60 találat a(z) bt. ügyvezetője cimkére
Bt.-kültagja lehet-e ügyvezető? Ahány jogász, annyi válasz Cikk
Lehet-e ügyvezető a bt. kültagja a saját bt.-jében? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna szakértőnk válaszolt.
Bt.-kültag lehet-e ügyvezető? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. kültagja lehet-e ügyvezetője ugyanannak a bt.-nek?
Külföldi állampolgár ügyvezető járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosa és egyben ügyvezetője egy orosz állampolgárságú személy, aki a 70. életévét betöltötte. A társaság még tevékenységet nem végez. Rá is a havi szolgáltatási járulékfizetés vonatkozik? TAJ-számot kell igényelni, de milyen minőségben (például munkáltató vagy magánszemély)? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a kapcsolt munkakör esetén, amikor az ügyvezető munkaviszonyban látja el a feladatát, és tevékenységet is végez a társaságban, melyik FEOR-kóddal kell lejelenteni a 1041-es nyomtatványon? Bt. ügyvezetőjénél is működik a kapcsolt munkakör, ha a tevékenységben is részt vesz, de ott a társasági szerződésben rögzíteni kell, hogy az ügyvezetést munkaviszonyban látja el? Köszönöm válaszát.
Társas vállalkozó – hallgatói jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság ügyvezető beltagja 2009. óta hallgatói jogviszonya mellett vesz részt a vállalkozás tevékenységében. E jogviszonya időközönként szünetelt, vagyis passzív féléven volt. A Tbj. törvény végrehajtási rendeletében 2013. 08. 29-étől szerepel a hallgatói jogviszony fogalma. Ez időpont előtt alkalmazhatók a Tbj. kedvezményes járulékfizetésre vonatkozó szabályai – vagyis, hogy csak a tényleges közreműködői díj után kell járulékot fizetnie – a hallgatói jogviszony szünetelésének időszakában? Köszönettel.
Katás bt. ügyvezetője Kérdés
Katás bt. főállású kisadózó beltagja személyesen közreműködik a cégben, egyben ő az ügyvezető is. Az új Ptk szerint az ügyvezetést csak megbízással vagy munkaviszony keretében láthatja el. Ha ingyenes megbízással látja el az ügyvezetést, kell-e emiatt járulékot fizetnie a havi 50 ezer forint kata mellett? Mi a helyzet akkor, ha ez a cég nem katás, hanem evás, de a felállás ugyanez? Tisztelettel várom válaszukat.
Bt.-beltag új Ptk szerint Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. beltag eddig tagi jogviszonyban, társas vállalkozóként látta el a vezető tisztségi feladatát 2006. óta. Az új Ptk szerinti társasági szerződésben ügyvezetői feladatát megbízási jogviszony alapján látja el. A jogviszony kezdete a módosítás napja. Úgy gondolom, tb-jogállás szerint továbbra is társas vállalkozónak minősül. Kell-e a T1041-en bármiféle változást bejelenteni az új társasági szerződés miatt? Köszönettel Tóth Zsuzsa
Bt. beltag 36 órán túli munkaviszonnyal Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném az alábbiakban. Adott egy bt. egy beltaggal, egy kültaggal, mindketten tagok a betéti társaságban, és mindketten rendelkeznek más munkáltatónál 36 órán túli munkaviszonnyal. A jelenlegi társasági szerződés szerint a beltag az üzletvezetésre jogosult. Az üzletvezetést ellátja és nulla forint díjazás mellett személyesen is közreműködik, 36 órán túli munkaviszonya mellett. A kültag a más munkáltatónál meglévő 36 órán túli munkaviszonya mellett a bt.-ben is heti 10 órás munkaviszonyban dolgozik. Az új Ptk. szerint hogyan módosítsák a társasági szerződést, a beltag jogviszonyát hogyan jelöljék meg úgy, hogy a beltag végezhesse továbbra is az ügyvezetést és a személyes közreműködést nulla forint ellenében? Köszönettel.
Ügyvezető Kérdés
Tisztelt Dr. Radics Zsuzsanna! 2015. 02. 16-án részt vettem a Lurdy Házban tartott előadásodon. Szó volt róla, hogy egy személy egy céggel nem lehet egyidejűleg munkaviszonyban és megbízási jogviszonyban is. Az egyik kft.-ben, amelynek a bérszámfejtését készítem, a társasági szerződés alapján az ügyvezetői teendőket megbízási jogviszonyban látja el az ügyvezető, emellett, mint (1311) Mezőgazdasági, erdészeti, halászati és vadászati tevékenységet folytató egység vezetője munkaviszonyban is áll ezzel a kf.-vel heti 10 órában. Jól gondolom, hogy ez a kettősség nem megengedett? Ha igen, tudnál nekem írni egy törvényi hivatkozást, ami kizárja? Lehotai Katalin (Claessens Kft.) Lehotai.Katalin@claessens-group.eu
Bt. ügyvezetője munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2015. 03. 15-ei módosítás kapcsán kérdezem, ha a bt. beltagja munkaviszonyban van, ő az ügyvezető is, de a bt. tevékenységet nem folytat már több éve, tehát munkabérfizetés nincs, akkor is kell-e járulékot fizetnie, ha van 36 órát meghaladó munkaviszonya? Vagy milyen jogviszonyt kellene választani, ahol nincs járulékfizetési kötelezettség, mert jövedelem sincs? Akkor kell-e társasági szerződést módosítani, ha ezen a jogviszonyon nem kíván a bt. változtatni, és a kültag nem ügyvezető? Válaszát köszönve, tisztelettel: Gubányiné Szalai Katalin
Kapcsolt vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, ha egy bt. és egy kft. között NINCS üzleti kapcsolat, de a bt. egyetlen beltagja (egyben ügyvezetője) a kft. 50 százalékos tulajdonosa és ügyvezetője, a másik 50 százalékos tulajdonosa és ügyvezetője a felesége, akkor is le kell jelenteni január 15-ével? A feleségnek, aki a kft. egyik tulajdonosa és ügyvezetője, a bt.-ben kültag és alkalmazott, van egy egyéni vállalkozása, azonban a kft. és az egyéni vállalkozás között szintén nincs üzleti kapcsolat. Kapcsolt vállalkozásnak minősül? Mindhárom cégnek azonos a székhelye (egy iroda), és nagyjából azonos a tevékenységi kör is, de semmilyen számlamozgás nincs a cégek között. Összegezve: kell-e bármit is jelenteni a 3 cég viszonylatában? Köszönöm!
Ügyvezető gyes mellett Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi járulékkérdésben kérném a segítségüket. Adott egy betéti társaság, amelynek egyetlen beltagja egyben az ügyvezető is, aki jelenleg gyesen van. Most lényegében semmilyen tevékenység nem történik a cégben. Nem rendelkezik heti 36 órás munkaviszonnyal. Kell a járulékot fizetni amiatt, hogy hivatalosan ügyvezető? A törvényt megnéztük, abban az áll, hogy ha "vállalkozási tevékenységét személyesen folytatja", akkor kell fizetni. Az ügyvezetőség ténye jelentheti-e azt, hogy személyesen folytatja a vállalkozói tevékenységet?
Gyesen az ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaságnak két beltagja és három kültagja van. Az egyik beltag és az egyik kültag munkaviszonyban látja el a feladatát. A másik beltag, aki jelenleg az ügyvezetői teendőket ellátja, köztisztviselőként teljes állásban biztosított, de jelenleg gyesen van. A vezetői feladatot eddig tiszteletdíj nélkül látta el. Kérdésem: milyen jogviszonyban, milyen járulékteher mellett kell őt bejelenteni? köszönettel: HZ
Bt. ügyvezetője Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábban a Gt. nem tette lehetővé, hogy bt. üzletvezetője a tagokon kívül más személy lehessen. Tudomásom szerint ez most is így van, sőt, most már a kültag sem lehet ügyvezető, csak a beltag. Kérem szépen megerősítését, valóban így van-e, melyek ezzel kapcsolatban a legfontosabb tudnivalók. Köszönettel: Vágner Emília
Ügyvezető járulékfizetése, bevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1.) Egyszemélyes kft. tagja, aki egyben a kft. ügyvezetője is, feladatait heti 40 órás munkaviszony melletti tagi jogviszonyban látja el, a kft.-től mindezért jövedelmet nem kap. Most terhességi-gyermekágyi segélyre, majd gyedre megy. Az ügyvezetői feladatok ellátására munkaviszonyban alkalmazunk helyette egy ügyvezetőt. Kérdéseim: – A terhességi gyermekágyi segélyen lévő kft.-tagot továbbra is jelenteni kell-e a 08-as bevalláson? – Ha igen, akkor kieső időként szerepeltetni kell-e a terhességi-gyermekágyi segélyt annak ellenére, hogy nem a kft.-től igényelte, hiszen innen jövedelme sem származott? 2.) Bt. ügyvezetője, aki feladatát tagi jogviszonyban heti 40 órás munkaviszony mellett látja el júliustól gyermeknevelési támogatást szeretne igényelni. Igénybe veheti-e a gyermeknevelési támogatást úgy, hogy a bt.-ben továbbra is ügyvezető maradjon, és ne kelljen járulékot fizetnie?
Betéti társaság ügyvezetője részesülhet-e munkanélküli segélyben? Kérdés
Több éve veszteséges betéti társaság ügyvezetőjét (beltag) heti 20 órás munkaviszonyban foglalkoztatja. Munkabérét több hónapja nem tudja a bt. kifizetni, mivel nem rendelkezik bevétellel. Munkaviszony megszüntetése esetén részesülhet-e az ügyvezető munkanélküli segélyben?