198 találat a(z) alkalmi munkavállaló cimkére

Külföldön biztosított alkalmi munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó családtagja alkalmi munkavállalóként kisegít a férje magyarországi boltjában időszakonként. Az érintett családtag/alkalmi munkavállaló Ausztriában főállású munkaviszonnyal rendelkezik, ennek tényét A1 nyomtatvánnyal igazolja. Az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény 8. § (5) alapján a közterhet a férj/munkáltató nem állapítja. illetve fizeti meg. Kérdésem, hogy a feleség/alkalmi munkavállaló részére ily módon juttatott jövedelem Magyarországon. illetve Ausztriában is adómentes e? Mely tagállam adózási szabályait kell alkalmazni erre a juttatott jövedelemre? Előre is köszönöm válaszuk. Üdvözlettel: Szabó Kinga

Alkalmi munkavállalás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bejelenthető-e alkalmi munkára egy bt. által foglalkoztatott sofőr, aki külföldre visz fuvart? Válaszát előre is köszönöm.

Alkalmi munkavállaló: jelenléti ív – munkaszerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy alkalmi munkavállaló több hónapon keresztül dolgozik nekünk, akkor helyes eljárás-e, hogy kötünk vele egy munkaszerződést, amin a munkaviszony kezdő időpontja van, a végét üresen hagyjuk? És emellett nem vezetünk jelenléti ívet. Tudomásom szerint vagy jelenléti ív vagy szerződés kell. Mindkettő nem követelhető. Köszönettel

Egyszerűsített foglalkoztatott vasárnapi pótléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelmi tevékenységet folytató cég néhány napig tartó fesztiválon is működik, és egyszerűsített foglalkoztatott dolgozót vesz fel. A fesztivál hétvégén is tart. Kell-e az alkalmi munkavállalónak vasárnapi pótlékot fizetni?

Táppénzügy: ezt is tudni kell az egyszerűsített foglalkoztatásról Cikk

Alkalmi munkavállalónk munka közben balesetet szenvedett, eltörött a lába. Ez üzemi balesetnek minősül-e? Mire, meddig jogosult a dolgozó? Ha ezt a dolgozót a következő héttől alkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatják, mikor, mire, meddig jogosult? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Alkalmi munkavállaló üzemi balesete Kérdés

Tisztelt Szakértő! S.O.S. Egyszerűsített alkalmi munkavállalónk munka közben balesetet szenvedett, eltörött a lába. Ez üzemi balesetnek minősül-e? Mire, meddig jogosult a dolgozó? Ha ezt a dolgozót a következő héttől alkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatják, mikor, mire, meddig jogosult? Köszönöm válaszát!

Alkalmi munkavállaló utazási költségtérítése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Alkalmi munkavállalónak jár-e a munkábajárási kormányrendelet szerinti 86%-os jegy- vagy bérlettérítés, illetve ezek hiányában a 9 Ft-os térítés adómentesen? Üdv: KG

Alkalmi munkavállaló díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállaló foglalkoztatása esetén, amennyiben a munkavállaló csak 3 órát dolgozik, kaphat-e napi 5500 forintot adómentesen? Köszönettel,

Alkalmi munkavállaló egyéb jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. több alkalommal foglalkoztat egyszerűsített munkavállalás keretében egy magánszemélyt. Kérdésem az, hogy ugyanezt a magánszemélyt az alkalmi munkavállalás mellett megbízhatja-e valamely munka elvégzésére megbízási szerződéssel is (az alkalmi munkavállalással azonos időre, vagy azon kívül eső időre)? Válaszát előre is köszönöm.

Munkába járás költségtérítése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Alkalmi munkavállalóink saját személygépkocsival jönnek be a munkahelyre. Kérdés, hogy részükre is adható-e 15 forint kilométerenként adómentes munkába járási költségtérítésként, ugyanúgy, mint a normál munkavállalók számára? Köszönettel KG

Alkalmi munkavállaló foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállaló évente maximum 90 napot dolgozhat egy munkáltatónál. Amennyiben egy éven belül egy munkáltatónál 90 napot dolgozott, akkor dolgozhat-e ugyanez a munkavállaló egy másik munkáltatónál is ugyanebben az évben alkalmi munkavállalóként. Esetleg egy harmadik munkáltatónál is, vagy csak 90 napot dolgozhat egy évben, akármennyi munkáltatónál dolgozik is? Köszönöm a válaszát.

Szabadságszámítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szabadság kiszámításában kérném a segítségét. Egyik dolgozónk 1978-ban született. Szülés ideje: 2014.04.30-án, 1. gyermek. Csed ideje 2014.04.07-2014.09.21. Gyed ideje: 2014.09.22-2016.04.30. 2014-ben 8 nap szabadságot vett ki. Ha jól számoltunk, akkor 2014 évben 19 nap ki nem adott szabadsága volt. A segítségét a 2015. és 2016. évekre járó szabadság kiszámításában kérném. 2015-ben végig gyeden volt. Az erre az évre járó szabadság kiszámítását kérném levezetni. 2016. 04.03-án visszajött dolgozni, ekkor mindjárt megkezdte a szabadságát, ami 9 nap volt. Ezután 2016.04.15-től táppénzen volt a második gyermekével veszélyeztetett terhessége miatt, 2016.09.06-án megszületett a második gyermeke is, tehát a táppénz időszaka 2016.04.15-2016.09.05. A csed időszaka: 2016.09.06-2017.02.20, ezt követően gyeden lesz majd. Az első gyermeke után még gyesen van. Kérném a 2016. évre vonatkozóan is a szabadság levezetését, valamint a 2017. évre járót, amennyiben feltételezzük, hogy az idei évben végig gyeden lesz, és nem fog munkába állni. A kettő gyermekre és az életkora alapján más pótszabadságra nem jogosult. További kérdésünk, hogy ingatlan-bérbeadással foglalkozó hetes adószámmal rendelkező nem egyéni vállalkozó magánszemély jogosult-e alkalmi munkavállalót alkalmazni, a bérbe adott társasház takarítására?

Alkalmi munkavállalók bérszámfejtése Kérdés

1. kérdés: Közúti fuvarozásban 3,5 tonnát meghaladó tehergépkocsit vezető, alkalmi munkát végző gépjármű vezetőnek kötelező a szakképzettséget igénylő bért fizetni (2017-ben minimum 806 Ft/óra, maximum szja-mentesen fizethető 926 Ft/óra)? 2. kérdés: Ha napi 10 órát dolgozik és a maximális 926 Ft/óra díjat számfejtünk, akkor 2 óra 50%-os túlóra pótlékot is kap, a napi bére meghaladja az szja-mentesített keretösszeget. A túlóra pótlék miatti összeg is szja-alapot képez és szja-t kell vonni belőle? 3. kérdés: Ha meghaladja a kifizetés összege az szja-mentesített részt, akkor az szja-n felül más teher nem fizetendő a cég részéről? 4. kérdés: Szabadság számfejtésére is kaphatnék egy példát? Ha mondjuk 3 egymást követő hónapban 15-15 napokat dolgozik az alkalmi munkavállaló, a kötelezően fizetendő szabadság is beleszámít a maximális éves keret napjaiba?

Alkalmi munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállalót alkalmazunk, ezzel kapcsolatban az alábbi kérdéseim lennének: 1. Társaságunk alkalmi munkavállalót alkalmaz. Van úgy, hogy az alkalmazás csütörtöktől-vasárnapig szól (4 nap). Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben kell-e pótlékolni a szombat és a vasárnapi napot? 2. Az alkalmi munkavállalót, amelyik napon dolgozik, annak a napnak a végén ki kell fizetni, vagy lehetséges összevontan hónap végén a napokat összesítve kifizetni neki a járandóságot? 3. Az alkalmi munkavállalónak az adható legkisebb bér naponta (szakképzettséget igénylő munkakör esetén) a garantált bérminimum 87%-a, azaz 806 Ft/óra (806 x 8 órával= 6448 Ft/nap) Tehát ezt minimum meg kell adni. A mentes rész napi 7410 Ft/nap. Az lenne a kérdésem, hogy a 6448 Ft/nap és a 7410 Ft/nap között adható minden nap a munkavállalónak adó- és járulékmentesen, 1000 Ft közteher megfizetésével. A 7410 Ft/nap feletti rész pedig adó- és járulékköteles lesz? Szíves válaszukat várva, köszönettel.

Kiva – egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kiva alapját képezi az alkalmi munkavállaló bruttó bére? Köszönettel

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Kölcsön kamat

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink