielőbbi válaszukat.
Béren kívüli juttatások egyösszegű kifizetése hozzátartozó halálozása esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy a versenyszférában működő kft. (nem kifizetőhely) havi 10 ezer forint béren kívüli juttatást ad munkavállalói részére Erzsébet utalvány és SZÉP kártya formájában a dolgozó év eleji választása, illetve a belső szabályzat alapján. Egy munkavállalói megkeresésre szeretném Önöktől megkérdezni, hogy van-e törvényi lehetőség arra, hogy a munkavállaló közeli hozzátartozójának halálára tekintettel a neki járó éves cafetéria juttatást (120 ezer forint) előre, készpénzben kifizethessük? Segítségüket előre is köszönettel: Mezei Mariann
Bölcsődei ellátás megtérítésének adóvonzata Kérdés
Tisztelt Válaszadó! Milyen adófizetési kötelezettsége van a munkáltatónak és a munkavállalónak, ha a cég a nevére szóló számla alapján megtéríti dolgozójának a magánbölcsőde térítési díját? Ez a térítés cafetéria keretén belül nyújtható?
Munkahelyi étkeztetés Kérdés
A munkavállalók étkezésének biztosítására egy másik kft. konyhájáról rendelünk ebédet, amit kiszállítanak részünkre, vagy esetenként be tud menni a munkavállaló a másik cég étkezdéjébe, és ott fogyasztja el. Mindkét esetben heti elszámolással kapunk számlát. Kérdésem, hogy milyen adózású juttatásnak számít a két változat? Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli a két változatot?
Év végi ajándék utalvány Kérdés
Vállalkozásunk havi 8 000 forint Erzsébet utalványt ad a dolgozóinak étkezésre. Év végi jutalomként szándékunk Erzsébet ajándék utalványt adni. Adhatjuk-e 35,7% kedvezményes adózás mellett, vagy csak 51,17% adóteherrel? Válaszukat köszönöm.
Cafetéria visszafizetéssel kapcsolatos kérdés Kérdés
Egy budapesti központú nagyvállalatnál kezdtem dolgozni 2013. április 22-én. Korábban már dolgoztam ennél a cégnél, emiatt próbaidő nélkül, rögtön határozatlan idejű munkaszerződést kaptam. Ezért rögtön, vagyis a következő egész (május) hónaptól járt nekem a cégnél egységes cafetéria juttatás, ami éves szinten bruttó 520 000 forint. Értelemszerűen ez nekem csak 8 hónapra lett megállapítva, májustól decemberig. Ennek az időarányos összege: bruttó 346 667 forint. Egy nyilatkozatot kellett kitöltsek, amiben kértem, hogy ez az összeg két részből álljon:1. Erzsébet utalvány (havonta: nettó 8 000 forint, vagyis bruttó 10 856 forint) 2. A maradék teljes összeg OTP Szép kártyára jóváírva: bruttó 259 819 forint. Vagyis nettó 191 465 forint) Tehát 8x10 856 = 86 848 + 259 819, ez összesen: 346 667, tehát kijön a teljes bruttó összeg. Ez így is történt, a 8 000 forint Erzsébet utalványt havonta kaptam meg, az OTP Szép kártyára viszont még májusban ráutalták a teljes nettó összeget, vagyis 191 465 forintot. Ez így rendben is lenne, viszont én időközben felmondtam az adott cégnél, az utolsó munkában töltött napom augusztus 31-e volt. Az Erzsébet utalvánnyal nincs semmi gond, hiszen azt mindig havonta kaptam meg, vagyis 4 alkalommal megkaptam a 8 000 forint értékű Erzsébet utalványt. Viszont az OTP Szép kártyára a teljes (8 havi) összeget rátették még májusban, ezért ennek a felét jogosulatlanul kaptam meg, vagyis vissza kellett fizetnem. Itt jön az én problémám: a Szép kártyára utalt 191 465 forint fele (95 733 forint) járt volna vissza szerintem a munkáltatónak, ezzel szemben ők levontak tőlem 119 053 forintot. Erre a problémára már a békéscsabai NAV irodában egy hölgy velem egyetértve ugyanezt megerősítette, viszont nekem írásos megerősítésre van szükségem, amivel megkereshetem a volt munkáltatómat. Várom megtisztelő válaszukat, üdvözlettel: Veszelka Miklós
Szigorú szabályozás alatt a vezetői bérek és juttatások Cikk
Az állami tulajdonú cégek többsége annak ellenére, hogy részben közfeladatokat lát el, nagymértékben piaci, profitorientált tevékenységet végez, vagyis nem az adófizetők pénzéből finanszírozza a felsővezetők jövedelmét. Az állami- és magántulajdonú cégek felsővezetőinek javadalmazásában jelentősek a különbségek – írja a Heti Válasz Online. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. szerint az állami tulajdonban lévő társaságok vezetőinek alapbére rendkívül szigorú szabályozás alatt áll, a prémiumok kifizetése pedig meghatározott feltételek teljesítéséhez kötött.
