339 találat a(z) bérpótlék cimkére
Bérpótlékok és túlórák Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekben kérek tanácsot Öntől, feltételezve azt, hogy az említett bérpótlékok megilletik a dolgozót (egy gyógyszertári munkaviszonyban álló alkalmazottat például véve): 1. A dolgozó munkanapon 09:00-24:00 óra között dolgozott. Jól gondolom, hogy ebben az esetben jár neki a) délutáni műszakpótlék (30%): 18:00-22:00 óra között, b) éjszaki műszakpótlék (15%): 22:00-24:00 óra között és c) túlórapótlék: 17:00-24:00 óra között? 2. Ha az 1. pont szerinti nap ünnepnapra, szombatra, vagy vasárnapra esik (a dolgozó nem kap pihenőnapot helyette), akkor hogyan alakulnak a bérpótlékok, illetve a túlórapótlék? 3. Ha egy dolgozó heti 24 órás, napi 6 órás munkarendben dolgozik (4x6 óra), akkor azon a napon, amikor nem dolgozik, milyen bérjövedelemre jogosult? 4. Ha a 3. pontban említett dolgozó heti 24 óránál többet dolgozik, akkor erre túlórapótlékra jogosult? 5. Ha a 3. pontban említett dolgozó ünnepnapon vagy szombaton, illetve vasárnap dolgozik, akkor jogosult-e bármilyen bérpótlékra? 6. Ha a 3. pontban említett dolgozó 18:00 óra után, illetve 22:00 óra után dolgozik (nem állandóan), akkor jogosult-e műszakpótlékra (délutáni, éjszakai stb.)? 7. A 3. pontban említett dolgozónak hogyan kell a szabadságát (betegszabadságát) kiadni, elszámolni, számfejteni? 8. Ha a 3. pontban említett dolgozónak van egy másodállása, és az 5. munkanapon ott dolgozik, akkor erre a napra hogyan alakul a számfejtése? Köszönöm válaszát: Szekeres Zsolt
Jó hír 20 ezer közalkalmazottnak: nagy béremelések Cikk
Az alapbér emelésén felül 15 százalékos bérpótlékban részesül 2017. január 1-jétől a kulturális ágazatban dolgozó több mint 20 ezer közalkalmazott.
Hivatali üzleti utazás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a munkavállaló pénteken a munkaideje után utazik konferenciára/ szakmai továbbképzésre, amely vasárnap reggelig tart, akkor felmerül-e esetében a hivatali, üzleti utazás költségeinek megtérítésén kívül, bármely bérpótlék megfizetése? Azaz ebben az esetben a hivatali, üzleti utazás tekinthető-e rendkívüli munkavégzésnek? Köszönöm.
Munkaszüneti napra járó bérpótlék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozóink 6 hónapos munkaidőkeretben vannak foglalkoztatva, havidíjasok. 2016. október 23-ra be voltak osztva munkára, idényjellegű foglalkoztatásról van szó. Jár-e ebben az esetben részükre 100 százalékos bérpótlék erre a napra, a havibéren felül? Válaszát köszönöm.
Azonnali járulékcsökkentést sürgetnek a munkáltatók Cikk
A gazdasági növekedést leginkább segítő szektorokban, az iparban és a mezőgazdaságban azonnal meg kell kezdeni a munkához kapcsolódó vállalkozói adóterhek érdemi csökkentését – közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ).
Munkaidőkeret: hatékony foglalkoztatás szigorú szabályokkal Cikk
Kiküszöbölheti a munkáltató a hullámzó hatékonyságú foglalkoztatást, ha okosan átgondolva – és persze a munkavállalók érdekeit is figyelembe véve – akkor veszi igénybe a dolgozót, amikor szükség van a munkájára. Erre ad lehetőséget a munkaidőkeret, amely ugyan rugalmas foglalkoztatási forma, ámde szigorú szabályokhoz is kötött.
Közelgő és sokasodó munkaszüneti napok: ki, és mennyiért dolgozhat? Cikk
Jövőre eggyel több munkaszüneti nappal kell számolniuk a munkáltatóknak, hiszen nagypéntek is ünnepnap lesz, ahogy azt Orbán Viktor, miniszterelnök a Magyarországi Református Egyházak Zsinatának emlékülésén bejelentette. Ennek és a közelgő ünnepnapoknak apropóján áttekintjük, kik dolgozhatnak ünnepnapokon, és milyen juttatások járnak nekik.
Táppénzszámítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen szíves tájékoztatni, hogy a táppénzre való jogosultság első napján érvényes szerződés szerinti havi jövedelem összegét hogyan kell kiszámítani abban az esetben, ha a munkavállaló a 130 ezer forint személyi alapbéren felül például 12 ezer forint műszakpótlékot, 7 ezer forint ágy melletti pótlékot és 5 ezer forint hétvégi pótlékot kap. Az egyik munkavállaló 3 hónapja (júniustól) dolgozik, akinek ezek a pótlékok járnak a személyi alapbérén felül. Június hónapban 149 000 forint volt a bére, július hónapban 154 000 forint, augusztus hónapban fizetett ünnep miatt 166 500 forint Szeptember hónapban táppénzre került. A másik munkavállaló 2015. 01. 16. óta dolgozik, ugyanilyen bérezéssel. Mely havi bérek átlagát kell figyelembe venni és beszámítani a táppénz igénylése során? Segítségét köszönöm!
Bérezés egyszerűsített foglalkoztatásnál: a Kúriáig jutott az ügy Cikk
Jogsértőnek találta a munkaügyi ellenőrzés az egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazott munkavállalók bérezését. A munkáltató fellebbezett, majd felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a Kúriához.
Fizetett ünnepen való munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Cégünk négyhavi munkarendben dolgozik, állattenyésztéssel foglalkozk. Beosztás szerint dolgozni kellett augusztus 20-án, amely szombatra esett. A napi munkabéren felül 100 százalékos távolléti díjat is számoltunk a dolgozóknak. A dolgozók órabéres elszámolásban vannak. Kérdésünk: kellett-e számolni az ünnepnapra a távolléti díjat? Maradunk tisztelettel.
Óvodai dolgozó bérpótlékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: óvodai dolgozó a besorolása miatt ágazati, illetve kiegészítő pótlékot kap, ha hónap elején például 04.08-án kiléptették, majd 04.27-én beléptették újra (mint nyugdíjas). Ilyen esetben az áprilisi hónapra csak a jogviszonyban töltött napokra járnak neki pótlékok arányosítva a jogviszonyban töltött napokra, vagy megadható az egész havi pótlék a két jogviszony között elosztva? Köszönöm válaszát
Alkalmi délutános pótlék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: alkalmi munkavállaló vendéglátói egységben foglalkoztatott, a nyitvatartás miatt a munkarendje minden nap 14-22 óráig tart, ilyen esetben, ha a hónapban minden alakalommal 14-22 óráig van foglalkoztatva, számfejteni kell neki délutános pótlékot? Köszönöm válaszát.
Iskolaszövetkezet - műszakpótlék, éjszakai pótlék Kérdés
Kedves Szakértő! A 2016 szeptember 1-jén a szövetkezeti törvényben beálló változások hatással vannak az iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztatott hallgatók műszakpótlékára, éjszakai pótlékára? Röviden: kell fizetni a hallgatóknak műszakpótlékot, éjszakai pótlékot? Válaszát előre is köszönöm!
3*12 órás munkaviszony, 3 nap pihenő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gyárban 3*12 órát dolgoznak a munkavállalók, majd 3 nap pihenő következik. Az lenne a kérdésem, ha túlóráznak a 3 nap pihenő alatt, akkor az túlórának (100%+50%) vagy pihenőnapi túlórának (100%+100%) kell elszámolni? Amennyiben nincs sem az alapbérben külön bérpótlék, sem külön bérpótlék átalány nincs megállapítva. Úgy gondolom, hogy kell egy munkaidő-beosztás vagy munkaidőkeret, ahol a pihenőnapok jelölve vannak. Amennyiben a pihenőnapon végeznek túlmunkát, akkor pihenőnapi túlóra kerül elszámolásra. Köszönettel!
Dupláznák a vasárnapi bérpótlékot a szocialisták Cikk
Az MSZP ismételten törvénymódosító javaslatban kezdeményezi, hogy a kereskedelemben dolgozók vasárnapi bérpótlékát emeljék 50 százalékról 100 százalékra.