A felnőttképzésben is lesz diákhitel Cikk
Új konstrukciókkal rukkol elő a Diákhitel Központ: a szak- és a felnőttképzésben is igényelhető lesz hitel május 31-étől – írja csütörtöki számában a Magyar Nemzet.
Új konstrukciókkal rukkol elő a Diákhitel Központ: a szak- és a felnőttképzésben is igényelhető lesz hitel május 31-étől – írja csütörtöki számában a Magyar Nemzet.
2021 áprilisában a munkanélküliek száma 211 ezer fő volt, ami az előző év azonos időszakinál 24 ezer fővel, a márciusinál pedig 17 ezerrel több – közölte a KSH. A munkanélküliségi ráta 0,5 százalékponttal, 4,4 százalékra emelkedett egy év alatt. A 2021. február–áprilisi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 206 ezer fő volt, 32 ezerrel több, mint egy évvel korábban. A munkanélküliségi ráta 4,3 százalékos értéke 0,6 százalékponttal meghaladta az előző évit.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján tájékoztat arról, hogy a DETKI Bio Babakeksz, 180 g és Lupilu Bio babakeksz, 180 g termékeket visszahívják, mert a lehetséges műanyag szál előfordulása a termékekben.
A hónap végéig kell elszámolniuk a 2019-ben 1 százalékos felajánlásokban részesült civilszervezeteknek. Csak azok a szervezetek kaphatnak jövőre szja 1 százalékos felajánlást, amelyek eljuttatják a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) a ’KOZ közleményt május 31-ig. A NAV elektronikus levélben is felhívta a szervezetek figyelmét, nehogy valamely civilszervezet 2022-ben emiatt essen el a támogatástól, olvasható a NAV tájékoztatójában.
Legkésőbb meddig kell megérkeznie a táppénznek? Mostanában többen érzékeltek késést, akár több hetest, hónapost is. Kinek van joga elbírálni a keresőképtelenséget, mire érdemes figyelnie a munkavállalónak az orvosi igazolás leadásakor, milyen kötelezettségei vannak a foglalkoztatónak, illetve a tb kifizetőhelynek, milyen határidőkre kell figyelni? Ezekkel foglalkozunk cikkünkben.
Május 24-e óta benyújthatók a Kertészet – ültetvénytelepítés és gyógynövénytermesztés támogatási kérelmek. A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 15 milliárd forint – jelentette be Nagy István agrárminiszter.
Ma tárgyalja az Országgyűlés az önkormányzati bérlakások megvásárlását lehetővé tevő kormánypárti törvénymódosító javaslatot.
Egyeztetést kért a Miniszterelnökséget vezető minisztertől a Balatoni Szövetség olyan támogatási rendszer kidolgozásához, amely a kieső önkormányzati adók és bevételek helyett biztosítja a turisztikai övezet kiemelt feladataihoz szükséges forrásokat – közölte a szervezet elnöke kedden az MTI-vel.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal központi ügyfélszolgálatai újra fogadják a személyesen megjelenő ügyfeleket, időpontfoglalás nélkül is. Az ügyfélszolgálatokon továbbra is kötelező az orrot és a szájat eltakaró maszk szabályos viselete.
A feltétel nélküli alapjövedelem igazságtalan és káoszt hozna. A kormány célja, hogy aki dolgozni akar, az találjon magának munkát – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán megosztott videóban.
A Lánchíd-felújításhoz kapcsolódóan kedden megkezdődik a Clark Ádám tér átépítése, az arra közlekedőknek útszűkületre kell számítaniuk – tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-t.
A Magyar Könyvelők Országos Egyesülete (MKOE) közleményében felszólítja az illetékeseket, hogy halasszák el a beszámoló és a társasági adó bevallásának határidejét.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 25 millió forintos bírságot szabott ki egy hajhullást csökkentő sampon német gyártójára és hazai forgalmazójára, mert az egészségre vonatkozó, valótlan állításokkal reklámozták terméküket.
Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől