91 találat a(z) bónusz cimkére
Belépési bónusz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A belépési bónusz a munka törvénykönyvében nem szabályozott. Ilyen bónusz megfizetését adott feltétel esetén történő visszafizetéssel ki lehet kötni munkaszerződésben? Abban az esetben például, ha adott időn belül megszűnik a munkaviszony? Lehet más feltételhez is kötni (például hanyag munkavégzés esetén történő munkáltatói elbocsátás)? Mennyi lehet ez az idő? Bruttó vagy nettó a visszafizetés összege? Ha ilyen létezhet? Segítségét köszönöm.
Utólagos engedmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Utólagosan, időszak forgalmához kötötten adott bónuszról az értesítő levelek megérkeznek, amelyekben az áll, hogy a következő vásárlásnál, illetve március 31-éig történő vásárlás ellenértékébe kell betudni, amennyiben nem történik vásárlás, akkor a bónusz elveszik. Az építőanyag-kereskedésekben ez a gyakorlat egyre inkább kezd elterjedni. Kérdésem, hogy szabályos-e az ilyen bónuszmegállapodás, illetve az értesítő levél alapján elő lehet-e írni a bónuszt 36T - 96 K 2017-es évre ? Hogy szabályos az ilyen bónuszok elszámolása? Köszönettel: Illésné
Forgalmi bonusz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk az egyik kereskedelmi partnerének kereskedelmi forgalom után bonuszt ad, melyet nem számláznak, szerződés alapján kerül az utalás során levonásra és könyvelésre. Az lenne a kérdésem, hogy a 2013-as évben nem került könyvelésre a bonusz, viszont levonták az utalás során. Az idei évben be tudom tenni a könyvelésbe ezt az összeget? Köszönettel.
Számlán lévő vásárlási utalvány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi tétel pénztárkönyvben való helyes könyvelésében: áfakörös egyéni vállalkozó árut rendel a BARDI AUTÓ Zrt.-től. A rendelt termékek összegének nagyságától függően kap bónuszpontot, egy pont 1030 forint. (A szállító cég tájékoztatása alapján bónusz, engedmény.) A szállító cég számláján a vásárolt termékek mellett "vásárlási utalvány" szerepel 0 százalékos áfával 1030 forint, illetve például 2*1030 forint vagy 3*1030 forint. A következő számlán ugyanez a vásárlási utalvány megnevezés mellett az összeg mínusszal például -1030 forint van feltüntetne.Úgy tűnik a számlák alapján hogy a megrendelt termékek értéke csökkentve van a vásárlási utalvány értékével, illetve a visszáruszámlán a fizetendő érték is csökken a vásárlási utalvány összegével. Hogyan kell pénztárkönyvben helyesen könyvelni a vásárlási utalványok plusz, illetve mínusz összegét? Köszönöm a segítséget.
Bónuszt ajánl a Ryanair a pilótáknak a szabadság átütemezéséért
Cikk
Tizenkétezer eurós bónuszt és 10 ezer eurós fizetésemelést ajánlott a Ryanair ír fapados légitársaság azon pilótáinak, akik hajlandóak átütemezni szabadságukat.
A nők húzzák a rövidebbet az anglikán egyházban is
Cikk
Jelentős fizetésbeli különbségek vannak az anglikán egyház soraiban Nagy-Britanniában szerdán ismertetett adatok szerint. A nők több mint negyven százalékkal keresnek kevesebbet a férfiaknál.
Állami apanázst kap, ha közfoglalkoztatottból piaci munkaerő lesz
Cikk
Március elsejével ismét elindul a Közfoglalkoztatásból a versenyszférába program, amelyben elhelyezkedési juttatást, „egyfajta bónuszt” kaphatnak a versenyszférában a közfoglalkoztatási jogviszony vége előtt munkát találók – tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára az MTI-t.
Mikrogazdálkodói beszámoló és a bónusz
Kérdés
Tisztelt Adózóna! A kérdésem a következő: adott egy kft., amely jelentős bónuszbevétellel rendelkezik. Kapott bónuszértesítőt 2016. évi időszakra 2016. évi dátummal, ennek a sorsa tiszta sor, 2016. évi bevétel lesz. Kapott bónuszértesítést 2016. évi teljesítményére hivatkozással 2017. évi dátummal és január végi átutalással. Érdeklődöm, hogy a 2017. évi dátummal kiállított bónuszértesítés alapján melyik évre számolom el számvitelileg a bónuszbevételt?
Adózás kozmetikai értékesítési láncban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy szlovák székhelyű, kozmetikai termékeket MLM rendszerben forgalmazó cég, melyhez forgalmazóként beléptem. A cég minden regisztrált tagnak azonnali százalékos kedvezményt kínál vásárlásai után, melyet a vásárlással egy időben, a számlán feltüntetve levonnak a vásárlás végösszegéből. Első kérdésem, hogy e kedvezmény jövedelemnek minősül-e, hogyan kell adózni utána, ha magánszemélyként léptem be? Második kérdés, ha a vásárolt termékeket online értékesítem teljes áron, milyen számla/nyugtaadási kötelezettségem van, kell-e ehhez adószámot kiváltani, és ennek milyen adóvonzata van? A teljes bevétel után adózni kell-e, vagy csak a vételár és eladási ár közötti különbözet után? Harmadik kérdésem: ha hálózatot is szeretnék építeni, és a csoport vásárlásai után járó bónuszt részben levásárolhatom, részben külföldi jövedelemként kapom meg, vállalkozóvá kell-e válnom, és ez milyen adózás alá esik? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.
Nyugdíj-előtakarékosságok: így utalja a kedvezményeket a NAV
Cikk
Ha valakinek adótartozása volt, de megfizette és nyugdíjpénztári vagy nyesz-megtakarítással is rendelkezett, korábban a NAV csak külön kérelemre utalta az előtakarékosság utáni bónuszt.
Bónusz a vevőknek: lehet-e a számla határidőre kifizetéséhez kötni?
Cikk
Van arra lehetőség, és törvényes-e, hogy az eladó a bónuszszerződésbe beleírja, csak akkor fizeti ki a bónuszt, ha a partner egész évben határidő előtt kiegyenlíti a számlákat? – kérdezte olvasónk. dr. Szeiler Nikolett, ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Ajándék üzemanyagkártya
Kérdés
Egyesület személygépkocsi vásárlásakor kapott ajándékba, Mol blue card kártyát. A kártya ajándék/bónusz volt, értéke nem szerepelt a gépkocsi számláján. A tankolt üzemanyag számláján látható a kártya használata. Hogyan kell könyvelni egyszeres és kettős könyvvitel esetén a kártyával tankolt üzemanyagot? A költségelszámolással egy időben bevételt is el kell számolni?
Bónuszfizetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném kérdezni, hogy arra van-e lehetőség, és törvényes-e, ha a bónuszszerződésbe beleírom, csak akkor fizetem ki a bónuszt, ha a partner pontosan fizet egész évben? Mivel 10-20 napot csúszik a fizetéssel, valahogy szeretnék hatni rá, hogy érdeke legyen a határidő betartása. Köszönettel: Kovács Éva
Reklámügynökségi bónusz
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Reklámügynökségi bónusszal kapcsolatban az alábbiakban kérem a segítségét: Médiafelület-vásárlás esetén, amennyiben a reklámügynökség megvásárolja a reklámfelületet a médiafelület tulajdonosától (100 forint plusz áfa bekerülési költségen), azt a reklámügynökség csak a beszerzési ár plusz 15% ügynökségi bónusz felszámolásával adhatja tovább (tehát (100 forint + (100ft*15%)=15ft)+áfa), vagy számlázhatja akár nagyobb haszonnal is (140 forint+(140*15%)=21ft)+ áfa áron? A 15% ügynökségi bónuszt külön soron kell feltüntetni a számlán (100ft médiafelület + 15ft ügynökségi bónusz) vagy lehetséges egy sorban számlázni (115ft médiafelület vásárlás)? Indokolja-e valami a különszámlázást. Például ellenőrzéskor a kimutathatóság stb... Milyen esetben/milyen célzattal, és melyik hatóság ellenőrizheti a bónuszszámlázás betartását? Köszönettel: Ildikó
Kizárólagos bónuszok kkv-knak
Cikk
Vannak olyan kedvezmények a társasági adóban, amelyeket kizárólag a kis- és a közepes vállalkozások vehetnek igénybe. Ezek feltételeit, érvényesítésének módját, továbbá a mulasztás esetén alkalmazott szankciókat foglaltuk össze.