14 találat a(z) bizonyítás cimkére

Nyugdíjra készülő előzetes adatai Kérdés

Igazságügyi adószakértők, akik állásfoglalása jogi vitákat dönthet el Cikk

Jogrendszerünkben fontos szerepet töltenek be az igazságügyi szakértők, azon belül is az igazságügyi adószakértők, a magyar jogrendszer és igazságszolgáltatás egyre aktívabban alkalmazza a szakértői bizonyítás intézményét. Cikkünkben az igazságügyi adószakértők tevékenységét, jogrendszerünkben való szerepét és a magánszakértői véleménnyel történő bizonyítást tekintjük át, következő cikkünkben pedig majd gyakorlati példákon keresztül szemléltetjük a magánszakértői vélemények jelentőségét.

Munkaviszony megszüntetése II. Kérdés

Özvegyi nyugdíj élettársaknál: iránymutató döntés a Kúriától Cikk

Az élettársi kapcsolat fennállását, az érzelmi és gazdasági kötődés meglétét különösen körültekintően kell vizsgálni az özvegyi nyugdíjra való jogosultsághoz – állapította meg a Kúria a Kfv.VII.37.486/2020/5. számú ügyben hozott ítéletében.

Bizonyítási nehézségek az adóellenőrzések során Cikk

Az adóigazgatási eljárások új gyakorlata szerint a jogorvoslati eljárásban az adózó nem jogosult olyan új tényre, bizonyítékra hivatkozni, amit korábban nem terjesztett elő. Ez sok esetben azt eredményezi, hogy az adózók bizonyítási lehetőségei korlátok közé szorulnak.

Nyugdíjasként kezelt nem nyugdíjas – ezek a következmények Cikk

A munkavállaló sajátjogú nyugdíjas státuszának bizonyítottsága ez évtől fontosabbá vált a munkaadók szempontjából, hiszen 2019. január 1-jétől az Mt. szerinti munkaviszony esetén a dolgozót nem kell biztosítottként bejelenteni, nem kell tőle egyéni járulékot vonni és még szociális hozzájárulási adót és szakképzési hozzájárulási adót sem kell fizetni utána.

Gyenge volt a fék, kártérítésre kötelezett az elhunyt munkavállaló munkáltatója Cikk

Elégtelen volt a tehergépkocsi karbantartása, baj volt a fékkel, a hozzátartozók kártérítést követeltek az elhunyt járművezető volt munkáltatójától. A bírósági ügy a Kúriánál kötött ki.

Bizonyítás az adóperekben Kérdés

2017.11.21-én közölt cikkben (http://adozona.hu/adozas_rendje/Uj_szabalyok_az_adoperekben_minden_bizonyit_UPJI04) írják, hogy januártól megváltozik az új tényekre, bizonyítékokra hivatkozás lehetősége mind a fellebbezés, mind a bírósági eljárás során. Ez a korlátozás pontosan hol és hogyan szerepel a jogszabályokban? Ha bírósági szakban már nem lehet új tényekre, akár ténybeli tévedésekre, figyelembe nem vett jogszabályokra hivatkozni, akkor ez azt jelenti, hogy szűkül az adózók jogérvényesítési lehetősége (az adóhatóság eddig is kötve volt saját indokolásához a 14/2017 számú közigazgatási elvi határozat szerint), sőt köti a törvény előtti egyenlőség elve is. Úgy gondolom, hogy ebben az esetben a törvény előtti egyenlőség elve azt kívánná, hogy a jogszabály legalább annyi időt biztosítson az adózó részére a fellebbezés, a keresetlevél benyújtására, amennyit az adóhatóságnak is engedélyez a határozat meghozatalára, illetve fellebbezés esetén a felterjesztésre és a határozat meghozatalára együttesen. Különösen igaz ez, ha figyelembe vesszük, hogy az adózónak perindítás előtt sok esetben hozzáértő ügyvédet is kell keresnie, míg az adóhatóságoknak a jogi szervezet eleve rendelkezésükre áll. Mi a véleménye erről jogász szakértőjüknek?

Már az ellenőrzések során eldőlhetnek a későbbi adóperek Cikk

Jelentős változásokra kell felkészülniük a hazai vállalkozásoknak: 2018. január 1-jén lépnek életbe az új közigazgatási perrendtartási szabályok, amelyek a vállalatok adópereinek kimenetelét is befolyásolhatják. Az új rendszerben az érintetteknek már az adóellenőrzés első pillanatától kezdve szem előtt kell tartaniuk az esetleges peres eljárás szempontjait – hívják fel a figyelmet az EY Magyarország szakértői.

Visszavonta szakértői bizonyítási kérelmét, a bíróságok nem foglalkoztak az üggyel Cikk

A Kúria könyvvizsgálói minőség-ellenőrzési ügyben hozott jelentős döntése szerint, szakértői bizonyítás hiányában nem vizsgálható, hogy a szakmai minősítés az anyagi jogszabályoknak megfelelően történt-e.

Kúria-döntés: kinek kell bizonyítani, hogy nem végezték el a kifizetett munkát? Cikk

Az építési vállalkozó teljesítésigazolásban vállalta, hogy elvégezte a munkát, a megrendelő kifizette a végszámlát, viszont úgy ítéli meg, hogy a kivitelező részfeladatokat nem teljesített. Kinek kell bizonyítania, hogy a vállalt és a megrendelő által kifizetett, teljesítésigazolással alátámasztott munkát nem végezte el a kivitelező?

Adóellenőrzés: amikor a bizonyíték valójában nem bizonyít semmit Szakértői Kommentár

Az adóellenőrzésekről szóló sorozatunkban most a bizonyítással kapcsolatos ismereteket, tudnivalókat gyűjtöttük össze. Mire kell fogyelni, mi az adózó kötelessége, s mi a hatóságé?

Vagyonosodási vizsgálat: járjon az APEH előtt! Cikk

Hatékonyabb adóbehajtás, elhúzódó bizonyítási eljárások és az adózói taktikák vagyonosodási vizsgálat esetén - csupán néhány téma azok közül, amivel a "Versenyképesség - Fejlődés -Reform" kétnapos adókonferencia foglalkozott. Ízelítő az előadásokból.

Mi a megoldás, ha az APEH nem fogadja el az ingatlan vételárát? Cikk

Mit tegyek ha az ingatlan értékesítés vételárát nem fogadja el az adóhatóság?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink