207 találat a(z) beolvadás cimkére
Kedvezményezett átalakulás Kérdés
Tisztelt Cím! A következő jogértelmezési problémám merült fel kedvezményezett átalakulás kapcsán. Kiválással történő beolvadásról van szó. A kiváló cégből tárgyi eszköz, készlet és eredménytartalék kerül át a már korábban is létező beolvadó cégbe. Jegyzett tőke emelésére nem kerül sor, egyik társaság tagjaiban sem történik változás, a tagok változatlan arányban részt vesznek a kiválásban és a beolvadásban. A problémát a Tao trv. 4. § 23/a pontja jelenti: 23/a. 86 87 kedvezményezett átalakulás: az olyan átalakulás (a továbbiakban ideértve az egyesülést, a szétválást is), amelyben jogelődként és jogutódként is csak társaság (32/a. pont) vesz részt, ha a) 88 a jogügylet révén a jogelőd tagja, részvényese az átalakulás, egyesülés, szétválás keretében a jogutódban részesedést és legfeljebb a megszerzett részesedés együttes névértéke (névérték hiányában a jegyzett tőke arányában meghatározott értéke) 10 százalékának megfelelő pénzeszközt szerez, valamint Kérdésem az, hogy jegyzett tőke emelése nélkül megvalósul-e a leírt kedvezményezett átalakulás? Tisztelettel: Dr. Dobrossy István
Beolvadás Kérdés
Az „A” Kft. jegyzett tőkéje 500 ezer forint, tulajdonosa kettő magánszemély. „B” Kft. jegyzett tőkéje 3 millió forint, tulajdonosa pedig 100 százalékban „A” Kft. A két cég egyesülni kíván oly módon, hogy „A” Kft. olvad be „B” Kft.-be. Az átalakulást követően fennmaradó „B” Kft. tulajdonosa a kettő magánszemély lesz. Az egyesülés folyamatában a tagok nem jutnak pénzeszközhöz és az eszközök felértékelésére sem kerül sor. Kérdésem: • Kedvezményezett átalakulásnak minősülhet-e ez a beolvadás? • Az átalakulási vagyonmérleg-tervezetben hogyan kell a jegyzett tőke összegét meghatározni abban az esetben, amikor a tulajdonos olvad be a részesedésébe, és a tulajdonos jegyzett tőkéje alacsonyabb, mint a részesedésé? • Jár-e a kettő magánszemély tulajdonosnál adófizetési kötelezettséggel a jegyzett tőke összegének emelése?
Átalakulás – beolvadásos kiválás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ből kiváló társasági rész beolvadása van folyamatban egy másik – fogadó – kft.-be. Ennek során a kereskedelmi tevékenység is a fogadó kft.-be kerül át az azt szolgáló eszközökkel és forrásokkal, létszámmal együtt. A cégbírósági bejegyzés szerinti napon elkészítjük a végleges vagyonmérleget – vagyonleltárt –, és a bejegyzést követő napon a kiváló vagyonrész és létszám elkezdheti az átvevő kft.-nél a munkát. Kérdésem az, hogy e cégbejegyzést követő napon esetlegesen még az átadó kft.-nél lebonyolított ügyleteket hogyan kezeljük akkor, ha ezek az ügyletek már az átvevő kft.-nél kellett volna, hogy keletkezzenek? A cégbírósági bejegyzésről ugyanis szinte biztos, hogy később értesülünk, és a szállítói számlák, illetve a készpénzben fizetett eladások számlái addig már kiállítódnak. Mi a teendő a bejegyzést követően még a jogelőd nevére kiállított számlákkal, azok áfáját az átvevő kft. hogyan tudja visszaigényelni? Másik kérdésem az, hogy az elérhető információ szerint az átvevő kft.-hez kerülő munkavállalók munkaszerződését nem kell módosítani, de akkor hogyan fogjuk kezelni a havi 08-ason történő bevallásokat? Mi a teendő a munkavállalókkal kapcsolatban? Ki kell jelenteni őket a cégbejegyzés napján az átadó kft.-ből, és a cégbejegyzést követő nappal be kell jelenteni az átvevő kft.-be? Köszönöm a segítségüket.
Kapcsolt vállalkozások beolvadásának ingatlanilletéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adva van két kapcsolt vállalkozás (kft. és bt.). Mindkettőnek főtevékenysége a "saját tulajdonú ingatlanok bérbeadása". A bt. (amelynek egyetlen üzlet-ingatlana van) eolvadna a kft.-be.Keletkeztet-e ez a beolvadás illetékfizetési kötelezettséget?Köszönettel kérem szíves válaszukat! Jné
Veszteség elhatárolása beolvadáskor Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Az alábbi kérdésben kérném állásfoglalásukat: Egy belföldi társaságba ( főtevékenysége : TEÁOR 4617'08 ) beolvad egy másik belföldi társaság ( Főtevékenysége : TEAOR: 4647'08 ), aki elhatárolt veszteséggel rendelkezik az elmúlt időszakból, forgalma kb. 3 éve volt utoljára . A két fél között kapcsolt vállalkozási viszony nem állt fent. A beolvadás után az elhatárolt veszteség milyen szabályok betartásával számolható el ? A hasonló tevékenység kritériumának megfelel-e a fenti konkrét eset ?
Egyesülés beolvadással Kérdés
Zártkörűen működő részvénytársaság beolvad egy korlátolt felelősségű társaságba, pontosan egyesülés beolvadással a megnevezés. Kérdésem a zrt.-ben lévő alkalmazottakra vonatkozik. Ebben az esetben milyen módon szünik meg a munkaviszony? Hogyan kell eljárni? Felmondási idő, végkielégítés ebben az esetben van?
Munkavállalók átjelentése beolvadás esetén Kérdés
Tisztelt Adózóna! Átalakulás következtében kettő cégünk beolvad egy harmadik cégbe. Mind a három cég tulajdonosa azonos. A munkavállalók is tovább lennének foglalkoztatva - az új cégnél. A régi cégek megszűnésének napján ki kell jelenteni a dolgozókat, és a következő munkanappal bejelenteni a harmadik céghez? Vagy nincs bejelentési kötelezettség jogutódlás esetén? Várom válaszukat, köszönettel
Cégátalakulásnál ilyen feladatokkal kell megbirkóznia. Példák Cikk
Az átalakulás, kiválás, szétválás, beolvadás, egyesülés számos számviteli, adózási és elszámolási kérdést vet fel a volt és az új tagok között. Példákkal segítjük a szabályok értelmezését.
Evás bt. beolvadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bevételi nyilvántartást vezető evás bt. beolvadna egy kft.-be. A két cég tulajdonosa megegyezik. Milyen könyvviteli teendők vannak ebben az esetben, és megteheti-e év közben, vagy pedig csak az adóév végén? Válaszát előre is köszönöm.
Saját tőke rendezése beolvadás után Cikk
Milyen feltételei vannak annak, hogy beolvadás után a beolvadó társaság rendezze saját tőjékét? Olvasói kérdésre Szolnoki Béla, az Adózóna szakértője válaszol.
Bt beolvadása Kérdés
Milyen lehetőség van a beolvadó társaság saját tőke rendezésére beolvadás esetén, mert saját tőkéje kevesebb a jegyzett tőkénél?
Törölt adószámmal beolvadás Kérdés
Egy cég adószámát törölték. Beolvadhat-e másik cégbe ebben az esetben? Cégbíróságon még létező.Köszönöm: BE