143 találat a(z) értékvesztés cimkére
Osztalékkövetelés – értékvesztés
Kérdés
Értékvesztés taoalap-módosítása
Kérdés
Sérült göngyöleg javíttatása
Kérdés
Tárgyi eszköz leltárt követő módosítások
Kérdés
Kivezetett értékvesztés utáni kártérítés
Kérdés
Értékvesztés, behajthatatlan követelés
Kérdés
Fémkaloda értékvesztése
Kérdés
Kötelezettség és nyilvántartásban szereplő követelés összevezetése 2.
Kérdés
Tulajdonolt részesedésre elszámolt értékvesztést ki kell-e emelni társaságiadó-alapot növelő tételként?
Kérdés
Értékvesztés
Kérdés
Kiva - értékvesztés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaság 2019. évi záráskor a vevők egyedi értékelése alapján az 1 000 e Ft értékű követelésére, amely 2016.11. 20-án járt le 50 százalék mértékű értékvesztést kíván elszámolni. 2019-ben a kiva adózási módot választotta. Kérdésem: a 2019. évi kiva alapjánál mit kell figyelembe vennie növelő és csökkentő tételként? Köszönettel!
Összekeverhető-e az IFRS és a magyar számviteli törvény szerinti könyvelés?
Kérdés
Egy német multinacionális cég magyar leányvállalatának az volt felénk mint könyvelőiroda felé a kérése, hogy ezentúl havonta számoljunk el értékvesztést a vevőkre az IFRS szerint, aminek a fizetési határideje például 2021. A magyar kft. könyvelése a magyar számviteli szabályoknak megfelelően történik. Kérdés, hogy havonta bizonyos IFRS előírásának megfelelően le lehet-e könyvelni értékvesztést amúgy nem IFRS könyvelésben? Tartós részesedés után mikor és hogyan lehet értékvesztést elszámolni? Válaszukat köszönjük!
Elengedett pótbefizetés cég-cég között
Kérdés
Anyacég pótbefizetését, ami az előző évek veszteségeinek finanszirozására adott, a megszűnő tevékenységet folytató cég nem tudja visszafizetni. A pótbefizetés elengedése milyen adó- és illetékfizetést keletkeztet a két cégben? Értékvesztés elszámolható-e év végén az anya égnél? Köszönettel
Behajthatatlan követelés – adóalap-módosítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. a 2018-as adóévben kibocsátott egy bruttó 25 millió forint értékű számlát. A vevő nem fizetett, emiatt a kft. 2018 szeptemberében felszámolási eljárást kezdeményezett, azonban egy másik hitelező megelőzött bennünket három nappal. Így követelésünket hitelezői igényként jelentettük be. 2019. május 22-én megérkezett a felszámoló behajthatatlansági nyilatkozata részünkre, miszerint a követelésünk várhatóan nem fog megtérülni. Ezen nyilatkozat alapján – tekintettel arra, hogy az még a 2018. évi mérlegkészítés előtt megérkezett – megtehetjük-e, hogy a 2018-ban elszámolt értékvesztéssel a 2018-as tao-bevallásban nem emeljük meg az adóalapot? Vagy ha a nyilatkozat idén érkezett meg, és nem a 2018-as évben (ami kizárt lett volna, hiszen ősszel kezdődött a felszámolás), akkor a 2018. évi adóalapot mégis meg kell emelnem az elszámolt értékvesztéssel, és az adóalap-korrekciót 2019-ben kell elvégeznünk? Ez utóbbi eset rendkívül hátrányos lenne ránk nézve, tekintettel arra, hogy a 2019-es adóévben a várható bevétel töredéke sem lesz a tavalyinak. Válaszát előre is köszönöm.
Tartós részvény értékvesztése kivás adózónál
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy ha egy kivás adózó kft.-ben van tartós részvény, mely esetén 12. 31-ei dátummal értékvesztést kell elszámolni, akkor, az értékvesztéssel hogyan növelhetem meg az adóalapot, hiszen itt az adó a kivában fizetett összeg? Csak értékvesztés elszámolása esetén lehetne majd, a későbbiekben az esetleges értéknöveléssel csökkenteni az adóalapot? Az adóbevallás, mérlegkészítés határideje miatt szükséges lenne a sürgős válasz, amit előre is köszönök! Szép napot!

Ezeken a helyeken várhatók NAV-razziák a héten
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának közlése szerint 2025 14. hetében az alábbi helyeken lesznek adóhatósági helyszíni ellenőrzések. A közzétett információ nem zárja ki,...