876 találat a(z) bevétel cimkére

Ingatlanbérbeadás bevételének megosztása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Házaspár egyik tagjának tulajdonában van két lakóingatlan. Mindkettőt kiadja magánszemélyeknek. A két ingatlan kiadásából származó jövedelem együttesen meghaladja az 1 millió Ft-ot. Kérdésem, hogy a vagyonközösség elvének értelmében a házaspár másik tagja "átveheti"-e az egyik ingatlanból származó jövedelmet, ami ilyen módon már 1 millió Ft alatt marad és mentesülnének-e az eho megfizetése alól? Vagy van-e bármilyen elv, módszer, amely mentén a két fél között megosztható a szerzett jövedelem és így mentesülnének az eho megfizetése alól? Köszönettel.

Mi számít a kisadózó bevételébe? Kérdés

Származik-e, mennyi és mikori időponttal bevétele a kisadózónak abból, ha szabad pénzeszközeiből értékpapírt, például befektetési jegyet vásárol, majd később azt magasabb áron visszaváltja? Ha igen, akkor a visszaváltás során kapott ellenérték egésze lesz a bevétele, vagy csak a beszerzésére fordított összeggel csökkentett összeg?

Az Airbnb szállásadóinak 81 százaléka kevesebbet vallott a bevételénél Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adatai szerint az Airbnb-hálózat szállásadóinak 81 százaléka szerzett több bevételt annál, mint amennyit Magyarországon bevallott – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-vel vasárnap.

Társasház felújítási alapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társasház naplófőkönyvében hogyan kell könyvelni a felújítási alapra befizetett, Fundamenta Lakáskassza számlán vezetett összegeket, és a betétre jutó kamatot, az állami támogatást? Felhasználás előtti években? (Amikor befizetésre kerül, felhasználásig, bevétel, vagy pedig tulajdonosokkal szembeni kötelezettség?) Felhasználáskor? Előre is köszönöm a segítséget.

Bankkártyát elfogadónál a könyvelés menete Kérdés

Üdvözlöm, Étteremnél lehet bankkártyával is fizetni. Sajnos a kártyával történt fizetés ténye csak a bankszámlakivonatból derül ki számomra, mivel a tulaj nem csatolja a kártyás fizetés bizonylatait.... Egyszer a pénztárgép bevételként lekönyvelem T 3811- K. 911/467. Amikor látom a bankszámlán ott T 3841 -K. 368. Ezt követően az összeget kiveszem a pénztárból T. 368-K. 3811. Így nagyjából jól járok el?

Katás bevétel kifizetése a bt.-tagok részére Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő ügyben szeretném a segítségét kérni. Hat nappali tagozatos diák (informatikus hallgató) saját fejlesztésű weblapjukat szeretnék üzemeltetni. Az üzemeltetést katás betéti társaság keretében szeretnék megvalósítani. A bt. alapításához szükséges vagyoni hozzájárulás (törzstőke) megosztása a tagok között a weblap fejlesztésében való részvétellel arányos lenne. A betéti társaságban egy személyesen közreműködő tag (katás jogviszonyú) lenne, aki a weblapot üzemelteti, a többi tag (fejlesztők) csak csendestársként vennének részt a bt-ben. Kérdés: a katás jogviszonyú tagon kívül a többi tulajdonos hogyan részesülhet a bevételekből, és milyen adó- és járulékvonzatokkal kellene számolniuk? Úgy tudom, a nappali tagozatos hallgató, kata jogviszonnyal rendelkező beltag főállású katásnak minősül. Mivel a katás betéti társaság nem tartozik a számviteli törvény alá, így ebben az esetben az osztalékot nem tudom értelmezni. A betéti társaság bevételéből kifizetett jövedelem egyéb jövedelemnek minősül az szja-törvény értelmében a nem személyesen közreműködő tagoknak? A katás beltag az 50 ezer forint kata megfizetésével minden kötelezettségének eleget tesz? Mivel a weblap nem a bt. tulajdona (nem saját beruházás keretében hozták létre), így milyen jogalapon üzemeltetheti a bt. a weblapot? Köszönöm válaszukat.

Támogatás elszámolása Kérdés

Mezőgazdasági tevékenységet folytató kft. a területalapú támogatás felét kapta meg a mérlegkészítés időpontjáig. Elszámolhatja-e bevételként a még fennmaradó összeget 2016. évi bevételként, az igényelt terület alapján, vagy meg kell várni a határozatot. Köszönöm válaszukat.

Támogatás, bevétel, értékcsökkenés elszámolása fiatal gazdánál Cikk

Fiatal gazdaként kapott támogatást a vállalkozó ültetvénytelepítéshez használta fel. Ezzel kapcsolatban számos kérdése adódott. Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.

Katás jövedelem melyik hónapra vonatkozik, ha a táppénzes időszak alatt folyt be? Kérdés

Kedves Szakértők! Már volt erre vonatkozó kérdésem, aminek megválaszolását ezúton is köszönöm, egy kis pontosításra lenne még szükségem, mégpedig, hogy ha a táppénzes időszak 2017. 01. 27-én kezdődött meg (munkát nem végzett a vállalkozó egészen 2017. 02. 28-áig), de átutalásos bevétele, melynek számláját 2017. 01. 19-én állította ki, 2017. 02. 01-jén folyt be, akkor az a bevétel a 2017. 02. hó bevétele lesz (a PTGSZLAH típusú nyomtatvány szempontjából) annak ellenére, hogy ott táppénzen volt egész hónapban? Köszönettel.

Katás bevételnek számít-e a bérköltség-támogatás? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó szeretne pályázni vissza nem térítendő támogatásra. Kérdésem: bevételnek számít-e az „Út a munkaerőpiacra” elnevezésű kiemelt munkaerő-piaci program keretében nyújtott bérköltség-támogatás? Értelmezhető-e ezen támogatás a 2016. évi LXVI. törvény (a Módtv.) alapján költségek fedezetére folyósított támogatásnak? Feltételek vannak megszabva a támogatási szerződésben pl. meg kell vizsgálni, hogy a 6 havi átlagos statisztikai állományi létszám nagyobb-e, mint a kérelem benyújtásának időpontjában meglévő statisztikai állományi létszám. Egy év meghatározott hónapjaira jár támogatás, a fennmaradó hónapokra a vállalkozót terheli a szerződésben megállapított bér plusz szoc. hozzájár adó. Ez idő alatt közös megegyezéssel nem szünteti meg a résztvevő munkaviszonyát. A vállalkozó elfogadja a kérelmezett támogatás odaítélése esetén az Európai Számvevőszék és az Európai Bizottság illetékes szervezetei, az Állami Számvevőszék, a Kormány által kijelölt belső ellenőrzési szerv, a fejezetek ellenőrzési szervezetei, a Kincstár, és az európai uniós támogatásokkal kapcsolatban az irányító hatóságok, a kifizető, az igazoló és az ellenőrzési hatóság a költségvetési pénzeszközök felhasználására vonatkozóan ellenőrzési jogosultsággal bír. Csupán néhány feltétel a sok közül. Mielőbbi megtisztelő válaszát előzetesen is megköszönöm, remélve, hogy nem csúszunk ki az időből, amennyiben számunkra kedvező választ kapnánk. Tisztelettel.

Őstermelő 2016 nemleges nyilatkozat, 2017 járulékalapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági őstermelő 2016-ban értékesítésből származó bevétele 1 millió Ft, földalapú támogatást kapott 100 ezer Ft-ot és még kapott tanyafejlesztési TP-2-2016 de minimisnek minősülő támogatásból 2 millió Ft előleget (a megítélt 3 millió Ft-os támogatásból), amelyből a 2016. évben már elköltött 500 ezer Ft-ot (egy gépet megvett a pályázati kiírásnak megfelelően). Kérdésem: mekkora bevételt kell szerepeltetnie az szja bevallás nemleges nyilatkozatában a 2016. évi bevallásában? Mekkora lesz a 2017. évi járulékfizetésének az alapja? A problémát a megnyert fejlesztési célú támogatásból 2016-ban folyósított előleg okozza, hogy ez teljes mértékében bevétel-e? Hogy ebből az elköltött 500 ezer Ft bevétel-e? Vagy teljesen figyelmen kívül lehet hagyni [Szja. tv. 7. § (1) v.] úgy a nyilatkozatnál, mint a 2017 évi járulékalapnál is? Sért-e jogszabályt az őstermelő, ha a 2016. éves bevallásában 1,1 millió Ft bevételről nyilatkozik és a 2017. évi járulékalapja is ennek a 20%-a lesz, a támogatást és a belőle megvalósított fejlesztést teljesen figyelmen kívül hagyja úgy a bevételi, mint a költség oldalon? Mivel nagyon közel van az első negyedéves 08-as bevallás határideje, gyors válaszukat előre is köszönöm.

Katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozónak származhat műszaki eszközök (például telefon, számítógép, személygépkocsi, egyéb berendezések) értékesítéséből bevétele? Másik kérdésem pedig az lenne, szellemi terméket értékesíthet-e, vagy számítógépet programmal együtt? Milyen tevékenységekből nem származhat bevétele? Válaszát előre is köszönöm!

Kié a bevétel az őstermelői igazolvány érvényesítése előtt? Cikk

Kit illet a bevétel és az hogyan adózik az őstermelői igazolvány érvényesítése előtt? Olvasói kérdésre Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.

Államháztartási bevételek: elégedettek az államtitkár Cikk

Az alacsonyabb adókulcsok mellett is stabil az államháztartás helyzete, mert a bővülő foglalkoztatás biztosítja az államnak a szükséges bevételeket – mondta Banai Péter Benő a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán.

Albérlet adózása Kérdés

Kedves Szakértő! Lakást szeretnék bérbe adni. A bérleti díj havi 80 000 forint. A rezsiszámlák (víz, áram, közös költség, gáz, internet) a saját nevemre szólnak, ennek havi költsége 35 000 forint. Kérdésünk erre vonatkozóan az lenne, hogy mennyi adót kell ezután fizetni? Az árbevételt a rezsiköltséggel együtt kell figyelembe venni, és ha együttesen meghaladja az 1 millió forintot, akkor az egész után meg kell fizetni a 14 százalékos ehót is? Köszönjük a választ.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink