153 találat a(z) bíróság cimkére
Bíróság előtt az Audi volt elnöke Cikk
Elkezdődött szerdán Münchenben a német Volkswagen csoporthoz (VW) tartozó Audi autógyártó társaság igazgatótanácsa volt elnökének büntetőpere, amelyet a csoport dízelbotrányával összefüggésben csalás vádjával indult.
Újabb mérföldkő a behajthatatlan követelésekre jutó áfa visszatérítésében Cikk
A napokban magyar bíróság először ítélt meg olyan behajthatatlan követelésre jutó áfa-összeget, ahol a számlák eredeti teljesítési időpontja már elévült. A bíróság egyértelművé tette: az elévülést nem ettől, hanem attól az időponttól kell számítani, amikor a követelés véglegesen behajthatatlanná vált. Ez sok folyamatban lévő ügyben adhat reményt az adózóknak – fogalmazz a Jalsovszky Iroda közleménye.
Visszaállítanák a rendes bírósági működést Cikk
Darák Péter, a Kúria elnöke, Polt Péter legfőbb ügyész és Senyei György, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke az Igazságügyi Minisztériumnak címzett levélben kérte, hogy a rendkívüli jogrend megszűnésével mielőbb kerüljön sor a rendes ítélkezési rend visszaállítására – tudatta a Kúria közleményben.
Megjelent a HVG Munkajog 2020 különszáma! Covid–19 vírushoz kapcsolódó kormányrendeletekkel Cikk
Megrendelhető a HVG Munkajog 2020-as különszáma, amely tartalmazza az előző kiadvány megjelenése óta beiktatott törvényi módosításokat, továbbá a Covid–19 vírus okozta rendkívüli jogalkotási rendben született munkaügyi kormányrendeleteket, valamint ezek magyarázatát is. A jogszabályok gyakorlati alkalmazását szerződésminták, kérdésekre adott szakértői válaszok, bírósági és kúriai esetek ismertetése segíti.
NAV-tájékoztató a megszűnő közigazgatási és munkaügyi bíróságokról Cikk
2020. március 31-ével jogszabályi változás folytán megszűnnek a közigazgatási és munkaügyi bíróságok. A közigazgatási perekben 2020. április 1-jétől elsőfokon nyolc törvényszék (Fővárosi Törvényszék, Budapest Környéki Törvényszék, Debreceni Törvényszék, Győri Törvényszék, Miskolci Törvényszék, Pécsi Törvényszék, Szegedi Törvényszék és a Veszprémi Törvényszék) jár el regionális illetékességgel, olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján.
Ítélkezési szünet a járvány miatt: mit jelent a gyakorlatban? Cikk
A kormány 2020. március 15-ei hatállyal rendkívüli ítélkezési szünetet rendelt el a koronavírus-járványra tekintettel. Elsőre úgy tűnhet, hogy ez más intézményekhez hasonlóan a bíróságok bezárását jelenti. De valóban erről van-e szó? A Baker McKenzie ügyvédei összegyűjtötték a legfontosabb tudnivalókat.
Leszállította a kiszabott jövedéki bírságot a bíróság. Rosszul tette – mondta ki a Kúria Cikk
Jövedéki adót és bírságot szabott ki a hatóság egy ellenőrzés során az egyik adózóra, aki fellebbezett. A bíróság részben megváltoztatta a hatósági határozatot. A Kúria az ügyről a Kfv.I.35.652/2018/12. számú határozata alapján tájékoztatott.
Özvegyi nyugdíj tartásdíj esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! A napokban olvastam egy cikket, hogy tartásdíjfizetés esetén özvegyi nyugdíjra jogosult a tartásdíjban részesülő. Ez valóban így van? Egy 15 éve elvált férfi tartásdíjat fizet a feleségének bírósági megállapodás alapján. Azóta újra megnősült. Jól értem, hogy a férj elhalálozása esetén nem a jelenlegi, hanem a volt feleség lesz jogosult özvegyi nyugdíjra? Törvényi hivatkozást is tudna nekem erre erre vonatkozóan küldeni? Köszönöm szépen!
Brexit – még tisztázatlan az üzleti partnerek egymással szembeni követelésének érvényesíthetősége Cikk
2020. január 31-én az Egyesült Királyság kilép az EU-ból és ez nem csak a kint dolgozó magyarokat, hanem a cégeket is érinti. Az utóbbi évtizedekben az EU egy jól működő rendszert alakított ki arra az esetre, ha egy külföldi vállalat tartozik egy magyarnak, vagy fordítva. Ez gyökeresen megváltozhat a brit kilépéssel, megállapodás hiányában az is előfordulhat, hogy egy magyar cég magyar bírósági ítélet alapján nem fog tudni követelést érvényesíteni brit partnerrel szemben – véli a Niveus Consulting Group.
Betiltották az Uber bérautókkal és professzionális sofőrökkel működő szolgáltatását Németországban Cikk
Jogsértőnek minősítette és azonnali hatállyal betiltotta egy németországi bíróság csütörtökön az Uber amerikai fuvarközvetítő cég UberX nevű szolgáltatását, amely a taxivállalatokhoz hasonlóan hivatásos sofőrökkel üzemeltetett bérautókkal működött.
Bekasztlizzák a piramisjátékot szervező lengyel cég tulajdonosait Cikk
Tizenöt, illetve 12 és fél évi letöltendő szabadságvesztésre ítélte szerdán Gdansk kerületi bírósága az utóbbi évek egyik legnagyobb lengyelországi botrányát okozó, piramisjátékot szervező Amber Gold befektető cég tulajdonosait.
Adócsalással gyanúsított 40 ezer ügyfele adatait kell átadnia a svájci banknak Cikk
A svájci legfelsőbb bíróság pénteken úgy döntött, hogy átadhatják a francia adóhatóságoknak a svájci székhelyű UBS bank több mint 40 ezer ügyfelének adatait.
Mire kötelez az A1-es igazolás? Uniós bírósági döntések Cikk
Az Európai Unióban a személyek és a szolgáltatások szabad áramlása arra ösztönzi a vállalkozásokat, hogy munkavállalókat küldjenek az EU államaiba, valamint Liechtensteinbe, Norvégiába, Izlandra (együtt: EGT) és Svájcba. Az egyik tagállamban (kiküldő állam) működő munkáltató munkavégzés céljából ideiglenesen egy másik tagállamba (a munkavégzés helye szerinti állam) küldött alkalmazottja a „kiküldött munkavállaló”. Jelentése nem azonos a munkajogban (96/71/EK irányelv) és a szociális biztonsági jogban, ezért fontos a kiküldetés szociális biztonsági szabályainak önálló bemutatása.
Bíróság elé viszi Magyarországot az Európai Bizottság Cikk
Az Európai Bírósághoz fordult csütörtökön az Európai Bizottság, a harmadik szakaszba léptetve ezzel a „Stop Soros” törvénycsomag miatt még tavaly júliusban Magyarország ellen megindított kötelezettségszegési eljárást.
A magyar reklámadó nem sérti az uniós jogot, mondta ki az uniós bíróság Cikk
Nem sérti a magyar reklámadó az állami támogatásról szóló közösségi szabályokat – mondta ki csütörtökön az Európai Bíróság, megsemmisítve az Európai Bizottság ezzel kapcsolatos korábbi határozatát.