1007 találat a(z) értékcsökkenés cimkére

Tenyészállatok amortizációja Kérdés

Az őstermelőnek van 370 darab anyajuh tenyészállata. (Egy juh ára 30 000 forint) Juh létszámnyilvántartót vezet a tenyészkód alapján. Az anyajuhokat tárgyi eszköz nyilvántartón 50 százalékos értékcsökkenési leírással elszámolhatja-e a 1753-as bevallás értékcsökkenés sorában?

Épületfelújítás számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kkt. bérelt üzlethelyiségben éttermet üzemeltetett. Az üzemeltetést átveszi egy másik cég, akinek a tulajdonában van az épület (akitől eddig a helyiséget bérelte). A kkt. a továbbiakban semmilyen tevékenységet nem végez, a könyvekben szereplő tárgyi eszközöket és árukészletet kiszámlázza az átvevő cégnek. 2013-ban felújították az üzlethelyiséget, erre két százalékos értékcsökkenést számoltunk el évente. A kérdés, hogy az épület felújítását is ki kell-e számlázni, és ha igen, akkor milyen jogcímen? Illetve, ha nem kell átszámlázni, akkor mi a teendő vele a továbbiakban?

Ingatlan szerzési értékének meghatározása építéskor számlák hiányában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély ingatlant építtetett, melyet kiadott. A tételes adózást választva szeretne az ingatlan után értékcsökkenési leírást elszámolni. Az építkezés során sok kiadásról nincsenek meg a számlák, vagy csak nyugták vannak, így számlával a valós bekerülési érték töredékét tudja csak igazolni. Ha értékbecslővel megbecsülteti az ingatlan értékét, akkor lehet-e az az értékcsökkenés alapja? Vagy, ha esetleg lenne költségvetése, akkor az? Melyik megoldás fogadható el?

Bérbeadott ingatlan tárgyi eszközeinek elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lakásbérbeadás esetén a lakásban található bútorok, háztartási gépek értékcsökkenését hogyan számolhatja el a bérbeadó magánszemély (nem vállalkozó) a bérleti díj bevételével szemben? Elszámolható-e például a lakásba vett szőnyeg, lámpa? Ha 100 ezer forintnál nagyobb értékű a berendezés, akkor is elszámolható rá értékcsökkenés? Köszönettel: Nagyné

Dalszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni. Adott egy egyszemélyes kft., amely az ügyvezető személyes közreműködésével dalszerzéssel, kiadói tevékenységgel, művészeti tevékenységgel, médiareklámok készítésével foglalkozik. Saját szerzésű dalai és klipjei is vannak, amiket egyéb közreműködőkkel hoz létre, akik számlát adnak a művészeti tevékenységről, operatőri, egyéb tevékenységekről. Kérdésem, hogy az így létrejött "szellemi terméket" a szellemi termékek között kell-e nyilvántartásba vennünk a saját előállítású eszközök aktivált értéke számlával szemben, és értékcsökkenést számolunk el a dalok, klipek után a tao szerinti 50 százalékos kulccsal? Vagy ha nem jó a gondolatmenetünk, hogyan történik a dalszerzés számviteli elszámolása? A kft előadói és kiadói jogdíjat is kap a dalok után, viszont a szerzői jogdíjat az ügyvezető kapja, mint magánszemély. Köszönöm válaszát.

Fejlesztési célra kapott támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk fejlesztési célra pályázaton nyert támogatást. A támogatás mértéke 50 százalék. A gépek beszerzése és üzembe helyezése 2017-ben megtörtént, viszont a támogatás kiutalására nem került sor, valószínűleg nem is fog megtörténni a mérlegkészítés időpontjáig. A cég mikrogazdálkodói beszámolót készít. A beszerzett és üzembe helyezett eszközök után a 2017. évre értékcsökkenést számolunk el, amely 20 milliós nagyságrendű, viszont vele szemben a támogatás összegéből nem tudunk bevételt elszámolni, ami veszteségessé is teheti a céget, ha jól gondolom. Kérdésem, hogy ebben az esetben hogyan történik a támogatás számviteli elszámolása?

