14 találat a(z) RSM cimkére
Jelentős adóreformra készül a kormány, az szja-t sem hagynák érintetlenül Cikk
Egyszerre ígérte meg a magyar kormány a helyreállítási pénzekért cserébe az adóelkerülés elleni határozottabb fellépést, az adórendszer egyszerűsítését, több ágazati különadó kivezetését, az adók számának csökkentését, de még a személyi jövedelemadó szabályai terén is nagy dolgokra készül a kormány. Mindezt egy átfogó adóreform keretében, amit 2026 közepéig bonyolítanának le a Pénzügyminisztérium és a NAV irányításával. Az RSM adószakértőinek csapatával a portfolio.hu sorra veszi, értelmezi és értékeli a helyreállítási terv keretében beígért adóügyi lépéseket. Csak egy konkrét példa elöljáróban: a kormány letette a nagy esküt arra is, hogy az átmenet jelleggel legutóbb bevezetett extraprofitadókat a megígért határidőre kivezetik, olvasható a portfolio.hu oldalán.
Milyen béren kívüli juttatásokat érdemes adni? Cikk
A év vége közeledtével a legtöbb nagyvállalat HR szakembere elgondolkodik azon, hogy szükség van-e a juttatási rendszer újragondolására. Az adótörvény esetleges változásai mellett, a munkavállalói igényeket is figyelembe vevő béren kívüli juttatások, költséghatékony megoldásai lehetnek a munkavállalói elköteleződés javításának. Az RSM Hungary adószakértői összefoglalták melyek most a leginkább népszerű és adózási szempontból is előnyös béren kívüli juttatási formák.
Ne hagyja az utolsó pillanatra külföldi áfa-visszaigénylését! Cikk
Az Európai Unió tagállamaiban megfizetett áfa visszaigénylésére van lehetőségük a magyar vállalkozásoknak, bizonyos feltételekkel és határidőig. Minden adóhatóság a saját nyelvén kommunikál és évente egy áfa-visszaigénylésre biztosít lehetőséget – emlékeztet blogjában az RSM.
Külföldi vagy egyedi számlázóprogramot használ? Júliustól meggyűlhet vele a baja Cikk
Alig egy hónap van hátra július 1-jéig, amikortól a vállalkozások az 1 millió helyett már a 100 ezer forintnál nagyobb összegű általános forgalmi adót (áfa) tartalmazó ügyleteiket is kötelesek lesznek bejelenteni a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV). A digitális megoldásoknál maradva erre a legjobb módszer a számlázóprogram, az ugyanis a számla kibocsátásakor automatikusan, az interneten keresztül képes beküldeni a számla adatait a NAV rendszerébe. Bajban lehetnek azonban azok a vállalkozások, amelyek külföldi vagy túlságosan egyedi számlázóprogramot használnak. Lássuk, hogy miért.
Cégkapu: így regisztrálhatók a külföldi ügyvezetők Cikk
Tisztult a kép a 2018. január 1-jétől a cégek számára kötelező cégkapuhasználat kapcsán a külföldi ügyvezetők regisztrációja körül, látható, milyen feladatkörök vannak a cégkapunál, illetve a még nem regisztrált, vagy a regisztrációval már rendelkező cégek hol szerezhetnek további információt a cégkapu működéséről – írja blogbejegyzésében Fekete Zoltán Titusz, az RSM adóigazgatója.
Nemhogy egyszerűbb, még bonyolultabb adóigazgatási szabályok? Cikk
Nem szolgálja az adóigazgatás egyszerűsítését, hogy az eddig az adózás rendjéről szóló törvényben (Art.) található eljárási szabályokat már nem egy, hanem kettő vagy három, vagy akár még több törvény rögzíti majd – szögezi le blogbejegyzésében dr. Fekete Zoltán Titusz, az RSM Hungary adómenedzsere.
Túlzott teher a vállalkozásokon: jogorvoslat végén legyen szankció! Cikk
Túlzott terheket rónak a cégekre a vám- és adókötelezettségekhez kapcsolódó szankciók és jogorvoslati költségek – derül ki a vámszabályozásban érintett hazai gazdálkodók körében végzett felmérésből. A jogorvoslathoz kapcsolódó illetékek mellett a bírságot is meg kell fizetni a pótlólagosan kiszabott vámot és adót tartalmazó határozat jogerőre emelkedése előtt, amely akár a vitatott összeg 2-5-szörösét is kiteheti.
Vége a trükközésnek? Közepes cégeket is országonkénti beszámolóra kötelezne az EU Cikk
Tovább kívánja javítani az adózás átláthatóságát az Európai Unió (EU) a közepes méretű vállalkozások körében is. Ennek eszköze az Európai Parlament Gazdasági és Pénzügyi Bizottsága által közzétett tervezet, amely jelentős mértékben módosítaná a multinacionális vállalatokra vonatkozó beszámolási küszöbértéket.
Megabírság, drágább adminisztráció: mit hoz az új jövedéki törvény? Cikk
Jövő januártól a jövedéki adóról szóló törvény (Jöt.) szabályozza majd az energiatermékek adózását is. A több ezer céget érintő változás értelmében erre a területre is a jövedéki szankciórendszer szigorúbb és magasabb bírságolási értékhatárú tételei lesznek hatályosak. A jövedéki termékek esetében a gazdálkodónak a tevékenységével összefüggő adókockázatnak megfelelő összegű biztosítékkal kell rendelkeznie, amelyhez a jövedéki hatóság esetleges jogsértés esetén azonnal és szabadon hozzáférhet.
Új szakemberrel erősít az RSM Cikk
Vám-, jövedéki és termékdíj-tanácsadással bővíti adótanácsadási üzletágát az RSM Hungary dr. Falcsik István vezetésével. Ezzel a társaság adótanácsadási szolgáltatása teljes körűvé vált, felöleli a vállalati szféra számára legfontosabb adóterületek teljes spektrumát.
Járulékcsökkentés: ennyivel több pénz maradhatna a dolgozóknál Cikk
Havi nettó tízezer forinttal több keresettel számolhatnának az átlagos keresetű, gyermekkedvezményt igénybe nem vevő munkavállalók, ha 7 százalékponttal csökkenne a jelenleg 27 százalékos szociális hozzájárulási adó mértéke. A gyermekes átlagkeresetűek nettó bére további ötezer forinttal nőne.
Magyar áfaügyet vizsgál az EU Cikk
Magyar ügy került az EU Bírósága elé, amely nagyon fontos eset lesz, mivel az adóellenőrzés során a fiktív számla – adólevonási jog témakörét érinti, írja blogbejegyzésében Fekete Zoltán Titusz, az RSM Zrt. adómenedzsere.
Ők profitálnak az szja-kulcs csökkentéséből Cikk
Az évközi adóváltozások alapján már tudható, hogy 2016. évben a személyi jövedelemadó (szja) kulcsa 16 százalékról 15 százalékra csökken. Az RSM-nél kiszámolták, hogy különböző gyerekszám mellett hogyan hat ez a nettó keresetekre az egyes jövedelemkategóriákban.
Új áfafizetési módszer: megosztják az ellenértéket Cikk
Az Olaszországban bevezetett, speciális áfafizetési metódus segítségével csökkenthető az áfaelkerülés és nemfizetés kockázata, miközben a közszféra késedelmes fizetése miatti vállalati kitettség is kontroll alá kerül. A megosztott fizetési modell (split-payment) előnye, hogy az áfafizetési kötelezettség első pontjától átláthatóvá teszi az adófizetési és bevallási folyamatot, így bevezetése más tagországokban is vizsgálat tárgya lehet – emeli ki az RSM szakértője.