428 találat a(z) Németország cimkére

Kft. Németországba számláz ki ott elvégzett munkát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. burkoló munkát vállal Németországban. A kft. alkalmazottja végzi el a munkát kiküldetési rendelvénnyel. - a kft. euróban számláz a német cégnek áfamentesen kell számláznia az unióban végzett munka miatt - az alkalmazott forintban kapja meg a munkabérét ezt havonta a 08-as bevallásban jelenteni kell?Kiküldetés címén mennyi napidíjat kell fizetni az alkalmazottnak, ez adómentes-e? Szállás stb. elszámolható-e költségként? - kell-e még a fentiekkel kapcsolatban valamire figyelni? Köszönöm a segítségét.

Németországban történő értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk társasjátékok értékesítésével foglalkozik. Terveink szerint a jövőben németországi gyártót is bevonunk a társasjátékok legyártásába. A német gyártó által elkészített társasjátékot németországi bérraktárban tárolnánk és közvetlenül ebből a raktárból értékesítenénk németországi vevők részére. Kérdésünk, hogy emiatt be kell-e jelentkeznünk német áfa-, illetve társasági adóalanynak, vagy magyar adóalanyként beszerezhetjük, tárolhatjuk és értékesíthetjük-e Németországban a termékeinket. Amennyiben a német gyártótól Magyarországra beszállítjuk a játékot, itthon tároljuk és a magyarországi raktárból szállítjuk ki a német partnereknek eladott terméket, változik-e a tranzakció megítélése, ugyanis mindenképpen szeretnénk elkerülni a németországi adófizetési és adminisztrációs kötelezettséget. Válaszukat előre is köszönjük.

Több bevándorlót is felszívna a német munkaerőpiac Cikk

Németországban a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő, új bevándorláspolitikát kell kialakítania az őszi szövetségi parlamenti (Bundestag) választás után felálló kormánynak a német gazdaság legnagyobb munkaadói érdekképviselete szerint.

Német adószámmal rendelkező magyar állampolgártól igénybevett szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Következő témakörben szeretnénk szakmai segítségnyújtásukat kérni. Magyarországi társaság online marketingszolgáltatást vett igénybe olyan természetes személytől, aki magyar állampolgár, de rendelkezik német 11 számjegyű adószámmal (közösségi adószámmal ugyanakkor nem). A természetes személy az online marketingszolgáltatásról számlát állított ki a magyar társaság felé, mely számlán az alábbi szöveget is feltüntette: "online marketingtevékenységeimet Németországban magánvállalkozóként, áfamentesen végzem”. A számlán szerepel nettó összeg, áfakulcs 19%-kal jelölve, de nulla összegben, és a számla végösszege, amely egyezik a nettó összeggel. Kérdésünk: a szolgáltatást igénybevevő magyar társaságnak az áfabevallásában, a A60-as bevallásában hogyan kell ezt, illetve kell-e bevallania, szerepeltetnie? Esetleg egyéb adózási, adóbevallási kötelezettsége keletkezett-e a magyar társaságnak? Előre is köszönjük szíves szakmai segítségnyújtásukat. Üdvözlettel: Biró Valéria

Bor szállítása, értékesítése Németországba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Leendő ügyfelem Magyarországon csendes bort vásárolna és szállítana ki Németországba, és ott vendéglátó egységeknek értékesítené. Ehhez Magyarországon egy bt.-t kíván létrehozni. Kérdésem: a csendes bor forgalmazása milyen engedélyek, feltételek birtokában lehetséges? Az export, illetve a jövedéki termék miatt milyen plusz nyilvántartások és jelentések szükségesek? Ha kis mennyiségben szállítják (például 500 liter alatt) személygépkocsival, akkor is kell ekáerszámot kérni? A külföldi partnertől (vagy partnerről a német hatóság részéről) kell-e igazolás, hogy a jövedéki adót megfizette? Milyen külföldi jogszabállyal illene tisztában lenni, ami e tevékenységet még a magyar jogon kívül szabályozza? Kérem szíves válaszukat a teljes folyamatot illetően, annak érdekében, hogy jogszerűen lehessen egy kezdőnek is csinálni e különös, érdekes tevékenységet. Köszönettel.

Külföldi kiküldetés számláinak elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fuvarozással foglalkozó kft. szállít Németországba, Csehországba. Deviza alszámlát nyitott, amelyet bizonyos összeggel feltölt. A devizaszámla bankkártyája a sofőrnél van. A számlához tartozó bankkártyával fizeti a sofőr a külföldi szállást, üzemanyagot, étkezést a külföldi tartózkodása alatt. Hogyan számolható el az étkezés, a szállás költsége a kft.-ben? Ha készpénzt ad a kft. a sofőrnek, szintén külföldi fuvar esetén az esetleges költségek fedezésére, és azzal elszámol a sofőr a számlák alapján, amely a kft. nevére szól, hogyan kezelendő az a kft. részéről a számfejtésben, illetve a könyvelésben? Német minimálbért kell-e számfejteni a sofőr kint tartózkodása idejére? Köszönöm válaszát.

Biztosítási jogviszony Magyarországon vagy Németországban? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő ügyben szeretnék állásfoglalást kérni. Egy magyar állampolgár nem kiküldetés keretében egy németországi cégnél heti 15 órás munkaviszonyban áll. Emellett Magyarországon, egy magyarországi cégben tulajdonos, megbízási jogviszonyban látja el az ügyvezetői feladatokat. E jogviszonyára tekintettel főfoglalkozású társas vállalkozóként be van jelentve a magyarországi céghez. Németországban és Magyarországon is van lakcíme. A németországi munkaviszonyból származó jövedelme kb. 2-szerese a magyarországi személyes közreműködésért kapott jövedelmének. Hol lesz biztosított a fent említett magánszemély? Milyen gyakorlati feladatokat kell ezzel kapcsolatban elvégezni akár a német, akár a magyar cégnek? Válaszukat előre is köszönöm! Katona-Fazakas Tünde

Osztalék adója Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm a 2017. 02. 21-én feltett kérdésemre a válaszát. Még egy kiegészítő kérdésem lenne a fentiekkel kapcsolatban. A 2015. évi eredmény terhére 2016-ban kifizetett osztalékra is ugyanaz vonatkozik, hogy a Németországban biztosított tagnak kifizetett osztalék után sem kell 14% eho-t fizetni? Amennyiben nem kell, vissza tudjuk-e igényelni a befizetett összeget önellenőrzéssel? Válaszát köszönöm: Polák Tiborné

Németországi munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi kft. Németországban kiállítás kivitelezését, építését végzi magyar megrendelő részére. Alkalmazni kell-e az alkalmazottaknak német minimálbért a kiküldetés idejére? Bérszámfejtéskor a német vagy magyar ünnepnapok és munkaszüneti napok a mérvadóak-e? Válaszukat előre is köszönöm!

Nem fizet többet Németország, Hollandia és Luxemburg Cikk

Nem fogadták el az eurót használó országok pénzügyminiszterei az Európai Bizottság által novemberben tett javaslatot, amely szerint a gazdagabb országok éves gazdasági teljesítményükből 0,5 százalékkal többet fizessenek be a költségvetésbe az európai gazdaság élénkítése érdekében.

Útdíj lesz a német autópályákon is Cikk

Jóváhagyta a német autópályákra vonatkozó „tisztességes és megkülönböztetéstől mentes” útdíj bevezetését az Európai Bizottság.

Külföldiek Németországban: csak öt év után jár a szociális ellátás Cikk

Németországban a szövetségi parlament (Bundestag) csütörtök este megszavazta a kormány javaslatát az uniós társállamokból érkező bevándorlók szociális ellátási jogosultságának korlátozásáról.

Magyar társaság Németországban nyújtott szolgáltatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar építőipari kft. egy német társasággal, konzorcium keretében elvállalt egy építőipari munkát Németországban. A munka elvégzését saját magyar munkavállalókkal oldanák meg, külföldi kiküldetésben. A felmerült anyag-, illetve igénybe vett szolgáltatás költsége a konzorciumé. Segítségüket kérném, hogy mi a teendője a magyar vállalkozásnak? (Németországban regisztrálni kell, adószámot igényelni, a tevékenységet bejelenteni stb.) Tájékoztatásukat köszönjük. Négy Szakág Kft.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély Németországba költözött 4 évre házastársával, aki NATO-beosztásban dolgozik ott. A magánszemély nem dolgozik, viszont az AOK Európai Betegbiztosítási Pénztárnál mint házastárs biztosított, így rendelkezik AOK betegbiztosítási kártyával. Kérdésem, hogy Magyarországon meg kell-e fizetnie az egészségügyi szolgáltatási járulékot, amíg 4 éven át Németországban tartózkodik, illetve ha eközben ideiglenesen itthon tartózkodik látogatási célból, jogosult-e teljes körű betegellátásra, amennyiben arra szüksége lenne? Köszönöm előre is segítségét! Tisztelettel: Simonné

Határozott időre szóló számlázás EU-ba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk villamosszekrények összeszerelésével foglalkozik Németországban. A megrendelővel (EU-s adószámmal rendelkezik) havonta számolnak el utólag. Mivel időszak számlázásáról van szó, a teljesítés időpontja megegyezik a fizetési határidő napjával, de maximum az időszak utolsó napját követő 60. nap. Ha nincs számla, akkor például az augusztusi időszak a novemberi áfabevallásban szerepelne? (Havi bevalló, a teljesítés 60. napja október 30., a teljesítést követő hó 15-e pedig november 15. lesz.) Ha számlát kiállítja például szeptember 20-án október 05-ei fizetési határidővel (teljesítés október 5.), akkor pedig a szeptemberi áfabevallásban szerepel az összeg? Az áfabevallásban (MNB-árfolyamot alkalmaz, és be is van jelentve) a fenti esetekben a november 15-ei, illetve a szeptember 20-ai árfolyamokat alkalmazza? A könyvelésben viszont az augusztus 31-ei árfolyamon kell a követelést rögzíteni? Esetleg alkalmazható (ha a számviteli politikában rögzíti), hogy az áfateljesítés árfolyamát alkalmazza a számviteli teljesítés rögzítésekor? Ha több hónapot (például a 3. negyedévet) egyszerre számlázza ki október 15-én, október 30-ai fizetési határidővel, akkor a júliusi időszakra beáll a részteljesítés a 60. napon, szeptember 29-én, és a szeptemberi áfabevallásba kerül az összeg? Az augusztusi és szeptemberi időszak pedig október 15-ei teljesítéssel (a számla kelte alapján) az októberi áfabevallásba? Így egy számlát ketté kell bontani két különböző időszakú áfabevallásban? Köszönöm válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink