438 találat a(z) Németország cimkére
Kiküldetés vagy nem, és A1 kártya Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. magyar cég alvállalkozójaként Németországba szállít, és ott szerel össze (itthon legyártott) vasanyagból csarnokelemeket. Az előzetes felmérések és a németországi összeszerelés időszakosan 8-10 napot vesz igénybe. A kérdésem az, hogy ez kiküldetésnek minősül-e, ha igen, akkor a kiküldetésre milyen bérezés illeti meg a dolgozókat (német minimálbér szóba jöhet-e), és szükséges-e az A1 kártya kiváltása? Köszönettel: Buriánné
Katás vállalkozó szolgáltatása Németországban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kata hatálya alá tartozó, alanyi mentes vállalkozó. Németországi adóalany részére szolgáltatásról állít ki számlát. A németországi vállalkozó nem adta meg az EU-s adószámát. Jól járt-e el abban az esetben a számla kiállítója, ha mentesen állította ki a számlát, áfabevallást nem adott be? Most kértük a német adóalanyt, hogy adja meg a német adószámát. Ebben az esetben kell-e áfabevallást és összesítő nyilatkozatot beadni? Köszönöm a válaszát.
Anyagbeszerzés az ebay-ról Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem segítségét. Hiánycikket kellett vállalkozásom számára az ebay-en keresztül megvenni. Kaptam róla számlát (német nyelvűt), feltüntették rajta az árat, az értéket és hogy mennyi áfát (MwST) tartalmaz. Kérdésem, hogy az áfát levonásba helyezhetem-e (nincs forintban meghatározva), vagy csak kiadásként számolhatom el a számla összegét? Segítségét köszönve: Bartosné
Német adószám igénylése Kérdés
Kedves Szakértő! Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy szíveskedjenek tájékoztatni arról, hogy milyen módon lehet belföldi adóalany részére német adószámot igényelni, és milyen kötelezettségei vannak a német adószámmal rendelkező adóalanynak a német, illetve a magyar adóhatóság felé. A belföldi adóalany németországi vevője ragaszkodik ahhoz, hogy a részére eladott terméket német adószám alkalmazásával számlázza le. A termék értékesítése Németországban létesített konszignációs raktárból kerül kiszállításra a vevő részére, a raktárba a termék Magyarországról kerül kiszállításra. Kérdésem: ahhoz, hogy a belföldi adóalany Németországban adószámmal rendelkezzen, köteles-e németországi fióktelepet létesíteni? Bevallást kell-e készíteni a német adóhatóság felé, és a befizetéseket (német áfa, társasági adó, egyéb adó) teljesíteni? Magyarországon ezzel kapcsolatban milyen kötelezettség keletkezik? Válaszukat előre is köszönöm.
Németországi munkavállalás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó Németországban foglalkoztat munkásokat, akik után itthon fizeti be a járulékokat. 2015-től Németországban ugye felemelték a minimálbért 8,5 euróra. A kérdésem az lenne, hogy mi a teendő ebben az esetben: 1. Kint is be kell jelenteni a munkavállalót, és mindkét helyen fizetni a minimálbér után? 2. Itthon fizetni csak, de a németországi minimálbér alapján? 3. Vagy a németországi minimálbért egyáltalán nem köteles náluk alkalmazni? Köszönöm szépen a segítséget!
Vásári árusítás külföldön Kérdés
Tisztelt Adózóna! Magyarországi kft. keretein belül Németországban kívánok lángost készíteni karácsonyi vásárban. A helyet a vásár rendezője biztosítaná. A vásár időtartama 2 hónap. Köteles vagyok-e külföldi telephelyet létrehozni, ha igen, milyet? Melyiknek milyen előnye, hátránya van? Ismereteim szerint két forma áll lehetőségként rendelkezésre: önálló telephely vagy önállósággal nem rendelkező üzemi telephely. Áfaalanyként a külföldön végzett tevékenységből származó bevételemet a német hatóságok felé kell-e leadóznom vagy az itthoninak? Német, 19 százalékos áfával kell kalkulálnom, vagy a magyar 27 százalékkal? Abban az esetben, ha a külföldi bevételem nem haladja meg a német alanyi adómentesség határát, akkor ott áfamentesen értékesíthetek? Ha magyar lakóhellyel rendelkező alkalmazottakat viszek ki, őket bejelenthetem Magyarországon, vagy csak Németországban?
Háromszögügylet Svájc Kérdés
Kedves Szakértő! Kérdésem az alábbi. 1/. Magyarországi (HU) adószámmal rendelkező társaság terméket értékesít. A számlázás Svájcba történik. A számlán szerepelni kell a vevő vámengedélyszámának, svájci adószámának, a szállítási címnek. Az áru kiszállítása egy Németországi címre, társasághoz történik, az EU-s adószámát nem tudjuk. Hogyan számlázzunk a svájci vevő felé? Hogyan számlázzunk a svájci vevő felé, ha a fuvarozást mi szervezzük? Hogyan számlázzunk, ha csak a fuvarozást továbbszámlázzuk a svájci vevő felé? 2/.Import Svájci szállító számláz alkatrészt, de az árut nem kapjuk meg, mert az Németországba kerül. Hogyan vámkezeljük a számlázott alkatrészt? Ez is háromszögügylet? Elegendő-e, ha beszerezzük a németországi vámkezelés iratait? Hogyan működik az áfa?
Németországi minimálbér Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2015.01.01-jétől érvényes németországi minimálbérrel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ha egy fuvarozó cég sofőrje (aki 122 000 Ft havibérre van bejelentve) 8 óra munkát végez 2015. május hónapban Németországban (nem tranzitforgalom), akkor a német minimálbér részére 8 óra*8,5 EUR/óra*306,56 Ft/EUR= 20 846 Ft. Ebből az adóalap: 14 592 Ft. A kérdésem az lenne, hogy az én bérprogramom kiszámít mindent, ha beírom az óraszámot, és az euróárfolyamot, csak azt nem értem, hogy ez a 14 592 Ft különbözet(adóalap) hogy jön ki?
Németországi ingatlanbérlet utáni adózás Kérdés
Német állampolgár Magyarországon munkaviszonyban áll. Németországi lakását bérbeadja. Hol tudok utánanézni, hogy milyen bejelentési kötelezettségei vannak, mennyit kell adóznia, melyik országban kell bevallania, kell-e adószámot kérnie stb.?
Nemzetközi áfa II. Kérdés
A 2015. 03. 13-án feltett, és Bartha László úr által megválaszolt azonos című kérdésemhez kérnék még egy kiegészítést! Tisztelt Uram! Köszönöm a válaszát. A német áfa hatálya alá történő bejelentkezéstől abban az esetben el lehet tekinteni, ha társaságunk a Németországban végzett kivitelezéskor nem alkalmaz alvállalkozókat, hanem saját munkavállalóival végzi el a munkát? Ekkor a fel- vagy összeszerelés tárgyát képező épületet komplexen szállítjuk, és a helyszínen nem alkalmazunk alvállalkozót. Így a számlánkat a fordított adózás szerint állíthatjuk ki? Az áfa jogcímnél fordított adózást kell feltüntetni, nem "áfa területi hatályán kívül"-t? Válaszát előre is köszönöm!
Autópályadíjat kell fizetniük a külföldieknek Németországban Cikk
A német törvényhozás alsóháza (Bundestag) pénteken elfogadta a külföldieket terhelő autópályadíjról szóló törvényt, amely szerint 2016-tól a német autópályák használatáért fizetni kell a személyautóval vagy lakóautóval közlekedőknek.
Külföldről kapott munkabér Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni a következőben: egy kft. januári hónapban alkalmazottakat vett fel határozatlan időre. Februári hónapban egy németországi céghez küldte őket, mint munkaerő-kölcsönző cég. A külföldre küldött dolgozóknak lakhelyet is biztosított kint Németországban, majd utánuk a terheket kint, a német adóhatóságnak fizeti meg a februári hónaptól a magyar cég. Kérdésem az, hogy ebben az esetben a magyarországi adóhatóság felé milyen bejelentési kötelezettsége lesz, járulékterhei vannak e a dolgozók után? Válaszukat előre is köszönöm!
Nemzetközi áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk építőipari (acélszerkezetű iparcsarnokok) kivitelezésével foglalkozik. Németországban is dolgozunk. A németországi megrendelő német adóalany, adószámmal rendelkezik. A teljesítés helye ingatlannal kapcsolatos ügylet esetén az ingatlan fekvése szerint határozható meg, tehát jelen esetben Németország. Az eddigi nyomozásom alapján a Magyarországon legyártott, elemenként Németországba szállított, és ott összeszerelt csarnok termékértékesítésnek minősül. Milyen áfatartalmú számlát állíthatunk ki a német megrendelőnek? Abban az esetben, ha magyar alvállalkozókat is alkalmazunk, a Németországi kivitelezés (összeszerelés) során, ők milyen áfatartalmú számlát állíthatnak ki felénk? Előre is köszönöm segítségüket! Üdvözlettel. Ferenczné Savanya Anett manyokivasvirag@t-online.hu 30/6311464
EU áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar ablakos cég ablakokat szállítana Németországba, amit ott be is szerelne. Álláspontunk szerint a szerelés része lenne a termékértékesítésnek, és így a 27 százalékos magyar áfával növelten számláznánk. A német partner egy generálkivitelező cég, akik azt mondták, hogy nettó módon számlázhatunk. Helyesen járunk-e el, ha áfamentesen számlázunk? Létezhet-e olyan szabály is az EU-n belül, mint a magyar építőiparban, hogy ha nem közvetlenül a végső megrendelőnek számláz az eladó, akkor fordítottan adózik? Válaszukat köszönöm!
Németországi minimálbér Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk alvállalkozóként Németországban végez német fővállalkozó megbízásából tevékenységet. A munkavállalók a magyar tb és adóhatóságok felé vannak bejelentve. A fentiekkel kapcsolatosak a kérdéseim: 1.) Kell-e Németországban telephelyet vagy fióktelepet létrehoznunk? Kell-e-, és ha igen, akkor hogyan kell - külön könyvelést vezetnünk Németországban? 2.) A 8,5 eurós minimálbért alapként kell-e számolni vagy már tartalmazhatja-e a különféle pótlékokat? 3.) Hol és hogyan kell a tb járulékokat és az adókat megfizetni? 4.) Milyen egyéb külön előírásokra kell figyelnünk, hogy ezt a munkát és a munkavállalókat megtartsuk?