876 találat a(z) bevétel cimkére

Rekordbevételre számíthatnak a fürdők Cikk

Ha az időjárás egész augusztusban hasonlóan forró marad, számos fürdő rekord vendégszámot és bevételt érhet el idén – közölte a magyar Fürdőszövetség az MTI érdeklődésére szerdán.

Kata értékhatárok Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017. 08. 01-től katás egyéni vállalkozó 2017. évi teljesítési időponttal kiszámlázott szolgáltatásának ellenértéke 2018. januárban lesz kifizetve. A bevétel 4 950 000 forint. Ezt az összeget a kata, illetve az áfa értékhatárába mikor kell beszámítani? Válaszát előre is köszönöm!

NAV-vizsgálat Kérdés

Egy cégnél („A Kft.”) 2016-ban NAV-ellenőrzés volt. „A Kft.” korábban egy pályázaton vissza nem térítendő támogatást nyert. A pályázati pénzből beszerzett eszközöket, gépeket nem „A Kft.” használta, hanem egy másik cég, „B Kft.”. Mivel a pályázati feltétel szerint három évig a pályázatot nyerő cégnek kell hasznosítani a pályázati pénzen vásárolt eszközöket, „A Kft.” az eszközök használatáért nem számlázott ki díjat „B Kft.” felé. „A Kft.” elszámolta az eszközök értékcsökkenését (T 57– K 139) és a kapott pályázati összegből az értékcsökkenéshez kapcsolódó bevételt (T483 – K 96). A NAV megállapítása, hogy „A Kft.”-nek azon pályázati eszközök, gépek értékcsökkenését, amelyeket „B Kft.” használt, és „A Kft.” nem számlázott ki díjat az eszközök gépek használatáért „B Kft.”-nek, el kellett volna határolnia. „A Kft.” nem számolhatta volna el bevételként a kapott pályázati összegből az értékcsökkenéshez kapcsolódó bevételt. A NAV a fentiek miatt társaságiadó-hiányt állapított meg, amelyet „A Kft.” rendezett. Mivel az összeg jelentős volt, „A Kft.” a NAV megállapításai alapján időbelileg elhatárolta a kifogásolt értékcsökkenést (T 39 – K 57), a pályázati bevételből elszámolt összeget is visszakönyvelte (T 96 – K 483), és 2016-ban háromoszlopos mérleget készített. 2017-ben a 3 év eltelik, így „A Kft.” visszakönyveli a NAV megállapításai alapján. Helyesen járt el "A Kft."? Köszönettel: Négyökrűné

Családi gazdálkodás – alanyi adómentes értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Háromtagú családi gazdálkodás esetén, ha minden tag rendelkezik adószámmal, és mindenki az alanyi mentességet választotta, hogyan értékesíthetők a növénytermesztés termékeinek? Mindenki (nem csak a családi gazdálkodó) nevén értékesíthető 8 millió forintig adómentesen, összesen maximum 24 millió forintig? Ettől függetlenül, ha a tagok eltérő összegben értékesítettek, az összes tag bevételét és költségét együtt kell kezelni, és év végén elosztani háromfelé? Köszönöm válaszát.

Bevétel-arányosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi mentességet választottunk. Kertészeti tevékenységet végzünk, kerttervezés, de az árbevétel nagy része növényárusításból áll. Tekintve, hogy január-február hónapban nincs forgalom, bezárjuk a boltot. Ez esetben is arányosítani kell az árbevételt? Köszönöm a segítséget!

A bevételek tükrözik az adóellenőri látogatásokat Cikk

Növeli az adóbevételeket, a kiadott nyugták és a bejelentett alkalmazottak számát az ADÓtraffipax, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának főoldalán megtalálható rovatban megyékre lebontva előre közlik, hogy melyik időszakban hova mennek ellenőrizni az adóhatóság munkatársai és mit vizsgálnak – mondta Kiss Péter András, a NAV adószakmai szóvivője az M1 aktuális csatornán kedden.

Bevétel eltitkolás, költségvetési csalás – előzetesben a gyanúsítottak Cikk

Több mint hétszázmillió forintos bevétel eltitkolásával gyanúsít a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága egy gumiabronccsal kereskedő céget, melyet Komárom-Esztergom megyében jegyeztek be, de Pest megyében működött – tájékoztatta a szervezet sajtóreferense kedden az MTI-t.

Őstermelők negyedéves adóelőlege – bevétel, költség, kedvezmény Cikk

Közeledik az őstermelők számára is a 2017. évi II. negyedéves adóelőleg-fizetési kötelezettség az őstermelésből származó jövedelem után, amennyiben a fizetendő összeg nagysága eléri a személyi jövedelemadóról szóló törvényben meghatározott összeget.

Őstermelő csed jogosultsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Őstermelő 2015. szeptember óta folyamatos jogviszonnyal rendelkezik, jövedelme nem volt, bevétele nem érte el a 8 millió forintot, így a szerzett bevétel alapján fizeti a járulékokat. 2017 júliusában szülni fog, és az én értelmezésemben ha 2017 második negyedévtől kezdődően magasabb havi járulékalapot választ, ezt figyelembe veszik neki a csed számítási alapjánál, mivel előzőleg jövedelemmel nem rendelkezett. Kérem, szíveskedjenek megítélni, hogy jól értelmezem-e a jogszabályt, és érdemes-e magasabb járulékalapot választania, vagy erre az időszakra már nem, mert nem számít bele a csed számítási alapjába. Köszönöm a választ!

Bt. képviselőjének díjazása Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! A bt. beltagja megbízásban látja el a bt. képviseletét 0 forintért. Jelenleg a bt.-nek nincs bevétele, a képviselő 2 hónapja nem dolgozik sehol. Ez esetben kell-e utána a bt.-nek járulékot vallani és fizetni erre a 2 hónapra? Válaszukat köszönöm.

Online póker Kérdés

Tisztelt Szakértő! Online pókeren játszom rendszeresen, az ebből származó jövedelem, ha jól tudom önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül amely után 15 százalék szja- és 22 százalék eho-fizetési kötelezettségem van. Ez mellett költségként el tudom számolni a befizetett ehót? Kérdés számomra, hogy a nyereség-veszteség különbözete lesz-e a jövedelem ami után adózni kell? Tehát, ha többet veszítek egy éven belül. mint amennyit nyertem, akkor be se kell írnom a bevallásba a bevételemet? Segítségét előre is köszönöm.

Őstermelő járulékfizetése Kérdés

Adott évben az őstermelő az előző évi árbevétel 20 százaléka után fizeti a járulékot. A kérdésem az lenne, hogy az ősternmelői bevételbe a támogatás összege beletartozik-e?

Üzletrész eladásából származó bevétel adózása Kérdés

Tisztelt Cím! Egy kft. tulajdonosai: 95 százalékban svájci cég és 5 százalékban magánszemély. A magánszemély svájci állampolgár, életvitelszerűen az év minden napján Magyarországon tartózkodik (állandó tartózkodási kártyája van), magyarországi lakcímkártyáján lakóhelye Magyarországon van. A cég ügyvezetője, munkaviszonnyal rendelkezik, bért vesz fel és adózik utána. A fenti magánszemély az 5 százalékos üzletrészét (kft. jegyzettőkéje 3 millió forint 5 százaléka 150 ezer forint a magánszemélyé) értékesíti a kft.-nek 5 millió forintért (A kft. eredménytartaléka fedezetet nyújt a vásárlásra.) Kérdés: 1. Hogyan adózik és milyen összeg után/5 mFt-150 eFt? (Magyarországon a svájci állampolgárságú tulajdonos?A kifizetőnek, a kft.-nek, kell az adókat/szja, eho 14% 22%, levonnia)? 2. A kft. a magánszemélytől megszerzett saját üzletrészét (5%) egy éven belül értékesíteni szeretné a másik (95%-os) tulajdonos svájci cégnek, térítésmentesen. Megteheti ezt? A kft.-nél lesz-e valamilyen adóvonzata ennek a gazdasági eseménynek? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta

Nyereményjáték és pont beváltása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégem saját Facebook oldalán szeretné like-oltatni saját üzletét. Az oldalt kedvelők közt egy programmal kisorsolná azt, aki nyereményben részesülne. Ennek a nyereménynek (termékeknek vagy saját üzletben lévő szolgáltatásnak) az értéke kb. 5-15 ezer forint között mozogna 2-3 hetente. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ez Ön szerint szerencsejátéknak minősül-e? Ha igen, akkor mivel lehetne ezt kiküszöbölni, hogy ne essen a Szerencsejáték Felügyelet alá? Továbbá az 5-15 ezer forint/2-3 hét értékű nyeremény után a kisorsoló cégnek hogyan kell adóznia? Minek minősül? A másik témakör pedig a bónuszpontok beváltása. Ugyenezen cég a szolgáltatás kifizetette értéke után bónuszpontot ír fel plasztik kártyára, melyet a vásárló későbbi szolgáltatásra bármikor igénybe vehet. Az lenne a kérdésem, hogy mi történik pontbeváltáskor? A szolgáltatás teljes értékét rögzítenie kell-e a pénztárgépben és a bónuszpont forint értékéről esetleg külön nyilvántartást kell vezetnie? Vagy csak a különbözetet (például a szolgáltatás értéke 5000 forint, beváltható pont forintértéke 1000 forint, pénztárgépben rögzítendő: 4000 forint) kell-e rögzíteni a pénztárgépben bevételként? Válaszát előre is köszönöm! Kriszta

Őstermelő belép a családi gazdaságba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy őstermelő belépne a családi gazdaságba 4. tagnak. A belépő őstermelő 2014-től 5 évre ( 2019-ig) kap erdőtelepítésre támogatást. Ezt a támogatási összeget minden évben a családi gazdaság bevételébe kell beszámítani ezek után? Válaszát köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink