1965 találat a(z) őstermelő cimkére
Őstermelő járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha idén lettem őstermelő, és bevétel még nem várható ebben az évben, jövőre mi alapján kell járulékot fizetni, hogy a biztosítotti jogviszony megmaradjon?
Főállású őstermelő Kérdés
2013.07.01.-től főállású őstermelő vagyok, ezt megelőzően is rendelkeztem őstermelői igazolvánnyal, mint kiegészítő foglalkozású. Kérdésem, hogy milyen összegű járulék fizetésére vagyok kötelezve július 01.-től? 2012.évben az őstermelésből származó jövedelmem 500 ezer forint volt. Még annyit, hogy rehabilitációs ellátásban részesülök, melyet 2012.év előtt állapítottak meg, összege: 28 ezer forint. Kérném tisztelettel hogy számtani alapon levezetni szíveskedjen, azért, hogy könnyebben megértsem.
Őstermelő és egyéni vállalkozó egyidőben Kérdés
Egy mezőgazdasági őstermelő egyéni vállalkozói igazolványt váltott. Tevékenysége földimogyoró-termesztésből, és annak értékesítéséből áll (012501). Az értékesítés az egyéni vállalkozásból, számla alapján történik. Év közben kapott földalapú támogatást. A termesztéssel kapcsolatosan felmerülő költségeket az egyéni vállalkozásban könyveljük. Helyes-e, ha a támogatás is az egyéni vállalkozás bevétele lesz, vagy azt külön kell kezelni? Köszönöm válaszukat.
Őstermelők egymás közötti értékesítése eltérő áfakulcs esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Arra szeretnék választ kapni, hogy adott kettő őstermelő, az egyik áfakörös, a másik nem. Abban az esetben, ha az áfakörös állatot vásárol a nem áfakörös őstermelőtől, kinek, milyen bizonylatot kell kiállítani a vásárlásról? Ki számláz kinek, vagy ki állít ki felvásárlási jegyet.Tisztelettel várom válaszát.
Figyelem! Őstermelők százezrei kaphatnak óriási adókedvezményt Cikk
A személyi jövedelemadó törvény számos kedvezményt biztosít, amelyekkel jelentősen csökkenthetők a közterhek. Cikkünkben a közös őstermelői igazolvánnyal folytatott tevékenységre vonatkozó rendkívül kedvező szabályokra hívjuk fel a figyelmet. Konkrét példán keresztül is bemutatjuk, miért éri meg a családi gazdálkodóknak ebben a formában tevékenykedni.
Őstermelő számlázás Kérdés
Adott kettő őstermelő, akik alanyi áfamentesek, adószámmal rendelkeznek, tételes költségelszámolást választottak. Az "A" őstermelő sertést adna el "B" őstermelőnek, ezt leszámlázhatja számára, ha a sertéstenyésztést felveszi az őstermelői igazolványba? (még csak a szőlőtermesztés szerepel) Mi ennek a módja? Hogyan kell ezt leszámlázni, élősúlyra vagy darabszámra? A "B" őstermelő pedig takarmányt adna el az "A" őstermelőnek. (Őstermelői igazolványukban ez a tevékenység szerepel.) Ezt leszámlázhatja? Mi ennek a módja? Nagyon köszönöm a segítséget.
Év közben alakuló családi gazdaság Kérdés
Év közben alakuló családi gazdaság tagjai előzőleg őstermelők voltak, adószámmal rendelkeztek, bevételük, költségük volt az őstermelői tevékenységükből. Azt szeretném megtudni, hogy hogyan kell a családi gazdaság megalakulása előtti bevételeket és költségeket számba venni, bevihetőek-e ezek a családi gazdaságba, vagy az addig keletkezett bevételekkel és költségekkel külön-külön kell elszámolniuk a tagoknak? Köszönettel: Zsigri Sándorné
Őstermelő bankszámlája Kérdés
Őstermelő, aki az általános szabályok szerint áfaalany, tételes költségelszámolást alkalmaz, a bankszámláján nemcsak az őstermelői tevékenységgel kapcsolatos pénzforgalmát , hanem a személyes/magáncélú vásárlásait, pénzügyeit is ezen a számlán bonyolítja. Kifogásolható-e ez a megoldás?
Családi járulékkedvezmény vállalkozóknál, őstermelőknél Cikk
Miként érvényesíthetik a vállalkozók és az őstermelők a családi járulékkedvezményt? Az október 18-án benyújtott, az egyes adótörvények és azzal összefüggő más törvények, valamint a Nemzeti Adó-és Vámhivatalról szóló 2010. évi CXXII. törvény módosításáról szóló, T/12792. számú törvényjavaslatból ez is kiderül.
Őstermelők közötti szívességi földhasználat Cikk
Az őstermelő - mivel már nagyon idős - bérbe adná a földet egy másik őstermelőnek. Lehet-e szívességi földhasználat, vagy mindenképpen bérleti szerződésnek kell lenni, és hogy adómentes bérbeadás legyen, 5 évre kell hogy szóljon? Ügyvéd kell-e a bérleti szerződés megírásához? Olvasónk kérdéseire szakértőnk Surányi Imréné válaszolt.
Őstermelő nyugdíja Cikk
Lehet-e főállású őstermelő az, aki rehabilitációs ellátásban részesül? A nagyobb nyugdíj reményében érdemes-e több járulékot fizetnie? Olvasónk kérdésére az Adózóna szakértője, Széles Imre válaszolt.
Őstermelő - adó és járulék Kérdés
Segítségét szeretném kérni azzal kapcsolatban, hogy mi a különbség a mezőgazdasági őstermelő és az egyéni vállalkozó-mezőgazdasági őstermelő meghatározás között? Milyen adózási és járulékfizetési kötelezettség vonatkozik egyikre és milyen a másikra?
Őstermelő nyilatkozata nyugdíjjárulékról Kérdés
Az alábbi kérdésben kérném segítségét. Az adóhivatalnál nyilvántartott főállású mezőgazdasági őstermelő vagyok. Az őstermelői tevékenységemet 2012-ben kezdtem, nem vagyok már kezdő őstermelő. Kérdésem , hogy mely nyilatkozat kitöltésével kell vállalni hogy magasabb összegű bevétel alapján kívánom fizetni a nyugdíjjárulékot: /10%/ egészségbiztosítási járulék /4%/ járulék mivel, azt szeretném hogy a 365 naptári napom meglegyen, ugy hogy szolgálati időnek számítson. Várom válaszát.
Rehabilitációs ellátás Kérdés
Az alábbi kérdésben kérek segítséget: 42%-os megváltozott munkaképességű vagyok rehabilitációs ellátásom összege 27 000 forint, melyet 2011 év előtt állapítottak meg. Vállalhatok-e főállású őstermelő tevékenységet úgy, hogy a rehabilitációs ellátást nem kell megszüntetni? További kérdésem, hogy mivel szükséges igazolni az előző évi őstermelői tevékenységből származó bevételt és kérném tisztelettel, hogy egy példán keresztül levezetni szíveskedjen a járulékfizetési kötelezettségemet. 2012.évi bevételem: 3 000 000.-Ft akkor ebből mennyi szolgálati időt állapítanak meg. Én úgy szeretném ha 365 napos szolgálati időt vennének figyelembe mivel a nyugdíj évem kevés. Kérem ebben segítségemre lenni szíveskedjen.
Őstermelői tevékenység Kérdés
Az alábbi kérdésben kérek segítséget: 42%-os megváltozott munkaképességű vagyok rehabilitációs ellátásom összege 27 000 forint. Vállalhatok-e főállású őstermelő tevékenységet úgy, hogy az ellátást nem kell megszüntetni? Továbbá érdeklődőm, hogy mennyi járulékot vagyok köteles fizetni, abban az esetben, hogy már a korábbi években is végezetem őstermelői tevékenységet, de nem főállásban, a hivatalos regisztrációm is meg volt. Az őstermelésből származó bevételem, ha 900 000 forint főállásban, akkor szolgálati időnek a teljes évet el lehet számolni vagy csak arányosan? Mennyi az a jövedelem és mennyi az a bevallott járulékköltség, ami teljes szolgálati időnek minősül? Várom válaszát.