438 találat a(z) Németország cimkére
Magyar cég, külföldi alvállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő, Magyar fogorvosi cég szerződést kötött német magánszemélyekkel fogászati kezelésekre. Mivel a koronavírus miatt jelenleg ők nem tudnak ide jönni, ezért a magyar cég kötne egy német fogorvossal szerződést, hogy ő lássa el a betegeket. A betegek továbbra is a magyar céggel kötnek szerződést, a magyar cég számlázza ki nekik a kezelés díját, a német fogorvos pedig a magyar cégnek számlázza be a saját díját. A magyar cégnek ebben az esetben be kell bejelentkeznie Németországba, kell német adószámot kérnie és arról számláznia a páciensek felé? Köszönettel: Jancsó Katalin
Bérmunka számlázása Kérdés
Társaságunk bérmunkában nyomtatást végez. Az alapanyag Bulgáriából érkezik, a tulajdonosa „X” német cég. A késztermék tőlünk egyenesen Egyiptomba megy. Vevő a német cég, a vámoltatást is ő végzi. A kérdés, hogy ebben az esetben hogyan kell számlázni a német cég felé, és ennek milyen bizonylatainak kell lenni?
Koronavírus: válságkezelő munkaerőpiaci lépések Németországban Cikk
A koronavírus-járvány miatt szorult helyzetbe kerülő vállalkozások támogatását szolgáló munkaerőpiaci lépésekről állapodtak meg a német kormánypártok a koalíciós egyeztető tanács ülésén.
Koronavírus: borúlátó az OECD, csökkentette növekedési előrejelzését Cikk
A gazdasági és pénzügyi válság óta a legnagyobb visszaesésre kell számítani a világgazdaság teljesítményében a koronavírus-járvány kitörése miatt – írja a párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) ma kiadott köztes világgazdasági helyzetjelentésében.
Külföldön fizetett autópályadíjat? Ez a helyzet az áfával Cikk
„Cseh, német autópályadíjról, szolgáltatási díjról érkezett számla, melyen a fizetendő összeg bruttó értékként szerepel, nettó érték, áfa, áfakulcs nincs feltüntetve a számlán. A magyar áfabevallásban ezt fel kell tüntetni? Van utána áfafizetési kötelezettségem, ha igen, ez levonásba is helyezhető?” Olvasói kérdésekre Bunna Erika adótanácsadó válaszolt.
Külföldön munkát vállaló hazai jövedelmének adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Németországban másfél éve munkaviszonyban dolgozó a hazai munkaviszonyában fizetés nélküli szabadságon van. A hazai munkáltató felmondja a munkaviszonyt, és ez év márciusában kéthavi jövedelmet és végkielégítést fizet részére. Ezzel egyidejűleg a dolgozó felmond jelenlegi, németországi munkahelyén, és várhatóan egy másik németországi munkahelyen fog elhelyezkedni. Ha ez nem sikerül, akkor Magyarországon fog munkát vállalni az év hátralévő részében. Kérdés: amit a magyar munkahely fog fizetni – kéthavi munkabért és végkielégítést – hol kell leadóznia, abban az esetben, ha továbbra is Németországban vállal munkát, illetve abban az esetben ha Magyarországon? Válaszát előre is köszönöm!
Drágulást okozott a minimálbér emelése Németországban Cikk
Áremeléssel reagál a német vállalatok legnagyobb része a minimálbér törvényben előírt emelésére – mutatta ki egy csütörtökön ismertetett felmérés.
Különbözeti áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Különbözeti adó alapjának pontos meghatározásában kérem segítségét! Cégünk használt autókat (személyautókat) szerez be jellemzően Németországból. Ezek az autók többnyire kisebb-nagyobb hibával kerülnek az országba, így értékesítés előtt jelentős a felújítási költség. Kérdésünk, hogy a különbözeti adó alapjánál az értékesítésből levonható-e ezeknek a javításoknak, felújításoknak a költsége vagy csak a beszerzés értékét vonhatjuk le. Köszönettel: Mátrai-Ignácz Éva
Konszignációs raktár 2020. 01. 01-től Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk német partnerénél, Németországban úgynevezett konszignációs raktárt üzemeltetünk 2005 óta a partner kérésére, amelyet ők kezelnek. Napi jelentést kapunk a beérkezett és a kivételezett termékekről, a kivételezett összegről hetente ők állítják ki a számlát, fizetendő 19 százalékos mértékű adótartalommal. A jogszabályoknak megfelelően Németországban bejelentkeztünk, német adószámot kaptunk. Mi kiszállításkor számlát készítünk: a magyar adószámos cégünk a német adószámos cégünk részére (közösségen belüli értékesítés, áfa nélkül). Ezt a számlát a magyar áfabevallásunkban szerepeltettük (1965A-01-01 02 sor), illetve az A60-as nyomtatványon is jelentettük, valamint az intrastat jelentésben mint kiszállítás. Havonta németországi adóbevallást is készítünk a német adószámos cégünk részére: a kiszámlázott összeget a német adóbevallás 81-es sorában , illetve a fizetendő áfa összegét befizetjük a német adóhatóság részére. A kiszállítás összegét a 89-es sorban jelentjük, illetve a német intrastat jelentést is ezen összeggel készítjük el. Kérdésem: 2020 január 1. után hogyan járjunk el a számlázás és a bevallások során?
Állami támogatást kér a német autóipar Cikk
Segítséget kér a berlini vezetéstől a német autóipari szövetség (Verband der Automobilindustrie – VDA), az ágazat legnagyobb munkaadói érdekképviseletének szerdai állásfoglalása szerint legkevesebb tízmilliárd euró (3350 milliárd forint) állami támogatásra van szükség.
Sertéspestis-riadó Németországban Cikk
Kereső kutyák, drónok és elektromos kerítések: Németország teljes védelmi rendszert telepít annak érdekében, hogy megakadályozza a vaddisznókat abban, hogy a sertéspestist behurcolják az országba – írja az agroforum.hu.
Betiltották az Uber bérautókkal és professzionális sofőrökkel működő szolgáltatását Németországban Cikk
Jogsértőnek minősítette és azonnali hatállyal betiltotta egy németországi bíróság csütörtökön az Uber amerikai fuvarközvetítő cég UberX nevű szolgáltatását, amely a taxivállalatokhoz hasonlóan hivatásos sofőrökkel üzemeltetett bérautókkal működött.
Áfa háromszereplős EU-s ügyletnél Kérdés
Tisztelt Adószakértő! A következő kérdésben kérjük segítségüket. Cégünk (magyar kft., Németországban nem letelepedett, német adószámmal nem rendelkezik) egy német társaságtól rendelt árut. A szállítás azonban a német társaságtól közvetlenül a magyar vevőnkhöz történne, mely szintén egy magyar kft., hasonlóan cégünkhöz. A szállítást a magyar vevőnk szervezi és fizeti. Ennek ismeretében a német társaság 19% német áfát kíván felszámítani amiatt, hogy nem mi – azaz a közbenső cég – szervezzük és fizetjük a fuvart, hanem a szintén magyar vevőnk. Cégünk azonban a magyar vevőjének 27% magyar áfával értékesítené az árut. Véleményünk szerint azt, hogy a fuvart ki szervezi és fizeti, kizárólag háromszögügylet esetében kellene vizsgálni, azonban ebben az ügyletben csak egy német és két magyar adószámú cég vesz részt, így irreleváns, hogy ki szervezi a fuvart. Szerintünk az a helyes, ha a német társaság 0% EU-s értékesítést számláz, mi pedig belföldi, 27% áfával. Kérjük szíves segítségét az ügylet helyes áfamegítélésében. Köszönettel: Molnár Tibor
Járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgárságú személy Magyarországon munkaviszonyban, Németországban pedig szellemi szabadfoglalkozásúként dolgozik. Korábban Magyarországon nem volt munkaviszonya, ezért a TAJ-kártyáját visszaadta. Most a magyarországi munkaviszonyából vonnak a béréből egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékot. Van-e mód rá, hogy csak Németországban fizessen járulékokat és az itthoni jövedelmei után nem? A németországi ellátással elégedett, azt mindenképpen fenntartaná. A két ország között ingázik, mindkét országban van bejelentett lakhelye. Válaszát előre is köszönöm!
Kötelezővé teszik a kanyaróoltást a gyermekek számára Németországban Cikk
Kötelezővé teszik a kanyaróoltást a gyermekek számára Németországban, erről csütörtökön fogadott el törvényt a szövetségi parlament (Bundestag).