493 találat a(z) adómentes cimkére
Egészségügyi szolgáltatás igénybevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk szerződést kötött munkavállalói részére egy magánklinikát üzemeltető céggel (nem biztosítóval). A szolgáltatás kizárólag egészségügyi vizsgálatokat és kórházi ellátást tartalmaz. Ez a szolgáltatás eddig adómentesen volt adható. Kérdésem, hogy 2019-től ezután is úgy kell adózni, mint az egészségbiztosítás után? Vagy a törvény szerint a kettő egy és ugyanaz? Köszönöm válaszát.
Munkavállalónak fizetett életbiztosítás megszünése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2017-ben befizette a munkavállaló kockázati életbiztosítását. Ez 2017-ben adómentes, 2018-ban egyéb jövedelemnek minősült. A cég megfizette az erre az évre jutó hónapok utáni adót, majd visszavásárolta a biztosítást. Az összeg meg is érkezett a kft. bankszámlájára, ami bevétel. Első kérdésem a cég oldaláról elegendő a tao megfizetése? A második, a magánszemélynek mi a teendője? Be kell-e vallani a 2018 előtti biztosítást, és kell-e utána fizetni valamit? Köszönettel várom válaszukat.
Lakáshitel-támogatás 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a lakáshitel-támogatásnak van-e havi maximálisan adható összege, ami adómentes? Köszönöm.
Adómentes juttatás 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019-ben sportrendezvényre és kulturális szolgáltatásra adhat a kifizető juttatást magánszemély részére a minimálbér erejéig adómentesen. Egyéni vállalkozónak van 5 alkalmazottja, 3 fő igénybe akarja venni, 2 fő nem. Az igénybe vett értékek is különbözőek lesznek. Kérdésem: szabályos-e az eltérő összeg, és az, hogy van, aki semmit sem kap? A választ előre is köszönöm.
Munkáltató által kötött egészségbiztosítás Kérdés
2019. január 1-jétől a cafeteriakereten kívüli egészégbiztosítás, amit a munkáltató kötött a dolgozóira, továbbra is adómentes?
Lakáscélú támogatás (tulajdoni lap) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk az egyik dolgozója számára – lakásvásárlása elősegítése érdekében – még az idei évben lakáscélú támogatást folyósítana. Az ingatlan a dolgozó nevére csak 2019 februárjában kerülne. Az adásvételi szerződés, hitelintézeti igazolás, méltányolható lakásigényről a nyilatkozat a 2018. évben rendelkezésre állna, azonban a tulajdoni lap csak a 2019. év elején. Adómentesnek számít a támogatás az előzőek alapján?
Lakáscélú támogatás adómentesen Kérdés
Cégünk egyik dolgozója lakást vásárol. A beruházó céggel előszerződést kötött 2017 májusában és az ebben foglaltak alapján 10% előleget fizetett. A beruházó a fennmaradó összeg kifizetését csak a végleges adásvételi szerződés megkötése után engedi. A végleges adásvételi szerződés megkötésére várhatóan 2019. áprilisban kerül sor. A használatbavételi engedély kiadása 2019. július. A fentebb felsoroltak alapján van lehetséges megoldása annak, hogy cégünk a dolgozónak még decemberig adómentesen munkáltatói lakáscélú támogatást folyósítana 5 millió Ft értékben, amelyet ő 2019. áprilisban használna fel?
Egészségbiztosítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott munkáltató 2018. évben egészségbiztosítási szerződést köt a dolgozóira. A szerződés időtartalma 2018-2019 évre szól. A kifizetés viszont egy összegben, még 2018-ban megtörténik a biztosító felé. 2018-ban kifizetett összeg havi lebontásra vetítve a biztosítási díj (12 hónap) nem haladja meg a minimálbér 30 százalékát így az adómentes lenne. A kérdés az lenne, hogy valóban adható-e a 2019 évre szóló biztosítás adómentesen 2018-ban? vagy sem? Segítségét előre is köszönöm!
Egyes magánegészségügyi szolgáltatások adómentességét javasolják Cikk
Prevenciós és ellátási célú egészségügyi szolgáltatásokkal bővítené az adómentes munkáltatói juttatások körét a legnagyobb hazai magánegészségügyi szolgáltatókat tömörítő Primus Egyesület kezdeményezése.
Adómentes tétel továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan bérbeadásakor egyes rezsiköltségeket továbbszámázunk a bérlőnek. A villanyszámlában szerepel néhány "adóalapon kívüli tétel" is: - Szénip. szerk.átal. tám. - Kapcs.term.szerk.-át. díj - Kedv. árú vill.en.-tám. A kérdés, hogy ezek továbbszámlázva is adómentesek maradnak-e, akkor is, ha egyébként a társaságunk áfakörös, és az ingatlanbérbeadásra is az adókötelessé tételt választottuk? Válaszát előre is köszönöm!
Tőketartalék kivonása Kérdés
Az ázsiós tőkeemelés keretében a tulajdonos által a tőketartalékba helyezett adózott összeg – ami beszámít az üzletrész bekerülési értékébe – hogyan vehető ki a cégből adómentesen (természetesen a kialakuló tulajdoni hányad arányában)? A törzstőke leszállításával – 3 millió forintról 4 millióra növekvő törzstőkét feltételezve és az arányossági követelményt figyelembe véve – sajnos csak viszonylag kis részt lehetne kivenni. Ötlet: ha a cég profitja engedi, később átmenetileg meg lehet emelni a törzstőkét, majd a minimum szintre leszállítani, így az eredménytartalék nagy része kivehető, de kérdés, hogy kell-e utána adózni?
Hollandiai rendezvényen történő értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kézműves söröket forgalmazó cég egy Hollandiában megrendezésre kerülő rendezvényen szeretné árusítani a söreit. Kérdésem az lenne, hogy külföldön hogyan kell teljesítenie a nyugtaadási kötelezettségét? Az értékesítés után – véleményem szerint – fel kell számolni a 27%-os áfát, mivel a közösségen belüli értékesítés feltételei az adómentes értékesítéshez nem valósulnak meg. Ön mit gondol erről? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Kaszab Éva
Adómentes lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég a munkavállalójának még idén, 2018-ban szeretne nyújtani 5 millió forint adómentes lakáscélú támogatást, a lakáshitele törlesztéséhez. A munkavállaló megfelel minden feltételnek (méltányolható lakásigény...stb.). A munkavállaló felesége társtulajdonos a lakásban és adóstárs a hitelszerződésnél. A feleség 3 éve már kapott az ő munkáltatójától ugyanerre a hitelügyletre 5 millió forint ugyanilyen támogatást. Kérdésem, hogy az 5 milliós korlát együtt számítandó házastársak esetén, vagy függetlenül ettől a férj is jogosult most a támogatásra?
Átalányadózó őstermelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az őstermelő 2017. adóévre elfelejtette bevallani az őstermelésből származó bevételét, melyet most pótol. Egyéb helyen rendelkezik 36 órát meghaladó munkaviszonnyal. Közös őstermelői igazolvánnyal 2 családtag gazdálkodik. Az szja szerinti átalányadózást választották. Átalányadózás esetén is érvényes a 600 ezer forintos adómentesség? A 600 ezer forint mentesség külön-külön illeti meg a családtagokat? Üdvözlettel
Közösségi szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni. Mi magyarországi kft. vagyunk és szerzői jogdíjakkal foglalkozunk (jogvédő iroda). Szeretném megkérdezni, ha a magyarországi partnerünk a művet külföldön (Németországban) fogja lejátszani, akkor a teljesítés helye alapján mi adómentesen számlázunk felé? Köszönöm