405 találat a(z) biztosítás cimkére
Várólisták: szerintük ez a megoldás Cikk
A magyarok közel egyharmada kötne egészségbiztosítást a közeljövőben és lenne hajlandó havi rendszerességgel néhány ezer forintot áldozni erre a célra – derült ki a Századvég Alapítvány által, a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) számára készített kutatásból.
Külföldi személygépkocsi bérlete Magyarországon Kérdés
Magyarországi áfaalany cég bérel német cégtől személygépkocsit hosszú távra. Közösségi adószámmal mindkét cég rendelkezik. Áfa szempontjából hogyan jár el helyesen a magyar bérbe vevő? Milyen költségeket számolhat el Magyarországon a bérbe vevő (szerviz, javítás, karbantartás, biztosítás stb.)? Zs. Éva
Fizetés nélküli szabadság. Kérdés
Egyik kollegánk családi ügy miatt fizetés nélküli szabadságot kért. Jelen gazdasági helyzetben módunkban áll ezt engdélyezni neki. Mi vonatkozik a 30 napot meg nem a haladó, illetve a 30 napot meghaladó fizetés nélküli szabadságra? A munkavállalónak van még kivehető rendes szabadsága. Ki kell-e előbb adni a rendes szabadságát, vagy nem? A biztosítása ezen időszakra szünetel. A munkaviszonya megmarad? A 15T1041-es bejelentést be kell-e nyújtani a fizetés nélküli szabadság időszakára?
Astrások figyelem: durván nőhet a biztosítási díj! Cikk
A román ASTRA S. A. Biztosító annak ellenére csődbe ment, hogy korábban piacvezető társaság volt hazájában. Az őt korábban alacsony kötelező biztosítási díjai miatt választó és hamarosan biztosítóváltásra kényszerülő, mintegy 160 ezer magyar autós akár jelentős díjemelkedéssel is találkozhat – olvasható a biztosítás.hu internetes biztosítási portál közleményében.
Az Astránál van biztosítása? Itt tájékozódhat Cikk
A román és a magyar biztosítási garanciarendszer is helytáll a román Astra Biztosító magyarországi fióktelepének károsultjai számára azt követően, hogy a biztosítót felügyelő román felügyeleti hatóság visszavonta az Astra román cégének tevékenységi engedélyét és kezdeményezte annak felszámolását. Az MNB a román felügyelettel való egyeztetéseken képviseli a magyar fogyasztók érdekeit.
Civil szervezet egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazna külföldit Kérdés
Összetört mobiltelefon készülék kárrendezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy általunk könyvelt kft. újonnan vásárolt mobiltelefon készüléke összetörött. Az új telefonkészüléket úgy vásárolták meg, hogy kötöttek rá biztosítást. A távközlési cég egy új telefont számlázott le úgy, hogy a cégnek 20 ezer forint önrészt kellett fizetni, a maradékot pedig a biztosító rendezte a távközlési cég felé. Kérdésem, hogy a számla teljes áfa összege levonható, vagy csak a 20 ezer forint önrész összege után lehet? Van erre az áfatörvényben speciális szabály?
Szerdai vihar: milliós károk is vannak Cikk
2015. július 8-án délután hatalmas vihar vonult végig az országon. A vihart követően ömlenek a kárbejelentések a biztosítókhoz: szakértői becslések szerint a károk száma megközelítheti a 20 ezret, a becsült kárérték pedig akár a 3 milliárd forintot is – tette közzé a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) a legfrissebb adatokat pénteken.
Kártérítés utáni szja-fizetés Kérdés
Testvérem 2007-ben közlekedési balesetet szenvedett. A biztosítóval szemben pert nyert 2014 évben. A következőket állapította meg a bíróság jogcímenként: főállásából adódóan keresetkiesést, nem vagyoni kártérítést, mezőgazdasági őstermelőként elmaradt haszont. A keresetkiesés és a mezőgazdasági őstermelőként elmaradt haszon után jól értelmezem a törvényt, hogy adófizetési kötelezettsége keletkezik? Itt figyelembe vehetem a szja-törvény 1. számú mellékletének 6.7 pontja alapján írt napi 15 ezer forintos adómentes részt? Ha igen, akkor jól számolom, hogy a napi 15 ezer forintot megszorzom az eltelt napok számával (például ha a keresetveszteséget 66 hónapra számolták, akkor az adómentes rész 66 hónap egyenlő 1980 nap, ezt szorzom a napi 15 ezer forinttal)? Melyik sorban kell ezt bevallanom az szja-bevallásban? 27százalékos ehofizetési kötelezettsége is keletkezik? Az elmaradt haszont 2008. 04. 01-től 2014. 12. 01-ig állapította meg a bíróság, a keresetkiesést 2008. 04. 01-től 2013. 06. 30-ig. A nem vagyoni kártérítés adómentes vagy adóköteles? Ha adóköteles, akkor hogyan kell számolni az adót, és hová kell beírni azt a bevallásba?
Egész életre szóló biztosítás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Nagyon hasznos a ma megjelent határozott tartamra, vagy lejáratra szóló biztosítások adózásával kapcsolatos tájékoztató. Kérdésem: a lejárat nélküli, egész életre szóló kockázati elemeket nem tartalmazó, UL. biztosítások esetében, amikor a szerződő a munkáltató, biztosított az alkalmazott, és a szerződő a tartam alatt bármikor átadja a szerződői jogot a biztosítottnak, kinek, mikor és milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik? Köszönettel
Kit, mennyi adó terhel, ha a munkáltató fizeti a biztosítást? Cikk
Gyakran okoznak fejtörést az szja törvény biztosításokra vonatkozó szabályai. Különösen, ha a munkáltató a munkavállaló javára köti meg a szerződést, úgy, hogy a biztosítói kifizetésekre való jogosultságot fenntartja magának, majd utóbb a szerződés módosításával a munkavállalót lépteti maga helyébe.
Munkáltató által fizetett biztosítás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni: A munkáltató határozott idejű (10 év) vegyes biztosítást köt az alkalmazott számára. A szerződés megkötésekor, az elérési kedvezményezett a szerződő, haláleseti kedvezményezett a biztosított hozzátartozója. A lejárat előtti utolsó évben megváltoztatják az elérési kedvezményezettet. Így a szerződő helyett a biztosított lesz a kedvezményezett. Konkrét kérdésem: a biztosítói kifizetés esetén milyen fizetési kötelezettsége merül fel a szerződőnek, illetve a biztosítottnak (szja, eho, kamatadó, stb. )? Köszönettel...
Visszavásárolt biztosítás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély felbontotta beföldi biztosító társaságnál lévő biztosítási szerződését. A biztosító társaság visszautalta a visszavásárlási értéket mindenféle adó levonása nélkül. A magánszemély semmilyen szja-kedvezményt nem vett igénybe ezzel kapcsolatban a korábbi években. Kell-e adóznia a visszavásárlási érték után? Köszönettel.
Kétes kötelezettség Kérdés
Tisztelt Cím! Egy vállalkozás fuvarozást végzett, mely tevékenysége során az árut lopás miatt nem tudta kiszolgáltatni. Általános esetben a Ptk. szerint Ő a felelős, azonban az adott körülményekből adódóan felelősségét megalapozottan nem ismerte el, az ügy bíróság elé került. Kérdésem az lenne, hogy a kár összegét ki kell-e mutatni a könyvelésben, beszámolóban, hiszen a fél nem ismerte el annak tényét, és a bírósági eljárás pontosan arra irányul, hogy egyátalán felelős-e a fuvaros, és ha igen, milyen összeggel. A "káresemény" bekövetkezténék évét lezáró beszámoló elkészítéséig az eljárás nem záródik le. Ha a bíróság ítéletében kimondja, hogy a társaság felelős és kártérítéssel tartozik, természetesen kötelezettségként ki kell mutatni a könyvekben. De amíg ez a folyamat le nem záródik mi a teendő? Azért mert a biztosító azt állítja, hogy kártérítéssel tartozunk, szerepeltessük a beszámolóban, hiszen nem ismerjük el.
Egészségbiztosítás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Egy kft. biztosítási szerződést kötött egészségbiztosítás címén, melyben a szerződő a kft., a biztosított és kedvezményezett a dolgozó (k). Az egészségbiztosítás a kötvényben felsorolt betegségek bekövetkeztekor a megjelölt biztosítási díj kifizetését teszi lehetővé. A biztosítás hosszú távú, havi díja nem éri el személyenként a minimálbér 30 százalékát. Ezekkel a feltételekkel van-e befizetési kötelezettsége a munkáltatónak, ha van, mennyi, és ez a biztosítás beleszámít-e a cafetéria keretbe ? Válaszát előre köszönöm.