213 találat a(z) alkalmi munkavállaló cimkére
Alkalmi munkavállaló több munkahelyen
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállalónak lehet-e több munkáltatónál egyidejűleg alkalmi munkaviszonya? Köteles-e (és hogyan tudná) a cég ellenőrizni azt, hogy máshol mennyi munkavégzése van a munkavállalónak? Például egyik jogviszonyban dolgozik 6 órát, a másikban 8 órát egy nap, és egymásról nincs tudomása a két munkáltatónak. Köszönettel.
Katás vállalkozó társas vállalkozás mellett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó, aki egy kft.-ben tulajdonos, de nem ügyvezető és a személyes közreműködésért díjazásban nem részesül, lehet-e főállású katás? Ugyanez a személy végezhet-e alkalmi munkavállalóként munkát ebben a kft.-ben? Köszönöm szépen!
Alkalmi foglalkoztatásúak munkaideje
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk alkalmi bejelentéssel foglalkoztat munkavállalókat.Van-e szabályozva, hogy hány órát dolgozhat naponta az alkalmi munkavállaló? Foglalkoztatható-e napi 4 órában? Válaszukat előre is köszönjük! Tisztelettel: Szepi Sped Kft
Alkalmi munkavállaló – bérpótlék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállaló (gépkocsivezető, áruszállítás) vasárnap és munkaszüneti nap (aug. 20.) végzett munkát. Jár-e neki valamilyen bérpótlék? A munkaadó ebben az esetben is csak a napi 1000 Ft járulékfizetésre kötelezett? Köszönöm.
A1 igazolás alkalmi munkaválaló esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállalónak tudtommal nem adnak ki A1 igazolást, így nem küldhetem külföldi kiküldetésbe sofőrként. Nyugdíjas alkalmi munkavállalónak kiállítják az A1 igazolást? Vagy abban az esetben, ha a sofőrnek van főállása és hétvégén, vagy szabadsága idején vállal alkalmi munkát? Ezekben az esetekben kiállítható az A1 igazolás a külföldi kiküldetéshez? Segítségét előre is köszönöm!
Alkalmi munkavállaló fuvarozó cég
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fuvarozó cég alkalmi munkavállalót (sofőrt) küldött Németországba. Napidíj és minimálbér tekintetében ugyanazt kötelező megadni mint egy munkaviszonyos dolgozónak?
Bejelentés, alkalmi/megbízási szerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Röviden vázolnám a szituációt. Van egy szórakozóhelyünk. X Kft. rendelkezik rendezvénytartási engedéllyel, amely bérbe adja a vendéglátási egységet (pultok használata, jegy) az Y Kft.-nek. Mindkét cégnél 1-1 ügy.vez.igazgató van. Az Y Kft-nél vannak a dolgozók alkalmival bejelentve. Az alkalmi keretünk sajnos lassan elfogy. Tudtommal 5 személy állandó bejelentésével tudnánk a keretet megemelni, de ezt nem szeretnénk. X Kft.-ben nincs alkalmi munkavállaló. Két kérdésem lenne. Az megoldható valamilyen szinten, hogy X Kft. úgy adja bérbe Y Kft.-nek a vendéglátási részt, hogy egyúttal X Kft. is végzi el a munkát? (Oda lennének akkor bejelentve a dolgozók.) Nem munkaerő-kölcsönzésre gondoltunk, mert az bonyolult. Illetve, ha ez nem megoldható. Akkor megbízási szerződéssel alkalmazhatjuk a munkavállalókat? Egy időben ilyen alkalmazásban voltak, de volt egy NAV-ellenőrzésünk és megbüntettek minket, és azt mondták, hogy alkalmanként kell a dolgozókat bejelenteni. Mit javasolnak, mi az a módszer, amivel a legköltséghatékonyabban tudjuk foglalkoztatni a dolgozókat?
Szállásszolgáltatás igénybevétele
Kérdés
Több (5) napon keresztül foglalkoztatott alkalmi munkavállalónak lehet-e szállást biztosítani? Az így biztosított szállásköltség kifizetése milyen terheket ró a vállalkozásra? A szállásköltség elszámolható-e a vállalkozás érdekében felmerült költségek között?
Alkalmi munkavállaló, képesítéskövetelmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, ha a tevékenység végzéséhez nincs képesítése, akkor alkalmi munkavállaló alkalmazásával megfelel-e a követelménynek, vagy csak az Mt. szerinti munkaszerződéssel foglalkoztatható a megfelelő képesítéssel rendelkező alkalmazott? Kötelező-e teljes munkaidőben foglalkoztatni, vagy részmunkaidőben is lehet? Köszönöm válaszát!
Gyed melletti alkalmi munkavállalás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy munkaviszony fennállása mellett a gyed, illetve a gyes folyósításának ideje alatt, a gyermek gondozására igénybe vett fizetés nélküli szabadság ideje közben foglalkoztathatja-e munkavállalóját a munkáltató más munkakörben alkalmi munkavállalás keretében? Köszönettel.
Egyszerűsített foglalkoztatás
Kérdés
Egyéni vállalkozó áprilisban foglalkoztatott egyszerűsített munkaviszonyban kisegítőt. A 15 napot meghaladta. Április 26-ától bejelentette a munkavállalót munkaviszonyba a hátra lévő 5 napra. Május hónapban dolgoztathatja egyszerűsített foglalkoztatottként? Válaszukat köszönjük.
Üzemanyag-megtakarítás alkalmi munkavállalónál
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy az üzemanyag-megtakarítás alkalmi munkavállaló esetén érvényesíthető-e, kifizethető-e? Segítséget előre is köszönöm!
Discóban foglalkoztatott alkalmi munkavállaló és részmunkaidős bérpótléka
Kérdés
Másodállású, discót üzemeltető egyéni vállalkozó heti 7 órában alkalmaz 1 fő részmunkaidős alkalmazottat, valamint szombat este 10 órától vasárnap reggel 5-ig 5 fő alkalmi munkavállalót. Van-e korlát ez esetben az alkalmi munkavállalók számára tekintettel, kell-e éjszakai, illetve vasárnapi pótlékot fizetni? Ha igen, akkor a mentesített keretösszeg is eszerint növekszik, vagy már be kell vallani az 1349 forint/óra feletti összeget?
Munkaerő-kölcsönzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő, abban kérném a segítségét, hogy adott munkavállaló egy kölcsönbeadó cégnél van főállásban és egy másik cégben pedig alkalmi munkákat vállal. Ha a munkaerő-kölcsönző cégtől foglalkoztatjuk az adott munkavállalót munkaidőkeretben és nagyon meg vagyunk vele elégedve, akkor lehetséges-e az, hogy alkalmi munkásként is ugyanezen személyt foglalkoztassuk szintén mint kölcsönzött munkaerőt. Tehát A cégből 10 hónapra kölcsönözzük, kb. 3 nap alatt ledolgozza a munkaidejét, akkor B cégtől alkalmisként ugyanez a személy kölcsönözhető, mialatt az A cégtől történő kölcsönzés nem zárul le? Köszönettel
Egészségügyi szolgáltatási járulék
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó nyugdíjas lett. Kérdésem az, hogy emiatt fizetnie kell-e az egészségügyi szolgáltatási járulékot, függetlenül attól, hogy nincs semmiféle tevékenység a vállalkozásban, nincs kivét, de nem szünetelteti a vállalkozást? Amennyiben alkalmi munkát vállal egy hónapban a lehetséges keretig, akkor is terheli az egészségügyi szolgáltatási járulék? Egyáltalán vállalkozás mellett lehet alkalmi munkavállaló? Köszönöm a választ.