486 találat a(z) INFLÁCIÓ cimkére
Az MNB 5,1-6,8 százalékos gazdasági visszaeséssel számol az idén Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 5,1-6,8 százalékos gazdasági visszaeséssel és 3,5-3,6 százalékos inflációval számol az idén legfrissebb Inflációs jelentésének kedden közölt főbb számai szerint.
Azonnali nyugdíjemelést és juttatást sürget a szakszervezet Cikk
A nyugdíjkiegészítés azonnali, 4,3 százalékra emelését, de személyenként minimum egyszeri 10 ezer forintos juttatást kér a kormánytól a Magyar Szakszervezeti Szövetség, miután a statisztikai hivatal legfrissebb jelentése is alátámasztotta a szövetség márciusi aggályait: az infláció el fogja érni a 4 százalékot.
Brutális drágulás, egekben az élelmiszerárak Cikk
Júliusban átlagosan 3,8 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az egy évvel korábbihoz képest. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a szeszes italok, dohányáruk ára emelkedett jelentős mértékben – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Egy év alatt 20 százalékkal drágult a kolbász – itt vannak a friss adatok a fogyasztói árak változásáról Cikk
2020. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 2,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a szeszes italok, dohányáruk ára nőtt jelentős mértékben, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Gyorsult a fogyasztói árak emelkedésének üteme Németországban júniusban Cikk
A várt lassulás helyett gyorsult a fogyasztói árak emelkedésének éves üteme júniusban Németországban, de még így is messze elmaradt az Európai Központi Bank (EKB) célszámától.
Csökkentett az MNB! 0,75 százalék az új alapkamat – Gyengült a forint Cikk
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 15 bázisponttal, 0,75 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot mai ülésén; a kamatfolyosó nem változott.
Csökkenőben van, de még mindig erős a pesszimizmus Cikk
Júniusban a májusinál nagyobb mértékben emelkedett a GKI konjunktúraindexe, de e két hónap alatt az áprilisi zuhanásának csak kisebbik felét (44 százalékát) dolgozta le. A GKI Gazdaságkutató Zrt. által, az EU támogatásával végzett felmérés szerint májusban a fogyasztói, júniusban az üzleti bizalmi index emelkedett nagyobb mértékben. Ez elsősorban annak a következménye, hogy az ipari várakozások májusban még folytatódó romlása júniusban emelkedésre váltott, olvasható a GKI Gazdaságkutató Zrt honlapján.
Az áprilisi mélyrepülés után emelkedni kezdett a fogyasztói bizalmi index Cikk
A GKI fogyasztói bizalmi index értéke áprilisi, történetének legnagyobb zuhanása után májusban jelentősen, majd júniusban kisebb ütemben emelkedett. Az index az áprilisi 38 pontos esését követően májusban 11 ponttal, júniusban 6 ponttal emelkedett (szezonálisan kiigazítva), s ezzel e két hónap alatt csaknem a felét ledolgozta áprilisi zuhanásának, olvasható a GKI Gazdaságkutató honlapján. (Az adatfelvétel módszere április óta a személyes interjúk helyett kényszerűen online felmérés.)
Megdöbbentő számok a KSH-tól: ennyivel drágultak a friss gyümölcsök Cikk
Az élelmiszerek ára 8,4 százalékkal nőtt tavaly májushoz mérve, ezen belül a sertéshús 20,7 százalékkal, az idényáras élelmiszerek átlagosan 19,1 százalékkal, a friss gyümölcsök 39 százalékkal drágultak az egy évvel ezelőttihez képest.
Az üzemanyagár csökkenése húzza lejjebb az inflációt Cikk
Az év elejéhez képest mintegy 100 forinttal csökkent az üzemanyag ára, és főként ez áll annak hátterében, hogy az infláció mérséklődik, most 2,4 százalék – mondta Várhegyi Judit, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) főosztályvezetője hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.
Az Európai Bizottság előrejelzése brutális visszaesést jósol Cikk
Az Európai Bizottság (EB) tavaszi gazdasági előrejelzése szerint a koronavírus-járvány nagyon súlyos következményekkel jár mind a világ, mind az Európai Unió (EU) társadalma és gazdaságai számára. Az uniós és nemzeti szintű gyors és átfogó szakpolitikai válaszintézkedések ellenére példátlan mértékű visszaesésre számíthat az idén az EU gazdasága.
Elengedik-e átmenetileg az olaszoknak és a spanyoloknak az uniós költségvetési befizetést? Cikk
Újabb hitelek vagy eurókötvények helyett pénzügyi transzferekkel, például az uniós költségvetésbe való befizetés átmeneti elengedésével kellene kisegítenie az Európai Uniónak Olaszországot, Spanyolországot és más, hasonlóan nagy adósságokat maguk előtt görgető tagállamokat Daniel Gros, az egyik legismertebb brüsszeli kutatóintézet igazgatója szerint, olvasható a Bruxinfo oldalán.
Brutális áremelkedés egy év alatt! Húsz százalék fölött drágult a sertéshús, a gyümölcs Cikk
Februárban a fogyasztói árak átlagosan 4,4 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál, ezen belül viszont átlagosan 7 százalékkal drágultak az élelmiszerek. A sertéshúsért 27, a friss gyümölcsökért 22, 5 százalékkal többet kellett fizetni, mint egy évvel korábban – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Jelentősen nőttek az ipari termelői árak Cikk
Januárban az ipar belföldi értékesítési árai átlagosan 3,7 százalékkal nőttek, ezen belül a 63 százalékos súlyt képviselő feldolgozóipar árai 5,9 százalékkal emelkedtek, az energiaiparé (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) 0,6 százalékkal csökkentek az egy évvel korábbihoz mérten – közölte a központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Gazdasági modellváltást sürget Magyarországon az Európai bizottság Cikk
Magyarország jövőbeni gazdasági fejlődése a termelékenység javításának képességétől függ, ami az olcsó munkaerőköltségeken alapuló modellről a fejlett termékek előállítására alkalmas tudásalapú és fenntartható gazdaság felé való elmozdulást szükségelteti – állapítja meg az Európai Bizottság magyar gazdaságról készült idei országjelentése. A jelentés aláhúzza, hogy hazánk korlátozott előrehaladást ért el a 2019-es országspecifikus ajánlások teljesítésében.