42 találat a(z) DRS cimkére
A kötelező visszaváltási díj áfája automatás értékesítésnél
Cikk
A kötelező visszaváltási díjjal kapcsolatban (DRS) kérem szíves segítségüket. Cégünk kezelőszemélyzet nélküli automatán keresztül forgalmaz italokat. A visszaváltási díj nem része az adóalapnak, így a termékbeszerzésről szóló számlán külön tételként fogják azt feltüntetni. Az automatából történő értékesítésünkről számlakiállítási kötelezettségünk nincs. Jelen esetben a termékeket 27 százalékos áfával növelten értékesítjük. Nem tudjuk fizikailag megbontani a 27 százalékos terméket és az áfamentes visszaváltási díjat, így jelen állás szerint úgy tűnik, hogy a beszerzésnél nincs levonási jogosultságunk a visszaváltási díjakból, de az értékesítésnél keletkezik 27 százalék fizetendő áfa. Hogyan oldható meg, hogy az értékesítés során a termékek után fizetendő visszaváltási díj szintén áfamentes értékesítésként jelenjen meg? Olvasónk kérdéseire Tüske Zsuzsanna vámszakértő válaszolt.
Kötelező visszaváltási díj automatából történő értékesítés során
Kérdés
DRS-díj ingyenes átadás esetén
Cikk
Ki fizeti a visszaváltási díjat, ha italtermékekkel foglalkozó cég termékmintát ad a vevőinek, illetve ha kóstolásnál történik térítésmentes átadás? Olvasói kérdésre Tüske Zsuzsanna vámszakértő válaszolt.
A visszaváltási díj áfabeli és számviteli kezelése
Cikk
2024. január 1-jén életbe lépett az italcsomagolások új visszaváltási rendszere, az ún. kötelező visszaváltási díjas rendszer (Deposit Return System: DRS), mellyel összefüggésben 2024. január 1-jei hatályba lépéssel az áfa-, illetve a számviteli szabályozás is módosult.
DRS díj ingyenes átadás esetén
Kérdés
Adók 2024-re: a ráncfelvarrástól a teljesen új terhekig
Cikk
Lassan hagyományosnak tekinthető jogalkotási dömping jellemezte a 2023-as évet is: adóztatásban rendeletekkel és két – a tavaszi és az őszi – adócsomaggal, továbbá salátatörvényekbe elbújtatott változtatásokkal lepte meg a kormány, illetve az Országgyűlés az érintetteket. Az év során közölt cikkeinkből készített válogatásban összefoglaltuk a 2024. január 1-jétől hatályos fontosabb módosításokat.
Újra változhatnak az EPR és a DRS szabályai
Cikk
Várhatóan még idén újra módosulnak a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszerrel (epr), valamint a kötelező visszaváltási díjas rendszerrel (drs) összefüggő kormányrendeletek – írja Adó Hírlevelében az EY.
DRS-díj könyvelése
Kérdés
EPR, DRS: mennyi lesz jövőre?
Cikk
Megjelent a Magyar Közlönyben az energiaügyi miniszter rendelete, amely a 2024-es évre vonatkozóan megállapítja az alkalmazandó EPR-díjakat, valamint meghatározza a kötelező visszaváltási rendszer keretében a gyártók által kötelezően fizetendő csatlakozási és szolgáltatási díjak mértékét is, olvasható a Jalsovszky Ügyvédi Iroda honlapján.
Januárban startol a kötelező visszaváltás: mennyiért, mit, hogyan és hova vihetünk vissza?
Cikk
2024. január 1-től indul a kötelező visszaváltási rendszer, amely a 0,1–3,0 literes űrtartalmú műanyag, fém vagy üveg csomagolású italtermékeket érinti. A visszaváltási díj – palackonként 50 forint – nem a gyártók bevételét gyarapítja, hanem a hatékonyabb, fenntarthatóbb hulladékkezelés megvalósítását szolgálja – közölte az MTI-vel hétfőn a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
Kötelező visszaváltási rendszer (DRS) – hatással lesz az EPR-re is
Cikk
2024. január 1-jétől bevezetésre kerül Magyarországon a kötelezően visszaváltási díjas termékek visszaváltási rendszere (DRS). Hasonló rendszer már az Európai Unió több országában működik, ehhez csatlakozik most Magyarország is, hogy biztosítsa a meghatározott italcsomagolások visszagyűjtését újrahasznosítás vagy újrahasználat céljából. A DRS részletes szabályait tartalmazó kormányrendelet 2023. október 4-én jelent meg. A KPMG Adóriadó című írásában összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat.