428 találat a(z) Németország cimkére

Adó- és járulékfizetési kötelezettség külföldről származó jövedelem esetében Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérem a következő kérdés megválaszolásában: adott egy magyar munkáltató, ahol a munkavállaló munkaszerződés keretében jövedelmet szerez. A munkavállaló német állampolgár, magyarországi állandó lakcímmel rendelkezik. Ezen munkavállaló külföldön Németországban (anyacégnél) is munkát vállal, munkaszerződés alapján jövedelmet szerez. A munkavállaló foglalkoztatása nem kirendeléssel, kiküldetéssel történik. Németországban nincs lakcíme. Kérdéseim a következők: - A1-es igazolást mely országtól kell kérni? - A munkavállaló eldöntheti, hogy mely országban akar biztosított lenni? - A külföldi jövedelem után a külföldi állam szerinti szabályok alapján kell jövedelemadót fizetni a munkavállalónak? - Amennyiben Magyarországon lenne biztosított, akkor A1-s igazolással a külföldről származó jövedelmére külföldi szabályok szerinti járulékot nem kell megfizetni? Várom válaszát!

Újabb adókedvezménnyel támogatják a németek az elektromos autók vásárlóit Cikk

Újabb kedvezményt vezetnek be Németországban az elektromos meghajtású autók vásárlásának ösztönzésére.

Adókedvezményt készít elő elektromos szolgálati autókra a német kormány Cikk

Adókedvezménnyel ösztönözné az elektromos járművek szolgálati autóként való elterjedését a német kormány egy, a dpa hírügynökség által megtekintett törvénytervezet szerint.

Több száz vevővel fizettetik vissza Németországban a luxus elektromos autóik után járó kedvezményt Cikk

Országszerte mintegy 800 Tesla S tulajdonosnak kell Németországban visszafizetnie azt a 4000 eurós (mintegy 1,3 millió forint) kedvezményt, amelyet a jármű megvásárlásakor kaptak – közölte szerdán az ügyben illetékes német hatóság.

Németországi adózás mellett gyermekkedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy Németországban dolgozó magyar állampolgár (németeknél veszi igénybe a gyerekkedvezményt), akit heti 20 órában alkalmaznak, milyen vállalkozási formát választhat Magyarországon, hogy ne veszítse el a kinti gyerekkedvezményét? Elég-e a magyarországi részmunkaidős állás? Például katás részmunkaidős egyéni vállalkozó? Válaszát előre is köszönöm!

Magyarországon bejelentett munkaviszony távmunkában Németországból Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy munkavállalónk Németországba költözik (családjával) és onnan végezné távmunkában a munkáját, hogyan adózik, a tb megfizetése hogyan teljesül? Hol lesz jogosult egészségügyi ellátásra? Hogyan néz ki a gyakorlatban a magyarországi bérszámfejtése (járulékok levonása stb.)? Tudomásom szerint egy belföldi illetőségű munkavállaló külföldi foglalkoztatás esetén is belföldön marad adóztatható a munkaviszonyból származó jövedelme után, ehhez az egyik feltétel a 183 napot meg nem haladó külföldi tartózkodás (vagy a kiköltözést követően nem az adóévet vesszük alapul, hanem folyamatosan kell a kint töltött időt számbavenni Németország esetében?). Mi a helyzet, ha az illető belföldi (magyarországi állampolgár) munkavállaló, belföldi a munkaviszonya (Magyarországon bejelentett munkajogviszony),csupán külföldről végezné azt távmunkában? Mikortól kell (ha kell) állandó lakcímmel rendelkeznie Németországban, azaz meddig lehet ideiglenes lakcímmel Németországban tartózkodni, azaz mikortól beszélhetünk arról, hogy az illető életvitelszerűen él kint és dolgozik onnan távmunkában? Milyen kötelezettségei/kötelezettségeink (nekünk mint munkaadónak) vannak? Megállja-e a helyét az a szabály a fentiek alapján, hogy nekünk mint munkáltatónak gondoskodnunk kell arról, hogy a járulékkötelezettségeket a jogszabályoknak megfelelően kell megállapítanunk, szem előtt tartva, hogy az EU-s szabályozás és általában a szociális biztonsági egyezmények a munkavégzés helyéhez rendelik a járulékfizetést? Csilla

Őstermelő biztosítási jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni őstermelő biztosítási jogviszonyával kapcsolatban. Munkaviszony melletti őstermelő munkaviszonyát megszüntette és Németországban vállalt munkát. Közös igazolványa van édesanyjával. Hétvégén hazajár és dolgozik a gazdaságban. Lakcíme nem változott meg. Ebben az esetben itt Magyarországon az őstermelői jogviszonya marad munkaviszony melletti, mivel Németországban van biztosítási jogviszonya, vagy főállásúnak fog minősülni? Válaszukat előre is köszönöm.

Bolti értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik ügyfelem Németországból hozna be bútorokat és azt Magyarországon értékesítené. A bökkenő az, hogy a németországi termékeket ingyen kapná, mivel lomtalanítás során kitett bútorokról lenne szó. Egy vagy több magánszemély adja oda neki, akiknek tulajdonképpen szívességet tesz azzal, hogy a megunt dolgaiktól megszabadítja őket, ebből kifolyólag nem is fizet értük semmit. Magyarországon értékesíthet olyan terméket, aminek az eredetét nem tudja igazolni? Illetve milyen papírokra lenne szükség, hogy ez adóügyi szempontból helyes legyen? Köszönöm a választ.

G7-csúcs: adok-kapok a zárónyilatkozat körül Cikk

A francia elnökség vasárnap elítélte Donald Trump amerikai elnök „következetlenségét”, aki visszavonta a világ legfejlettebb ipari államait összefogó G7 csoport kanadai csúcstalálkozójának zárásaként elfogadott nyilatkozat támogatását.

Újra lesz mobiltelefon-gyártás Németországban Cikk

Tíz évvel a Nokia telefonok gyártásának befejezése után ismét lesz mobiltelefon-gyártás Németországban, a Gigaset, a Siemens egykori leányvállalata megkezdi egy okostelefon-modell gyártását bocholti üzemében.

Külföldi munkajövedelem adó- és járulékkötelezettsége Kérdés

Németországi munkajövedelem melyik országban adó- és járulékköteles, és milyen módon/mértékben? Magyar állampolgár, magyar állandó lakcímmel, magyar kft.-nél munkaviszonyban ügyvezető, teljes állásban (heti 36 órát meghaladó jogviszony, munkabére magasabb a minimálbérnél), plusz a németországi társcégben (GmbH) is ügyvezető munkaviszonyban, munkabért kap. Utóbbi jogviszonyt úgy látja el, hogy havonta két napot Németországban tartózkodik, a többi időben Magyarországról látja el az irányítást. A GmbH a teljes havi munkabérének két napra jutó arányos részéből vonja a németországi Lohnsteuert (adót), illetve a természetben nyújtott személygépkocsi-használat után von le még a bérből adót. Járulékot nem von le és nem is fizet. Helyes ez az eljárás? Magyarországon kell szja-t fizetni a két napon felüli arányos bérből? A teljes járulékot (10%+4%+3%+1,5%) és a szociális hozzájárulási adót Magyarországon kell megfizetni? (A GmbH nem jelentkezett be Magyarországon.) Válaszukat előre is megköszönöm!

Közösségi nem áfaalanytól igénybe vett szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Németországi egyéni vállalkozótól vettünk igénybe szolgáltatást mint magyarországi áfaalany kft. A vállalkozó elmondása szerint ő áfa tekintetében alanyi mentesnek minősül Németországban, de közösségi adószámmal rendelkezik, ami érvényes is. Kérdezném, hogy nekem mint befogadónak, fel kell-e tüntetnem az áfabevallásomban és az összesítő nyilatkozatban ezt a számlát? Illetve áfát kell-e számolnom rá (fizetendőt és mivel levonhatnám levonhatót)? Vagy úgy kezelhető, mint a belföldi alanyi mentestől igénybe vett szolgáltatás? Válaszát köszönöm.

Kell-e német adószámot kérni? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünknek Magyarországon van egy autóalkatrészeket forgalmazó webáruháza. Ügyfelünk Németországban dolgozik. Közösségi tagállamokba értékesít. Az értékesítés az ebay-en keresztül történik. 1) Ha nem EU-tagországba értékesít, akkor hogyan számláz? Áfamentesen? Kell-e importvámot fizetnie? 2) Ha németországi futárszolgálattal akarja a magyar beszállítótól az áruszállítást (kézbesítést) lebonyolítani, mi annak a módja? Kell-e német adószámot kérnie? Kell-e Németországban telephelyet létrehoznia? Áfamentes-e a német csomagfeladás? Továbbra is ugyanattól a magyar cégtől szerezné be az árut, amit kint, Németországban értékesítene, csak a futárszolgálat nem magyar, hanem német lenne. Válaszát előre is köszönjük!

Német magánszemélynek fizetett megbízási dij Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk (Magyarországon bejegyzett kft., nincs külföldi telephelyünk) egy német magánszeméllyel kötött megbízási szerződést egy projekt kapcsán. A német magánszemély Németországban végzett munkát számunkra. Megbízási szerződést kötöttünk vele, igazolta az illetőségét, így a díjazását teljes egészében kifizettük, nem vontunk belőle adót, és nem fizettünk utána a magyar állam felé adót, tekintettel a kettős adóztatást elkerülő egyezményre. Kérdésem, hogy a 08-as bevalláson fel kell-e tájékoztató adatként tüntetni a német magánszemély adatait? Ha igen, melyik sorban? Tisztelettel várom válaszukat.

Bekeményít Németország a szociális juttatásokkal visszaélőkkel szemben Cikk

Kemény fellépésre és visszamenőleges ellenőrzésre is számíthatnak a német szociális ellátással visszaélő emberek, függetlenül attól, hogy németek vagy európai uniós (EU-s országbeli) külföldiek – közölte Hubertus Heil, a német szociális és munkaügyi miniszter egy lapjelentéssel kapcsolatban, amely szerint egyre nagyobb gondot okoznak a kelet-európaiak szervezett, csoportos visszaélései.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kültag alkalmi munkavállalóként

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink