79 találat a(z) bónusz cimkére

Megbízási díj Kérdés

Marketingbónusz számlázása EU-s partnernek Kérdés

Bónuszkifizetés volt munkavállalónak Kérdés

Romániai jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar közösségi adószámmal rendelkező katás egyéni vállalkozó 2017 óta hálózatépítéssel foglalkozik a Forever Living Products nevű vállalkozás partnereként. A magyar Forever Living Products Kft.-nek havi jutalékot számláz, az itthoni tevékenysége után. A vállalkozónak vannak olyan magyarországi partnerei, akik Romániában is tudtak partnereket beszervezni. A Forvever Living Products vállalkozás szabályzata révén, a Romániában beszervezett tagok után is jogosult úgynevezett bónusz kifizetésre a magyar egyéni vállalkozó. A romániai Forever cég illetőségi igazolást kérve 5% adót kíván a bevételéből levonni, illetőség igazolás hiányában pedig 16%-ot vonna le. A kifizetendő összeg 2017, 2018, 2019 évek tevékenysége után jár, 2020-ban kérnénk ki az összeget, egyéni vállalkozói jövedelemként szeretnénk elszámolni. Jogos-e a román fél részéről az adólevonás? Ha igen, akkor ez később ezen adó visszakérhető-e román adóhatóságtól? Kérem ismertesse az ide vonatkozó adózási szabályokat is.

Számlázási határidő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozás MLM-rendszerben működik, így a tagság bónusz kifizetésre jogosult a vásárlásai után bizonyos mértékben. A havi teljesítményértesítés kiküldése után várjuk az értékesítők számláit, amelyekkel jogosultak a bónuszuk kifizetésére. Kérdésként merült fel, hogy ha a tag nem teljesíti számlázási kötelezettségét, akkor a vállalkozásnak meddig kell befogadnia a számláját? Többen nem követik az áfatörvény rendelkezését az észszerű határidőn belüli számlázásról, és éppen, amikor eszükbe jut, akkor állítják ki a számlájukat. Kötelesek vagyunk befogadni akár adóévet követő években is? Tehet-e a vállalkozás a működési szabályzatába olyan feltételt, hogy ha az adóévben sem állítja ki a számláját a tag, annyiban a jogosultságát levásárolható kedvezménybe helyezi át? Melyik jogszabályra kell figyelemmel lennünk? Előre is köszönöm válaszát! Tisztelettel: Komáromi Judit

Eljárás a munkaviszony megszűnése (megszüntetése) esetén a koronavírus idején Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló munkaviszony 2020. március 31-én megszűnt. A munkáltató a munkavállalónak előző évre járó ösztönzőjét leszámolás után a törvényben előírt határidőn belül nem utalja át, pedig a Kollektív Szerződés szerint jogosult rá. (Türelmet kérnek a volt munkavállalótól.) Jelen veszélyhelyzetben megteheti a munkáltató, hogy később utalja át a munkavállalót megillető összeget? Válaszukat köszönöm!

47/2020. Korm. rendelet Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég főtevékenysége vendéglátás. A munkavállaló jogviszonya 2020.01.30.-án megszűnt. A negyedéves bónuszt 2020.03.20.-án fizették ki a munkavállalónak. A márc. 20.-án kifizetett bónusz összege után lehet érvényesíteni a járulékkedvezményt? Előre is köszönöm szépen a választ!

Uniós partnertől kapott bónusz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségi partnerem az előző évi vásárlások után 600 eurós bónuszt adott. Erről levében értesített. Az utolsó vásárlás összegéről (1000 euró) kiállította a számlát, de csak 400 euró kiegyenlítését kérte. Hogyan kell könyvelnie egyszeres könyvelést vezető egyéni vállalkozónak az említett beszerzést, hogy az A60-as összesítő nyilatkozat is helyes legyen? Köszönöm válaszát: CsCs

EU-s beszállítótól kapott éves bónusz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk magyar adóalany kft. spanyol beszállítónktól a 2019-es évben elért forgalom alapján bónuszt kapunk, amely a beszállított érték meghatározott százaléka. A spanyol szállító erről un. "credit memo" bizonylatot állít ki, számlát (invoice) nem. Az összeg bankszámlánkon jóváírásra kerül. Adóalapot a termékbeszerzésnél nem csökkent, mert nem konkrét számlákhoz, termékekhez, hanem az éves forgalomhoz kapcsolódik. Kérdéseim: 1. Cégünknek kell-e erről számlát kiállítania? 2. Az áfabevallás mely sorában/soraiban szerepeltetem, vagy kell-e egyáltalán? 3. Ha kell, az összesítő nyilatkozat mely lapján tüntetem fel? 4. Egyéb bevételként (96) kell elszámolni? Üdvözlettel: Marozsi Erika

Külföldi szállítótól kapott bónusz Kérdés

A magyar bejegyzésű kft. külföldi szállítójától bónuszt kapott az előző évben elért forgalom alapján. A szállító a bónuszról jóváíró számlát állított ki. Hogyan kell szerepeltetni az összesítő jelentésben a bónuszt? Szolgáltatás vagy termékértékesítésről van szó? Ki nyújtotta a szolgáltatást? Helyes, hogy a szállító állított ki számlát? Segítségüket köszönöm.

MLM bónuszjóváírás kiszámlázása Kérdés

Tisztelt Cím! Van egy kft. amely az MLM rendszer keretein belül illóolajokat vásárol, a megrendelések és a besorolási fokozata után pedig bónuszpontokat írnak neki jóvá. Az MLM rendszer lényege röviden, hogy egy termék fogyasztója a terméket továbbajánlja egy másik lehetséges fogyasztónak, s így ő maga személyesen, közvetlenül részt vesz az értékesítésben. Ez alapján mint ajánlót az általa „értékesített” termékek után bizonyos javadalmazás illeti meg. Ha az ő vásárlója a terméket ismételten sikeresen továbbajánlja, s ebből következően újra vásárlás és fogyasztás történik, a tovább-ajánló személyeket jutalék illeti meg, és az eredeti ajánló ebből a jutalékból is jutalék-részesedést kap. Ezek a bónuszok a továbbiakban levásárolhatók vagy kiutalásra kerülhetnek. A kft. eddig ezekből a bónuszokból fedezte a további vásárlásait, de most jóváírtak a bankszámláján egy jelentősebb összeget a fennálló bónuszai alapján. A kérdésem az lenne hogy milyen dokumentum szükséges ennek a pénzmozgásnak az alátámasztására? Szükséges számla vagy szerződés, és ha igen, hogyan kell helyesen kiszámlázni a kapott kedvezményt? Válaszát előre is köszönöm!

Így vehető figyelembe a bónusz a csed számításánál Cikk

A gyermek születésekor nem mindegy, mekkora kasszával rendelkezik a család, fokozottan számít, milyen összegű ellátást remélhet a leendő szülő. A gyermekgondozási díj összege a jogszabályok szerint maximalizált, így a minimálbér kétszeresének 70 százalékánál többet senki sem kaphat. A csecsemőgondozási díjnak azonban nincs felső határa, így nem mindegy, mikor kapja meg például az éves bónuszát a munkavállaló.

Bónuszjuttatás: csak az adott évi teljesítményt lehet figyelembe venni Cikk

Valamely teljesítményalapú bónuszjuttatás feltételeként a munkáltató a mérlegelésébe tartozó szempontokat is meghatározhat, a mérlegelés során azonban csak az adott év értékelhető, korábbi évek munkavállalói magatartása viszont nem lehet szempont – szögezte le az Mfv. II. 10.508/2018 számú ügyben nemrégiben hozott határozatában a Kúria.

Több ezer eurós bónuszt fizet dolgozóinak az autógyártó óriás Cikk

A kollektív bérmegállapodás részeként a Volkswagen német autógyártó vállalat a 2018-as évre fejenként 4750 euró bónuszt fizet ki mintegy 100 ezer dolgozójának – derült ki kedden a vállalat belső hírleveléből.

Ösztönzésként adott utalvány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk termékeinek forgalmazásáért a partnercégeknél lévő ügyintézőknek – forgalom alapján számolt bónuszpontok alapján – negyedévente Edenred utalványt adott. Ezt ajándékként számoltuk el, és befizettük az üzleti ajándék utáni adókat. Kérdésem, hogy Ön szerint ez így helyes eljárás-e, illetve, hogy 2019-től (a jelenlegi információk alapján) ez az ösztönzési program maradhat-e? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EPR

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Közhatalmi tevékenység díjának továbbhárítása – Áfa 2

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Fővárosi ipa-mentesség

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink