79 találat a(z) bónusz cimkére

Bónuszfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném kérdezni, hogy arra van-e lehetőség, és törvényes-e, ha a bónuszszerződésbe beleírom, csak akkor fizetem ki a bónuszt, ha a partner pontosan fizet egész évben? Mivel 10-20 napot csúszik a fizetéssel, valahogy szeretnék hatni rá, hogy érdeke legyen a határidő betartása. Köszönettel: Kovács Éva

Reklámügynökségi bónusz Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Reklámügynökségi bónusszal kapcsolatban az alábbiakban kérem a segítségét: Médiafelület-vásárlás esetén, amennyiben a reklámügynökség megvásárolja a reklámfelületet a médiafelület tulajdonosától (100 forint plusz áfa bekerülési költségen), azt a reklámügynökség csak a beszerzési ár plusz 15% ügynökségi bónusz felszámolásával adhatja tovább (tehát (100 forint + (100ft*15%)=15ft)+áfa), vagy számlázhatja akár nagyobb haszonnal is (140 forint+(140*15%)=21ft)+ áfa áron? A 15% ügynökségi bónuszt külön soron kell feltüntetni a számlán (100ft médiafelület + 15ft ügynökségi bónusz) vagy lehetséges egy sorban számlázni (115ft médiafelület vásárlás)? Indokolja-e valami a különszámlázást. Például ellenőrzéskor a kimutathatóság stb... Milyen esetben/milyen célzattal, és melyik hatóság ellenőrizheti a bónuszszámlázás betartását? Köszönettel: Ildikó

Kizárólagos bónuszok kkv-knak Cikk

Vannak olyan kedvezmények a társasági adóban, amelyeket kizárólag a kis- és a közepes vállalkozások vehetnek igénybe. Ezek feltételeit, érvényesítésének módját, továbbá a mulasztás esetén alkalmazott szankciókat foglaltuk össze.

Csed főállás és egyéni vállalkozás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy várandós hölgy főállásban dolgozik egy kft.-nél, másodállásban egyéni vállalkozó. Szeretne elmenni csedre, a főállásban rendelkezik 365 nap biztosítási idővel. Az egyéni vállalkozásban egyéb pénzügyi kiegészítő tevékenységet végez, jutalékos rendszerben történik a jövedelmezés. A kérdésem, hogy elmehet-e csedre, ha az egyéni vállalkozásban nem köt új szerződést, tevékenységet nem végez, viszont a korábbi szerződések után kapja a bónuszt, jutalékot? Esetleg célszerű lenne szüneteltetnie az egyéni vállalkozást a csed alatt? Sajnos szüneteltetés esetén viszont elveszítené a korábbi szerződések után kapott jutalékokat. Várom válaszát! Köszönettel Nagyné Betti

Bónusz könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! EU-s árubeszerzés ....2015. évre bónuszt kap a cég, a külföldi szállító kiszámlázza (-) összeggel 2016. évben. Jelzi, hogy melyik szállító számlába tudjuk be az összeget (ennyivel csökkentve rendezzük az adott sorszámú számlát). Kérdésem: hogya kell könyvelni a kiszámlázott bónuszt? Áfásan kell könyvelni (A60-as bevallás)? Milyen árfolyammal ? Köszönöm válaszát. F. Á.

Távolléti díj Kérdés

Arra szeretném a válaszukat kérni, hogy a távolléti díjba beleszámít-e a 13. havi bér és a teljesítménybérnek tekinthető bónuszkifizetés, gépkocsivezetési pótlék (kilométer alapján jár) 2013., 2014., 2015., 2016. években? dr. Szabóné Berta Mária

Helyesbítő számla bónusz miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozás forgalomtól függő bónuszt természetben, termékben adja az évzárás részeként vevőinek. Kiállítja a bónusz nagyságáról a számlát például 1 millió forint plusz áfa összegben, majd helyesbítő számlát bocsát ki, mennyiségben azonosan, de az egységárat lenullázva, így a helyesbítő számla végösszege nulla lesz. A helyesbítő számlára ráírja a bónusz megjegyzést. Helyesen jár el a számlakibocsátó?

Forgalomtól függő bónusz természetben Kérdés

Vállalkozásunk egy 3 millió forintot elérő vásárlónknak forgalomtól függő bónuszt ad. A feltételeket már év elején tisztáztuk, a bónusz csak a nagyságrend elérése után, év végi elszámolás keretében jár. Termékben adunk bónuszt, amit leszámlázunk. Miután pénzügyi rendezést a kibocsátott számla nem igényel, ezért helyesbítő számlával, nulla egységár alkalmazásával nullára helyesbítjük a korábban kibocsátott számlát, aminek így a végösszege már nulla lesz. Helyesen járunk el? Az áfatörvény nem sérül? Miután a bónuszként átadott termék beszerzéskori áfája részünkről levonásra került.

Külföldi utazás Kérdés

Tisztelt szakértő! Társas vállalkozó ügyfelem biztosítás közvetítési szolgáltatást nyújt egy bróker cégnek. A bróker által kitűzött célfeladat (versenykiírás) teljesítése esetén ügyfelem bónuszjutalékban részesül, mely összegről számlát állít ki a bróker cégnek. A bróker cég New York-ban szakmai képzést szervez, melynek részvételi díjáról,az utazást szervező utazási iroda ügyfelem nevére állítja ki a számlát, melynek ellenértékét (bónusz számlából) engedményezéssel a bróker cég fizeti meg az utazási irodának. Az utazási iroda számlája 6330 idegenforgalmi szolgáltatás 2 millió forint, közleményként az időponton kívül "úticél: USA New York/ Biztosítás- és Értékesítés – szakmai képzés" szerepel, a szállás, utazás ellátás költségeit a számla nem részletezi. Az utazáson az ügyfelem kft. tagja vett részt. A két számlában áfa nem szerepel. Kérdésem arra vonatkozik, hogy társasági adóban, szja-ban milyen elszámolási lehetőségek, kötelezettségek jelentkeznek, felmerül-e a természetbeni juttatás, reprezentáció kérdése? Köszönöm válaszát! Zsigmond László

Bónuszként adott természetbeni juttatás Kérdés

Egy termelő vállalat a karácsonyi csúcsszezon előtt több vállalati mutatóból álló ösztönző rendszer állít fel a dolgozóknak. Attól függően, hogy hogyan sikerül a gyártásban a célokat elérni a vállalat bónuszként az általa gyártott termékeket ajánlja fel. Ha egy minimális célt nem sikerül elérni, akkor senki nem kap semmit, viszont ha a vállalat eléri a célzott termelt mennyiséget, akkor minden egyes munkavállaló (az adminisztrációban dolgozók is) ugyanolyan terméket kapnak juttatásként. A kérdésem az, hogy ennek az adózása egyes meghatározott jutattásnak megfelelő-e és a termékek önköltsége anyagköltségként jelenik-e meg, vagy az szja-törvény 70. §-a alapján nem egyes meghatározott juttatás (ugyanis teljesítménytől függő), ezért normál bérként kell kezelni, és bérköltségként elszámolni?

Az egykulcsos társasági adóról és az adóamnesztiáról is döntött az Országgyűlés Cikk

Az Országgyűlés 129 igen szavazattal, 68 nem ellenében kedden elfogadta a 2016-os költségvetést megalapozó törvénycsomagot, amely alapján egyebek mellett módosul az adósságképlet, és változik az egykulcsos társasági adóról, a reklámközvetítési tevékenységről, valamint a dohánytermékek kiskereskedelméről rendelkező jogszabály.

Bónuszként tanfolyam, út, stb. képzési költségek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kereskedelmi cég (X Kft.) partnereinek az éves forgalmi kedvezményt (bónuszt) nem a hagyományos értelemben vett bónuszként szeretné adni (tehát nem pénzügyileg írnák jóvá az összeget), hanem a speciális kereskedelmi áru kapcsán annak felhasználásával kapcsolatos képzést (tanfolyam, szállás, repülőjegy, stb.) biztosítaná ingyenesen a parteneinek (legyen Y cég). (Csak ezen termékkör forgalmazásával foglalkozik, amelynek felhasználása, forgalmazása szaktudást igényel. A képzést egy külföldi tagállamban végeznék, az áru gyártója külföldi, és az ezzel kapcsolatos képzést is megszervezi va iszonteladóinak.) Kérdésünk, hogy az így juttatott tanfolyam, szállás, utazás, étkezés költségét hogyan számoljuk el? A két társaság egymás közötti szerződés keretében a bónuszt kiváltó tanfolyamot, stb.-t X cég biztosítja, és a megfelelő támogatási szerződés mellett ez elismert költség, illetve bevétel, és nem kapcsolódik hozzá társaságiadóalap-korrekció? Ekkor X cégnek egyéb (adózási) teendője nincs, Y cég pedig a juttatást továbbadja az alkalmazottjának, ami az szja-törvény 70. § -a alá esik. (?) Másik lehetőség, hogy X cég közvetlenül Y cég alkalmazottjának szeretné ezt nyújtani, ekkor milyen adózással kell számolni? Ezt milyen jogviszonyban tudja megtenni? Köszönettel.

Szakadék a nők és a férfiak bére között Cikk

A férfi keresetéhez képest akár 60 ezer forinttal is kevesebbet vihet haza egy női munkavállaló havonta. És bár egy friss felmérésből kiderül: a nők egyre inkább úgy érzik, egyre jobbak az előmeneteli lehetőségeik, még mindig elkeserítő a bérszakadék a férfi és női munkavállalók között – írja penzcentrum.hu.

Bónusz összegének áfatartalma Kérdés

Tisztelt Szakérő! Vállalkozásunk üzleti partnerünktől évente a beszerzett termékek után bónuszt kap. Év végén a bónuszt felhasználjuk. Ugyan ettől a partnertől gépet vásárolunk rajta, a fennmaradó részt a bankszámlánkra átutalják. A gépvásárlásról áfás számlát állítanak ki. A kérdésem az, hogy áfa-kötelezettségem keletkezik-e, illetve a vásárolt gép áfáját visszaigényelhetem-e? Válaszukat előre köszönöm!

Év végi visszatérítés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Tavalyi évben értékesítettünk cseh partnerünk felé gépeket, melyek értékéből a 2014. évre vonatkozóan 2 százalék bónuszt adunk. Kell a bónuszt számlázni? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink