5314 találat a(z) NAV cimkére

Rendkívüli tájékoztató a NAV-tól Cikk

Rendkívüli tájékoztatott közölt honlapján a NAV.

Német kamion, bolgár sofőr, rejtett fegyverek – magyar eljárás indul Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatósága munkatársai lőfegyvereket és lőszert találtak egy közúti ellenőrzésen.

Ismét cigarettacsempészek buktak meg Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Zala megyei pénzügyőrei egy héten belül már másodszor találtak magyar adójegy nélküli, ukrán zárjegyes csempészcigarettát. Az ügyben költségvetési csalás miatt indult eljárás.

De minimis választása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 1407/2013/EU rendelettel kapcsolatban lenne kérdésem. Ha egy üzemi gép beszerzéséhez állami támogatást kapott egy cég (50 százalékos támogatással 12 millió forintot csekély összegű támogatásként), és ez a cég szeretné igénybe venni a társaságiadóalap-csökkentéseknél a beruházási adókedvezményt (ezt de minimisként szeretné megtenni), akkor kell-e figyelemmel lenni a támogatási intenzitásra? Korábbi cikkeikből az derült ki számomra, hogy ekkor csak a 3év/200 ezer eurós határral kell számolni. Ennek a cégnek az elmúlt két évben nem volt ilyen támogatása. Viszont egy NAV-tájékoztatóban arra tértek ki, hogy amennyiben több támogatásról is szó van, akkor a csekély összegű támogatásként igénybe venni kívánt tao-kedvezmény esetében is vizsgálni kell a támogatási intenzitást. („Amennyiben a kkv a tárgyieszköz-beruházásai kapcsán a de minimis rendelet alapján kíván támogatást igénybe venni, az általa igénybe vett csekély összegű támogatás a de minimis rendelet 5. cikkében rögzített támogatáshalmozásra figyelemmel vehető igénybe.”) Mi a helyes eljárás a de minimis támogatás igénybevételekor? Válaszát előre is köszönöm!

Itt a legfrissebb NAV-lista a be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztatókról Cikk

A január 1-jével megváltozott szabályok szerint az adóhatóság nyilvánosságra hozza a be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztató adózók listáját. Az adózók nevének (székhelyének, adószámának) feltüntetése mellett a jogsértést megállapító határozat keltét és végrehajthatóvá válásának napját is közli.

Ők nem teljesítették bejelentkezési kötelezettségüket Cikk

A NAV közzétette honlapján az állami adóhatósághoz teljesítendő bejelentkezési kötelezettségüket elmulasztó adózók listáját.

Újabb fontos határidő! Tao és közzététel – megszűnt a díj Cikk

Közeledik a társaságiadó-bevallás és az elektronikus beszámoló letétbe helyezésének és közzétételének határideje. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal május 10. után Ügyfélkapun át értesíti azokat a cégeket, amelyek korábban már késve vagy egyáltalán nem adták be a kötelező iratokat.

Szja-bevallás miatt rendkívüli nyitva tartás, éjfélkor lejár a határidő Cikk

Péntek éjfélkor lejár a személyijövedelemadó-bevallások benyújtásának határideje. Az adóhatóság ügyfélszolgálatai és egyes posták a szokásosnál hosszabb nyitvatartással várják az ügyfeleket, akik közül sokan az előző évekhez hasonlóan az utolsó hétre hagyták a bevallások elkészítését.

Pénzügyi nyomozók iratokat foglaltak le a szakszervezetnél Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdai ellenőrzése vélhetően egy korábban ismeretlen tettes ellen kezdeményezett és folyamatban lévő nyomozással kapcsolatos – közölte a Liga Szakszervezetek (Liga) az MTI-vel.

Holnap 1,5 milliónak kell vallani, lejár a határidő Cikk

A személyijövedelemadó-bevallás benyújtási határidejéig, 2016. május 20-áig várhatóan 1,5 millió magánszemélynek kell még eleget tennie bevallási kötelezettségének – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Fürjtojásokat semmisítettek meg a pénzügyőrök Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei több mint 4000 darab ismeretlen eredetű fürjtojást találtak az M5 autópályán egy dán mikrobuszban.

Szja-bevallási zűrökre figyelmeztetnek Cikk

Több százezer főre tehető azoknak a munkavállalóknak a száma, akik egyelőre nem tudják, hogy a NAV sikeresen elkészítette-e az adóbevallásukat, vagy sem, hívja fel a figyelmet a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Baker Tilly Hungária. A fő problémát az okozza, hogy a hatóság a bevallási nyilatkozat elkészülése után nem ad visszajelzést a munkavállalónak, ami további adminisztrációs terhet jelenthet a munkáltató számára.

Finisben az szja-bevallás – NAV-válaszok fontos részletekre Cikk

Be kell-e vallani minden jövedelmet, mi adómentes, hogyan érvényesíthetők a különböző kedvezmények. A határidő lejárta előtt még ellenőrizheti, hogy jól töltötte-e ki bevallását. A NAV honlapján közölt válaszokat ismertetjük.

A kukába dobta a bűnjelet, de lekapcsolták Cikk

Elfogtak két, szerb állampolgárságú cigarettacsempészt a rendőrök hétfőn az M1-es autópályán Mosonmagyaróvár közelében, a férfiaknál 1001 karton, zárjegy nélküli dohányterméket találtak, több mint tízmillió forint értékben – tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője kedden az MTI-t.

Cigarettával bélelték ki az autót a csempészek Cikk

Több mint 2,6 millió forintot érő csempészcigaretta-szállítmányt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei az M70-es autóúton – tájékoztatta a NAV Zala Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-t.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldről származó jövedelem

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Fejlesztési tartalék II.

Szipszer Tamás

adószakértő

Helyi iparűzési adó

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 augusztus
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Együttműködő partnereink