89 találat a(z) bónusz cimkére
Eljárás a munkaviszony megszűnése (megszüntetése) esetén a koronavírus idején
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló munkaviszony 2020. március 31-én megszűnt. A munkáltató a munkavállalónak előző évre járó ösztönzőjét leszámolás után a törvényben előírt határidőn belül nem utalja át, pedig a Kollektív Szerződés szerint jogosult rá. (Türelmet kérnek a volt munkavállalótól.) Jelen veszélyhelyzetben megteheti a munkáltató, hogy később utalja át a munkavállalót megillető összeget? Válaszukat köszönöm!
47/2020. Korm. rendelet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég főtevékenysége vendéglátás. A munkavállaló jogviszonya 2020.01.30.-án megszűnt. A negyedéves bónuszt 2020.03.20.-án fizették ki a munkavállalónak. A márc. 20.-án kifizetett bónusz összege után lehet érvényesíteni a járulékkedvezményt? Előre is köszönöm szépen a választ!
Uniós partnertől kapott bónusz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közösségi partnerem az előző évi vásárlások után 600 eurós bónuszt adott. Erről levében értesített. Az utolsó vásárlás összegéről (1000 euró) kiállította a számlát, de csak 400 euró kiegyenlítését kérte. Hogyan kell könyvelnie egyszeres könyvelést vezető egyéni vállalkozónak az említett beszerzést, hogy az A60-as összesítő nyilatkozat is helyes legyen? Köszönöm válaszát: CsCs
EU-s beszállítótól kapott éves bónusz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk magyar adóalany kft. spanyol beszállítónktól a 2019-es évben elért forgalom alapján bónuszt kapunk, amely a beszállított érték meghatározott százaléka. A spanyol szállító erről un. "credit memo" bizonylatot állít ki, számlát (invoice) nem. Az összeg bankszámlánkon jóváírásra kerül. Adóalapot a termékbeszerzésnél nem csökkent, mert nem konkrét számlákhoz, termékekhez, hanem az éves forgalomhoz kapcsolódik. Kérdéseim: 1. Cégünknek kell-e erről számlát kiállítania? 2. Az áfabevallás mely sorában/soraiban szerepeltetem, vagy kell-e egyáltalán? 3. Ha kell, az összesítő nyilatkozat mely lapján tüntetem fel? 4. Egyéb bevételként (96) kell elszámolni? Üdvözlettel: Marozsi Erika
Külföldi szállítótól kapott bónusz
Kérdés
A magyar bejegyzésű kft. külföldi szállítójától bónuszt kapott az előző évben elért forgalom alapján. A szállító a bónuszról jóváíró számlát állított ki. Hogyan kell szerepeltetni az összesítő jelentésben a bónuszt? Szolgáltatás vagy termékértékesítésről van szó? Ki nyújtotta a szolgáltatást? Helyes, hogy a szállító állított ki számlát? Segítségüket köszönöm.
MLM bónuszjóváírás kiszámlázása
Kérdés
Tisztelt Cím! Van egy kft. amely az MLM rendszer keretein belül illóolajokat vásárol, a megrendelések és a besorolási fokozata után pedig bónuszpontokat írnak neki jóvá. Az MLM rendszer lényege röviden, hogy egy termék fogyasztója a terméket továbbajánlja egy másik lehetséges fogyasztónak, s így ő maga személyesen, közvetlenül részt vesz az értékesítésben. Ez alapján mint ajánlót az általa „értékesített” termékek után bizonyos javadalmazás illeti meg. Ha az ő vásárlója a terméket ismételten sikeresen továbbajánlja, s ebből következően újra vásárlás és fogyasztás történik, a tovább-ajánló személyeket jutalék illeti meg, és az eredeti ajánló ebből a jutalékból is jutalék-részesedést kap. Ezek a bónuszok a továbbiakban levásárolhatók vagy kiutalásra kerülhetnek. A kft. eddig ezekből a bónuszokból fedezte a további vásárlásait, de most jóváírtak a bankszámláján egy jelentősebb összeget a fennálló bónuszai alapján. A kérdésem az lenne hogy milyen dokumentum szükséges ennek a pénzmozgásnak az alátámasztására? Szükséges számla vagy szerződés, és ha igen, hogyan kell helyesen kiszámlázni a kapott kedvezményt? Válaszát előre is köszönöm!
Így vehető figyelembe a bónusz a csed számításánál
Cikk
A gyermek születésekor nem mindegy, mekkora kasszával rendelkezik a család, fokozottan számít, milyen összegű ellátást remélhet a leendő szülő. A gyermekgondozási díj összege a jogszabályok szerint maximalizált, így a minimálbér kétszeresének 70 százalékánál többet senki sem kaphat. A csecsemőgondozási díjnak azonban nincs felső határa, így nem mindegy, mikor kapja meg például az éves bónuszát a munkavállaló.
Bónuszjuttatás: csak az adott évi teljesítményt lehet figyelembe venni
Cikk
Valamely teljesítményalapú bónuszjuttatás feltételeként a munkáltató a mérlegelésébe tartozó szempontokat is meghatározhat, a mérlegelés során azonban csak az adott év értékelhető, korábbi évek munkavállalói magatartása viszont nem lehet szempont – szögezte le az Mfv. II. 10.508/2018 számú ügyben nemrégiben hozott határozatában a Kúria.
Több ezer eurós bónuszt fizet dolgozóinak az autógyártó óriás
Cikk
A kollektív bérmegállapodás részeként a Volkswagen német autógyártó vállalat a 2018-as évre fejenként 4750 euró bónuszt fizet ki mintegy 100 ezer dolgozójának – derült ki kedden a vállalat belső hírleveléből.
Ösztönzésként adott utalvány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk termékeinek forgalmazásáért a partnercégeknél lévő ügyintézőknek – forgalom alapján számolt bónuszpontok alapján – negyedévente Edenred utalványt adott. Ezt ajándékként számoltuk el, és befizettük az üzleti ajándék utáni adókat. Kérdésem, hogy Ön szerint ez így helyes eljárás-e, illetve, hogy 2019-től (a jelenlegi információk alapján) ez az ösztönzési program maradhat-e? Válaszát előre is köszönöm!
Tízmilliárdokat spóroltak már meg a vevőknek a kuponos oldalak
Cikk
Idén várhatóan mintegy 13 milliárd forint lesz a teljes online bónuszos-kuponos piac közvetített forgalma, amely az indulás utáni első teljes évben, 2011-ben 3,5 milliárd forint, 2014-ben elérte a 10,2 milliárdot – közölte a Bónusz Brigád.
Jogellenes és jogszerű röghöz kötés a munkahelyen
Cikk
A munkaerőpiaci folyamatokat a munkaerőhiány határozza meg. Sokszor nehéz megfelelő munkaerőt találni, ha ez mégis sikerül, nem ritka, hogy az öröm hamar elillan, mivel a munkavállaló felmond. Ilyen esetekre a vállalkozások számos módszert dolgoznak ki. Melyek a lehetséges forgatókönyvek a munkaerő megtartásához?
Bónusz és a társasági adó
Kérdés
Egy cég 100 százalékban tulajdonos egy másik cégben. A tulajdonos cég vevőinek az éves forgalom alapján következő év elején bónusz-visszatérítést fizet. Mivel kapcsolt felekről van szó, és úgy emlékszem, régen volt ilyen kitétel, de most nem találom a törvényben, kell-e ezzel a bónusszal a társasági adóban módosítani az adóalapot? (Enélkül a bónuszt kapó cég veszteséges lenne.)
Belépési bónusz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A belépési bónusz a munka törvénykönyvében nem szabályozott. Ilyen bónusz megfizetését adott feltétel esetén történő visszafizetéssel ki lehet kötni munkaszerződésben? Abban az esetben például, ha adott időn belül megszűnik a munkaviszony? Lehet más feltételhez is kötni (például hanyag munkavégzés esetén történő munkáltatói elbocsátás)? Mennyi lehet ez az idő? Bruttó vagy nettó a visszafizetés összege? Ha ilyen létezhet? Segítségét köszönöm.
Utólagos engedmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Utólagosan, időszak forgalmához kötötten adott bónuszról az értesítő levelek megérkeznek, amelyekben az áll, hogy a következő vásárlásnál, illetve március 31-éig történő vásárlás ellenértékébe kell betudni, amennyiben nem történik vásárlás, akkor a bónusz elveszik. Az építőanyag-kereskedésekben ez a gyakorlat egyre inkább kezd elterjedni. Kérdésem, hogy szabályos-e az ilyen bónuszmegállapodás, illetve az értesítő levél alapján elő lehet-e írni a bónuszt 36T - 96 K 2017-es évre ? Hogy szabályos az ilyen bónuszok elszámolása? Köszönettel: Illésné

Ezeken a helyeken várhatók NAV-razziák a héten
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának közlése szerint 2025 15. hetében az alábbi helyeken lesznek adóhatósági helyszíni ellenőrzések. A közzétett információ nem zárja ki,...