216 találat a(z) alkalmi munkavállaló cimkére

Discóban foglalkoztatott alkalmi munkavállaló és részmunkaidős bérpótléka Kérdés

Másodállású, discót üzemeltető egyéni vállalkozó heti 7 órában alkalmaz 1 fő részmunkaidős alkalmazottat, valamint szombat este 10 órától vasárnap reggel 5-ig 5 fő alkalmi munkavállalót. Van-e korlát ez esetben az alkalmi munkavállalók számára tekintettel, kell-e éjszakai, illetve vasárnapi pótlékot fizetni? Ha igen, akkor a mentesített keretösszeg is eszerint növekszik, vagy már be kell vallani az 1349 forint/óra feletti összeget?

Munkaerő-kölcsönzés Kérdés

Tisztelt Szakértő, abban kérném a segítségét, hogy adott munkavállaló egy kölcsönbeadó cégnél van főállásban és egy másik cégben pedig alkalmi munkákat vállal. Ha a munkaerő-kölcsönző cégtől foglalkoztatjuk az adott munkavállalót munkaidőkeretben és nagyon meg vagyunk vele elégedve, akkor lehetséges-e az, hogy alkalmi munkásként is ugyanezen személyt foglalkoztassuk szintén mint kölcsönzött munkaerőt. Tehát A cégből 10 hónapra kölcsönözzük, kb. 3 nap alatt ledolgozza a munkaidejét, akkor B cégtől alkalmisként ugyanez a személy kölcsönözhető, mialatt az A cégtől történő kölcsönzés nem zárul le? Köszönettel

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó nyugdíjas lett. Kérdésem az, hogy emiatt fizetnie kell-e az egészségügyi szolgáltatási járulékot, függetlenül attól, hogy nincs semmiféle tevékenység a vállalkozásban, nincs kivét, de nem szünetelteti a vállalkozást? Amennyiben alkalmi munkát vállal egy hónapban a lehetséges keretig, akkor is terheli az egészségügyi szolgáltatási járulék? Egyáltalán vállalkozás mellett lehet alkalmi munkavállaló? Köszönöm a választ.

Külföldön biztosított alkalmi munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó családtagja alkalmi munkavállalóként kisegít a férje magyarországi boltjában időszakonként. Az érintett családtag/alkalmi munkavállaló Ausztriában főállású munkaviszonnyal rendelkezik, ennek tényét A1 nyomtatvánnyal igazolja. Az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény 8. § (5) alapján a közterhet a férj/munkáltató nem állapítja. illetve fizeti meg. Kérdésem, hogy a feleség/alkalmi munkavállaló részére ily módon juttatott jövedelem Magyarországon. illetve Ausztriában is adómentes e? Mely tagállam adózási szabályait kell alkalmazni erre a juttatott jövedelemre? Előre is köszönöm válaszuk. Üdvözlettel: Szabó Kinga

Alkalmi munkavállalás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bejelenthető-e alkalmi munkára egy bt. által foglalkoztatott sofőr, aki külföldre visz fuvart? Válaszát előre is köszönöm.

Alkalmi munkavállaló: jelenléti ív – munkaszerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy alkalmi munkavállaló több hónapon keresztül dolgozik nekünk, akkor helyes eljárás-e, hogy kötünk vele egy munkaszerződést, amin a munkaviszony kezdő időpontja van, a végét üresen hagyjuk? És emellett nem vezetünk jelenléti ívet. Tudomásom szerint vagy jelenléti ív vagy szerződés kell. Mindkettő nem követelhető. Köszönettel

Egyszerűsített foglalkoztatott vasárnapi pótléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelmi tevékenységet folytató cég néhány napig tartó fesztiválon is működik, és egyszerűsített foglalkoztatott dolgozót vesz fel. A fesztivál hétvégén is tart. Kell-e az alkalmi munkavállalónak vasárnapi pótlékot fizetni?

Táppénzügy: ezt is tudni kell az egyszerűsített foglalkoztatásról Cikk

Alkalmi munkavállalónk munka közben balesetet szenvedett, eltörött a lába. Ez üzemi balesetnek minősül-e? Mire, meddig jogosult a dolgozó? Ha ezt a dolgozót a következő héttől alkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatják, mikor, mire, meddig jogosult? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Alkalmi munkavállaló üzemi balesete Kérdés

Tisztelt Szakértő! S.O.S. Egyszerűsített alkalmi munkavállalónk munka közben balesetet szenvedett, eltörött a lába. Ez üzemi balesetnek minősül-e? Mire, meddig jogosult a dolgozó? Ha ezt a dolgozót a következő héttől alkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatják, mikor, mire, meddig jogosult? Köszönöm válaszát!

Alkalmi munkavállaló utazási költségtérítése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Alkalmi munkavállalónak jár-e a munkábajárási kormányrendelet szerinti 86%-os jegy- vagy bérlettérítés, illetve ezek hiányában a 9 Ft-os térítés adómentesen? Üdv: KG

Alkalmi munkavállaló díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállaló foglalkoztatása esetén, amennyiben a munkavállaló csak 3 órát dolgozik, kaphat-e napi 5500 forintot adómentesen? Köszönettel,

Alkalmi munkavállaló egyéb jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. több alkalommal foglalkoztat egyszerűsített munkavállalás keretében egy magánszemélyt. Kérdésem az, hogy ugyanezt a magánszemélyt az alkalmi munkavállalás mellett megbízhatja-e valamely munka elvégzésére megbízási szerződéssel is (az alkalmi munkavállalással azonos időre, vagy azon kívül eső időre)? Válaszát előre is köszönöm.

Munkába járás költségtérítése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Alkalmi munkavállalóink saját személygépkocsival jönnek be a munkahelyre. Kérdés, hogy részükre is adható-e 15 forint kilométerenként adómentes munkába járási költségtérítésként, ugyanúgy, mint a normál munkavállalók számára? Köszönettel KG

Alkalmi munkavállaló foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállaló évente maximum 90 napot dolgozhat egy munkáltatónál. Amennyiben egy éven belül egy munkáltatónál 90 napot dolgozott, akkor dolgozhat-e ugyanez a munkavállaló egy másik munkáltatónál is ugyanebben az évben alkalmi munkavállalóként. Esetleg egy harmadik munkáltatónál is, vagy csak 90 napot dolgozhat egy évben, akármennyi munkáltatónál dolgozik is? Köszönöm a válaszát.

Szabadságszámítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szabadság kiszámításában kérném a segítségét. Egyik dolgozónk 1978-ban született. Szülés ideje: 2014.04.30-án, 1. gyermek. Csed ideje 2014.04.07-2014.09.21. Gyed ideje: 2014.09.22-2016.04.30. 2014-ben 8 nap szabadságot vett ki. Ha jól számoltunk, akkor 2014 évben 19 nap ki nem adott szabadsága volt. A segítségét a 2015. és 2016. évekre járó szabadság kiszámításában kérném. 2015-ben végig gyeden volt. Az erre az évre járó szabadság kiszámítását kérném levezetni. 2016. 04.03-án visszajött dolgozni, ekkor mindjárt megkezdte a szabadságát, ami 9 nap volt. Ezután 2016.04.15-től táppénzen volt a második gyermekével veszélyeztetett terhessége miatt, 2016.09.06-án megszületett a második gyermeke is, tehát a táppénz időszaka 2016.04.15-2016.09.05. A csed időszaka: 2016.09.06-2017.02.20, ezt követően gyeden lesz majd. Az első gyermeke után még gyesen van. Kérném a 2016. évre vonatkozóan is a szabadság levezetését, valamint a 2017. évre járót, amennyiben feltételezzük, hogy az idei évben végig gyeden lesz, és nem fog munkába állni. A kettő gyermekre és az életkora alapján más pótszabadságra nem jogosult. További kérdésünk, hogy ingatlan-bérbeadással foglalkozó hetes adószámmal rendelkező nem egyéni vállalkozó magánszemély jogosult-e alkalmi munkavállalót alkalmazni, a bérbe adott társasház takarítására?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kényszertörlés

dr. Udvari Jesszika

MBA, ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

EMVA, VP5-16.5.2-21

Pölöskei Pálné

adószakértő

Társaságban kamat elszámolás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink