876 találat a(z) bevétel cimkére

Katás egyéni vállalkozó bérhízlalása Kérdés

Tisztelt szakértő! Katás egyéni vállalkozó esetében, hogyan kell a bevételek között számításba venni a bérhizlalást? Az ügyfél felé megtörténik a napos állatok kihelyezése számla nélkül, majd szintén számla nélkül megkapja a hizlaláshoz szükséges takarmányféleségeket. Amikor az állatok elérik a vágási súlyt, akkor leadják az állatokat, majd kapnak egy elszámolást a megrendelőtől. Ebben az elszámolásban minden egyes tételről (takarmányféleségek és a napos állatok) külön bizonylatszámonkénti kimutatás készül, majd az értékesítésről is a leadott állatok súly szerinti besorolásáról és ezek eladásáról részletes, bizonylatonkénti kimutatás készül, de egyik számlát sem kapja meg az egyéni vállalkozó. A költségek és a bevételek alapján, ezek különbözeteként kimutatható egy nettó bérnevelési díj és csak erről állít ki a katás egyéni vállalkozó egy számlát és számszerűen is ez az érték kerül számára kifizetésre, ugyanúgy, mint az őstermelőnek. A kérdésem az, hogy a katát választó egyéni vállalkozó milyen bevétellel számol bérhízlalásnál katás bevételként? Az egy kiállított számla értéke lesz bevétele, vagy a ki nem állított teljes összegű bevételt kell számolni? Hogy alkalmazza, illetve vonatkozik-e rá az szja törvényben (3. § 18. pont) meghatározott bérhízlalás bruttó módon történő elszámolása, mely a fogalmak véleményem szerint az őstermelőre vonatkoznak? Köszönöm válaszát!

Katás bt. Kérdés

Egy előadáson az hangzott el, hogy egy katás bt. a társasági adó hatálya alá történő visszalépéskor, a katás időszak alatti bevételeinek azt a megmaradó részét, amit nem fedett le kifizetett költségekkel, kiadásokkal, nyitó pénzkészletként kell hozni. A gyakorlatban a vállalkozók a megmaradt pénzt magáncélra fordítják. Kérdés: 1. A katás bt. a bevételével köteles-e elszámolni az adóhivatal felé, ha igen mikor és hogyan? 2. A magáncélra kivett összeg után kelettkezik-e külön adófizetési kötelezettség a katán kívül?

Katabevétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kisadózó főállású katás egyéni vállalkozó vállalkozásában 8 M forint bevétet számláz és mellette egy katás bt. kisadózó tagja is. A bt.-ből is mint kisadózó magánszemély kap jövedelmet. Ebben az esetben is vonatkozik rá a 12 M forintos bevételi határ? Köszönöm válaszát.

Családi gazdaság Kérdés

Családi gazdaság alakul még ebben az évben. A családi gazdaságnak 5 fő lesz a tagja, ebből 3 főnek van külön őstermelői igazolványa és már a 2017-es évre van benne bevétel. Az a kérdésem, hogy a 3 fő már meglévő bevétele hozzáadódik-e a családi gazdaság bevételéhez és 5 felé fog-e osztódni a 2017. évi szja-bevallásban. Köszönettel: Baloghné

Booking.com közvetitői dij Kérdés

Szálláshely-szolgáltatáskor a booking.com-on keresztül történik a foglalás. A szálláshely diját a booking.com-hoz előre utalja a vendég. A booking.com nem állit ki számlát a díjról, a jutalékával csökkentett összeget átutalja a szálláshelyet kiadónak, azzal, hogy a teljes összegről adjon a vendégnek számlát. Ebben csak az a furcsa, hogy a kiadó nem lát pénzt a vendégtől, mégis neki kell a teljes összegről kiállitani a számlát a vendég nevére. Továbbá ily módon mi számit bevételnek, csak a konkrét szállásdíj a jutalék nélkül? A booking.com a hónap végén a jutalékáról a számláját a kiadó nevére állitja ki. Köszönöm válaszát

Eva vagy kata? Kérdés

Egyéni vállalkozó bevétele 12 millió forint. Ha evás akkor 12 millió forint után fizet 37 százalék adót, ha katás, akkor 12 millióból 21,26 áfát, amennyiben áfaalany indulástól kezdve. A járulékokat nem számolva az majdnem egyforma. katásként sokkal jobban járna? Az eva 4 440 000, a KATA 2 551200 forint. Eszerint érdemes lenne áttérni, évközben vagy csak év végén. Jól számoltam vagy mégsem? A kalkulátor nem számol a katánál áfával. Válaszukat előre is köszönöm.

Ingatlanbérbeadás tételes költségelszámolással Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Ügyfelem kiadja az ingatlanát. A kiadást követően még néhány dolog beszerzésre került, hűtő, mosógép, ágy stb. Ezek egyedi értéke 100 000 forint alatt van. A havi bérleti díj 80 000 forint, erre az évre 09-10-11-12. hóra összesen 320 000 forint. A vásárolt bútorok értéke 400 000 forint (mind 100 000 forint alatti). Lenullázhatja-e az ezévi ingatlan bérbeadásból származó jövedelmét ezekkel a beszerzésekkel? Ami maradt költség, azt a jövő évi bevételnél figyelembe lehet-e venni? Köszönjük szépen a segítségét!

Katás – áfa Kérdés

Kérdésem az lenne, hogy idén a 8 millió forint áfabevételi értékhatárt meghaladta a cég, mennyi idő múlva lehet visszakerülni az alanyi mentes kategóriába?

Kisadózó bevétele és az áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy áfaalany kisadózó vállalkozás devizás számlát állít ki, A számla bruttó végösszege 100 euró, számlaérték áfa nélkül 78,74 euró, áfa összege 21,26 euró. A számla teljesítési időpontja 2017.10.09. Az áfatörvény értelmében bejelentette, hogy MNB-árfolyamot alkalmaz. Az áfa teljesítés időpontjában átszámított forintértéke 6641 forint, melyet pénzforgalmi adózóként a jóváírás hónapjának áfabevallásába állít be fizetendő adóként. A számla végösszege 10.26-án paypal-on érkezik meg devizában. A katatörvény értelmében a devizában szerzett bevételt a jóváírás napján érvényes MNB-árfolyamon kell számításba venni és a bevételnek nem része az áfa. A jóváírt forintosított összeg 31 074 forint, melyből a nettó 24 468 forint. Kérdésem az lenne, hogy végül is milyen összeg lesz a kisadózó bevétele? Számlajóváírás forintosított összege 31 074 forint, a ténylegesen befizetett (fizetendő) áfa 6641 forint, a fennmaradó összeg 24 433 forint vagy 24 468 forint (a számla nettó euróértéke a jóváírásnapi MNB-árfolyamon átszámítva). Köszönettel.

Kata – százalékos adó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdés kapcsán kérem közreműködését. Amennyiben egy kata adózást választó egyéni vállalkozó naptári évben elért bevétele átlépi a jogszabályban meghatározott 1 millió forint/hó értékhatárt és ez alapján az értékhatárt meghaladó bevétel után százalékos adófizetési kötelezettsége keletkezik, terheli-e további adófizetési kötelezettség e bevételére tekintettel? Előre is köszönöm.

Évközben kiváltott őstermelői igazolvány Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017 júliusában kiváltott őstermelői igazolvány és betétlap után szerzett bevételre, ha ez 4 millió forint alatt van és 20 százalék költségszámlával rendelkezünk, választhatjuk-e a mezőgazdasági tevékenység jövedelmére a nemleges nyilatkozatot?

Őstermelő járulékalapja Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Őstermelő járulék bevallásával kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy mit kell alapul venni a járulék számításnál? Például 2016. évben ha a bevétele nem érte el a 600 ezer forintot, akkor részére 1758-as járulékbevallást kell-e készíteni és az alapja az összes bevétel (értékesítés+támogatás) 20 százaléka? Vagy mivel nyilatkozattételi kötelezettségi sincs, akkor 1758-as bevallást sem kell készíteni? Abban az esetben, ha az őstermelésből származó bevétele (értékesítés 7 500 ezer és 3 000 ezer támogatás), akkor mi lesz az alapja a 1758-as járulékbevallásnak helyesen? Válaszukat köszönöm. Pné

Katás bt. áfája és bevétele Kérdés

Tisztelt Szakértők! A katás bt. bevételi nyilvántartást vezet. Ha a számla teljesítése szerinti időben kell az áfát bevallani, akkor a bevételei után fizetendő áfa előbb kerül be a bevallásokba, ha a számlák ellenértéke a tárgyidőszakban esetlegesen ténylegesen nem folyt be, mint az bevételként könyvelésre kerül. Illetve év végén előfordulhat, hogy a decemberi áfabevallásba olyan összeg áfája is bevallásra kerül, mely tétel nem szerepel a kata bevételek között az adott tárgyévben. Jól értelmezzük ezt?

Belépés katába év közben – bevétel számítása Kérdés

2017. január 1-szeptember 30-áig a vállalkozónak 6 millió 800 ezer forint volt s bevétele. Október 1-jétől katás vállalkozó lett, és részarányosan 1 millió 999 ezer forint bevételre tehet szerint, mint katás. Össze kell-e vonni a két összeget a 8 millió forintos bevételi határhoz kötött alanyi mentesség meghatározásakor, akkor be kell-e lépni az áfakörbe, vagy külön-külön adóznak a bevételek?

Katás egyéni vállalkozó – áfabevételi küszöb Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk alanyi adómentességet választó egyéni vállalkozó, aki EU-s országon kívüli országba számláz közvetítői szolgáltatást. A hó végével eléri a nyolc millió forint bevételt. Kérdésem az lenne, hogy át kell-e jelentkeznie az áfakörbe, és ha igen, a következő hótól kezdve áfabevallást kell készítenie, és a bevételét a 01. sorban feltüntetnie?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink