911 találat a(z) bevétel cimkére
Óriási bevételkiesést okoz a technológiához való korlátozott hozzáférés
Cikk
Az európai középvállalatok értékelése szerint a bevételek 15 százaléka esik ki a technológia elégtelen hozzáférése miatt – állapítja meg a munkamódszerek átalakítására specializálódó Ricoh Europe IT-specialistája által kiadott új tanulmány.
Részesművelés és feles bérlet: mi minősül bevételnek?
Cikk
A föld hasznosításának részesművelés jogcímén történő átengedése nem feleltethető meg az Szja tv. szerinti termőföld-haszonbérbeadásnak, így a részesművelési szerződés alapján megszerzett bevétel nem tekinthető termőföld bérbeadásából származó bevételnek, az – attól függően, hogy ezt a tevékenységet a tulajdonos milyen formában végzi – önálló tevékenységből származó, illetőleg egyéni vállalkozói vagy mezőgazdasági őstermelői bevételnek minősül.
Áfabevallás, egyéni vállalkozó/őstermelő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben kérném a segítségét: negyedéves áfabevallóról van szó, aki szünetelteti a vállalkozását és ezidő alatt biztosított őstermelő. 07.01.-07.27. között biztosított őstermelő 07.28.-08.03. között aktív a vállalkozása, majd ismét szüneteltet. 08.04.-09.30. között biztosított őstermelő Bevétele volt 07.01. és 07.27. között is, amikor biztosított őstermelő és 07.28.-08.03. között is, amikor visszavette a vállalkozását. Az lenne a kérdésem, hogy a III. negyedévre hogy adjam be az áfát? Egy bevallás elég vagy vállalkozóként külön kell beadjam, mivel az áfabevallásban jelölni kell, ha az egyéni vállalkozó szünetelteti a tevékenységét? A 3 bevallást nem tudom beadni, mert az őstermelés végét nem lehet jelölni, az 1 bevallást meg abból a szempontból tartom kevésnek, hogy jelölni kell az egyéni vállalkozónak a szüneteltetést. Válaszát előre is köszönöm! HA
Lehetőségek és kötelezettségek üzletág átruházásánál
Cikk
Hogyan ruházható át az üzletág, milyen kötelezettségek terhelik a feleket? Olvasói kérdésre Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Családi gazdaság tagjának elhalálozása
Kérdés
Tisztelt szakértő! Négy tagú családi gazdaság tagja egyik tagja elhalálozott az év közepén. Az lenne a kérdésem, az eddig elért bevételeket vagy az egész évi bevételeket osztják négy felé? Az elhalálozás időszakáig osztható négy felé és a továbbiakban csak három felé? Be kell-e jelenteni az adóhivatalba az elhalálozás tényét? Válaszát előre is köszönöm.
Rekordbevételre számíthatnak a fürdők
Cikk
Ha az időjárás egész augusztusban hasonlóan forró marad, számos fürdő rekord vendégszámot és bevételt érhet el idén – közölte a magyar Fürdőszövetség az MTI érdeklődésére szerdán.
Kata értékhatárok
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017. 08. 01-től katás egyéni vállalkozó 2017. évi teljesítési időponttal kiszámlázott szolgáltatásának ellenértéke 2018. januárban lesz kifizetve. A bevétel 4 950 000 forint. Ezt az összeget a kata, illetve az áfa értékhatárába mikor kell beszámítani? Válaszát előre is köszönöm!
NAV-vizsgálat
Kérdés
Egy cégnél („A Kft.”) 2016-ban NAV-ellenőrzés volt. „A Kft.” korábban egy pályázaton vissza nem térítendő támogatást nyert. A pályázati pénzből beszerzett eszközöket, gépeket nem „A Kft.” használta, hanem egy másik cég, „B Kft.”. Mivel a pályázati feltétel szerint három évig a pályázatot nyerő cégnek kell hasznosítani a pályázati pénzen vásárolt eszközöket, „A Kft.” az eszközök használatáért nem számlázott ki díjat „B Kft.” felé. „A Kft.” elszámolta az eszközök értékcsökkenését (T 57– K 139) és a kapott pályázati összegből az értékcsökkenéshez kapcsolódó bevételt (T483 – K 96). A NAV megállapítása, hogy „A Kft.”-nek azon pályázati eszközök, gépek értékcsökkenését, amelyeket „B Kft.” használt, és „A Kft.” nem számlázott ki díjat az eszközök gépek használatáért „B Kft.”-nek, el kellett volna határolnia. „A Kft.” nem számolhatta volna el bevételként a kapott pályázati összegből az értékcsökkenéshez kapcsolódó bevételt. A NAV a fentiek miatt társaságiadó-hiányt állapított meg, amelyet „A Kft.” rendezett. Mivel az összeg jelentős volt, „A Kft.” a NAV megállapításai alapján időbelileg elhatárolta a kifogásolt értékcsökkenést (T 39 – K 57), a pályázati bevételből elszámolt összeget is visszakönyvelte (T 96 – K 483), és 2016-ban háromoszlopos mérleget készített. 2017-ben a 3 év eltelik, így „A Kft.” visszakönyveli a NAV megállapításai alapján. Helyesen járt el "A Kft."? Köszönettel: Négyökrűné
Családi gazdálkodás – alanyi adómentes értékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Háromtagú családi gazdálkodás esetén, ha minden tag rendelkezik adószámmal, és mindenki az alanyi mentességet választotta, hogyan értékesíthetők a növénytermesztés termékeinek? Mindenki (nem csak a családi gazdálkodó) nevén értékesíthető 8 millió forintig adómentesen, összesen maximum 24 millió forintig? Ettől függetlenül, ha a tagok eltérő összegben értékesítettek, az összes tag bevételét és költségét együtt kell kezelni, és év végén elosztani háromfelé? Köszönöm válaszát.
Bevétel-arányosítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi mentességet választottunk. Kertészeti tevékenységet végzünk, kerttervezés, de az árbevétel nagy része növényárusításból áll. Tekintve, hogy január-február hónapban nincs forgalom, bezárjuk a boltot. Ez esetben is arányosítani kell az árbevételt? Köszönöm a segítséget!
A bevételek tükrözik az adóellenőri látogatásokat
Cikk
Növeli az adóbevételeket, a kiadott nyugták és a bejelentett alkalmazottak számát az ADÓtraffipax, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának főoldalán megtalálható rovatban megyékre lebontva előre közlik, hogy melyik időszakban hova mennek ellenőrizni az adóhatóság munkatársai és mit vizsgálnak – mondta Kiss Péter András, a NAV adószakmai szóvivője az M1 aktuális csatornán kedden.
Bevétel eltitkolás, költségvetési csalás – előzetesben a gyanúsítottak
Cikk
Több mint hétszázmillió forintos bevétel eltitkolásával gyanúsít a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága egy gumiabronccsal kereskedő céget, melyet Komárom-Esztergom megyében jegyeztek be, de Pest megyében működött – tájékoztatta a szervezet sajtóreferense kedden az MTI-t.
Őstermelők negyedéves adóelőlege – bevétel, költség, kedvezmény
Cikk
Közeledik az őstermelők számára is a 2017. évi II. negyedéves adóelőleg-fizetési kötelezettség az őstermelésből származó jövedelem után, amennyiben a fizetendő összeg nagysága eléri a személyi jövedelemadóról szóló törvényben meghatározott összeget.
Őstermelő csed jogosultsága
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Őstermelő 2015. szeptember óta folyamatos jogviszonnyal rendelkezik, jövedelme nem volt, bevétele nem érte el a 8 millió forintot, így a szerzett bevétel alapján fizeti a járulékokat. 2017 júliusában szülni fog, és az én értelmezésemben ha 2017 második negyedévtől kezdődően magasabb havi járulékalapot választ, ezt figyelembe veszik neki a csed számítási alapjánál, mivel előzőleg jövedelemmel nem rendelkezett. Kérem, szíveskedjenek megítélni, hogy jól értelmezem-e a jogszabályt, és érdemes-e magasabb járulékalapot választania, vagy erre az időszakra már nem, mert nem számít bele a csed számítási alapjába. Köszönöm a választ!
Bt. képviselőjének díjazása
Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! A bt. beltagja megbízásban látja el a bt. képviseletét 0 forintért. Jelenleg a bt.-nek nincs bevétele, a képviselő 2 hónapja nem dolgozik sehol. Ez esetben kell-e utána a bt.-nek járulékot vallani és fizetni erre a 2 hónapra? Válaszukat köszönöm.