Nem kapnak cafetériát a pedagógusok Cikk
A tanárok idén szeptembertől nem fognak béren kívüli juttatást kapni, jövőre talán – írja a Világgazdaság Online. A Köznevelésért Felelős Államtitkárság a lapot arról tájékoztatta, hogy a 2014-es költségvetésről szóló tárgyalásokat követően tudnak bővebb információt adni arról, hogy kapnak-e béren kívüli juttatást a pedagógusok.
Ez lehet az új cafeteria-juttatás Cikk
Elképzelhető, hogy a kedvezményes béren kívüli juttatás lesz a munkáltató önkéntes pénztáron keresztül nyújtott célzott szolgáltatása. Munkatársunk egy konferencián szerzett értesülése szerint felmerült a Szja törvény olyan módosítása, amely a kedvezményes béren kívüli juttatások közé sorolná az önkéntes pénztárba fizetett munkáltatói támogatás új formáját.
Cafetéria juttatás bérelt dolgozóknak Kérdés
Az alábbi kérdésben szeretnénk állásfoglalásukat kérni.Társaságunk munkaerőt bérel, és a bérelt munkaerő részére biztosítja a belső szabályzatban foglalt béren kívüli juttatásokat. Társaságunk a cafetériarendszer keretében biztosít munkahelyi étkeztetést (mely szolgáltatást kizárólag társaságunk munkavállalói, illetve a kölcsönzött munkaerő veheti igénybe), amelynek a kölcsönzött munkaerővel kapcsolatos (részükre biztosított juttatás) költségeit át kívánja terhelni a munkaerőt kölcsönadó társaságnak. A cafeteria juttatást havonta, elektronikus kártyán kapják meg a dolgozók. A kártya csak a munkahelyi étkezdében használható.A fenti kapcsán az alábbi kérdések merülnek fel:1. Társaságunk számláját, amelyben átterheli a fent említett juttatás költségeit, folyamatos teljesítéssel állítja-e ki (az elszámolást havonta szeretnék elvégezni, a tárgyhavi juttatásokat számláznánk tovább a kölcsönadónak)? 2) Bruttó összegként kell-e értelmezni azt az összeget a továbbszámlázáskor, amelyet társaságunk biztosít a kölcsönzött munkaerő részére, azaz amely összeget a bérelt munkavállaló felhasználhat munkahelyi étkezésre? (pl. a juttatás „A” bérelt munkavállaló részére 12.500 Ft / hó, amelyet a munkahelyi étkezés során felhasználhat, elkölthet, ebben az esetben az „A” bérelt munkavállalóval kapcsolatosan 9.843 Ft + 2.657 Ft ÁFÁ-t számlázunk-e a bérbeadónak) Szíves segítségüket a fenti tárgyban előre is nagyon köszönjük!
Nagycsaládosokat és nyugdíjasokat üdültet a kormány Cikk
Üdültetésre fordítja a kormány az Erzsébet-utalványokból befolyt pénzt. Hetvenötezer nagycsaládos, nyugdíjas, fogyatékos, valamint a szociális szférában dolgozó kap üdülési lehetőséget az Erzsébet-program most lezárult négy pályázatának köszönhetően - jelentette be Soltész Miklós szociális államtitkár és Horváth Endre, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kuratóriumi elnöke keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Olcsóbb lehet a béremelés, mint a cafeteria Szakértői Kommentár
A 2012-es adócsomag zárószavazás előtt úgy módosult, hogy a béren kívüli juttatással még részben sem valósulhat meg az elvárt béremelés. Ez azt jelenti, hogy mielőtt a béren kívüli juttatásokról dönt a munkáltató, elsőként azt kell megvizsgálnia, hogy az alacsony keresetűek nettó bérének szinten tartása béremeléssel, vagy béren kívüli juttatással jelent-e kisebb költséget.
Cafetéria 2012 kalkulátor - használati útmutató Cikk