Értékcsökkenés elszámolása egyéni vállalkozásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mint egyéni vállalkozó gépet vásároltam 20 millió Ft-ért. Előre kapott támogatás 5 millió Ft volt, amelyet nem számoltam el adóköteles bevételnek. Fejlesztési tartalékként nyilvántartott összeg 7 millió Ft. Az értékcsökkenés kulcsa 33% (CNC gép). Az üzembehelyezés 2017. 11. 25-én megtörtént. Helyesen járok-e el, ha az értékcsökkenést a következőképen számolom el, a 8 millió Ft nettó nyilvántartási értékkel? 2017. év 669 041 Ft 2018. év 6 600 000 Ft 2019. év. 730 000 Ft Köszönettel: Fülöp Csabáné

Ingatlan figyelési idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi válaszhoz szeretnék még kérdést feltenni: http://adozona.hu/kerdesek/2017_12_12_Ingatlan_afa_vwa#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Mivel 2008.01.01. előtti a használatbavételi engedély itt a figyelési időszak 120 hónap? Ha jól tudom ekkor változott 120 hónapról 240 hónapra. A másik kérdésem az lenne, ha volt olyan időszak többször is, amikor az ingatlanban 6-8 hónapig nem volt bérlő, akkor mi a teendő? Visszasorolom készletre és nem számolok értékcsökkenést vagy hagyom tárgyi eszközön és továbbra is számolom az értékcsökkentést? Köszönöm szépen a válaszát!

Beszerzés fejlesztési tartalékból Kérdés

Fejlesztési tartalékból beszerzett gépjárművet kívánunk eladni. A gépjárművet 2014-ben képzett összegből 2015-ben teljes mértékben fejlesztési tartalékból vásároltuk. 2015-ben, 2016-ban, 2017-ben adótörvény szerinti értékcsökkenést nem számoltunk el az eszközre. Az eszköz hasznos élettartama öt év, tehát csak két év múlva adhatnánk el következmények nélkül. 2018. februárban történne meg az értékesítés. Az előrehozott értékcsökkenés mint adóalap-csökkentés, gondolom, nem jár teljes összegben. Mekkora lesz az adóalap-növelés 2018-ban? Arányosíthatok-e? Vagy a teljes csökkentő összeggel kell növelnem az adóalapot, amikor eladják az eszközt? Előre is köszönöm a segítségüket.

Káresemény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tehergépjárműve balesetet szenvedett, káresemény érte, de nem lett totálkáros. Kell-e elszámolni ebben az esetben terven felüli értékcsökkenést? A javítást követően a tehergépkocsi használhatóvá vált. A javítási számlát hogyan kell elszámolni? Köszönöm.

Családi gazdálkodó termőföldbeszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi gazdálkodás venne egy termőföldet, melynek kiegyenlítése két részletben 2017 és 2018-ban történik. Egy összegben a beruházási költség 2017-ben vagy 2018-ban számolható el. A törvény szövegéből nem veszem ki, hogy az értékcsökkenésből kizárt tárgyi eszköz esetében nem élhetnénk a beruházási költség egy összegű elszámolásával. Segítő válaszát köszönöm.

Fiatal Gazda Pályázat elszámolása termőföld vásárlása esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az általam könyvelt egyéni vállalkozó fiatal gazda pályázatból termőföldet vásárolt. Kérdésem az lenne, hogy a bevétellel szemben elszámolhatom-e értékcsökkenésként a megvásárolt földterületet? Válaszukat köszönöm

Kiván innen, kiván túl: elszámolás belépéskor és kilépéskor Cikk

Személyi jövedelemnek nem minősülő kifizetések, értékcsökkenés, tárgyi eszközök és osztalék elszámolása: megannyi kérdés, amely a kiva alá belépőket, illetve a társasági adózásra visszatérőket foglalkoztatja.

Értékcsökkenés elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakért! Háziorvosi tevékenységet végző kft. személygépkocsit lízingelne, havonta fizetné a lízingdíjat (áfásan). Hogyan kellene szabályosan elszámolni az értékcsökkenést? A számla szerinti értéken nyilvántartásba vesszük, és évente egyszer elszámolhatjuk az értékcsökkenést?

Kiva + értékcsökkenés Kérdés

Kedves Szakértő! Cégünk mérlegeli, hogy áttérne a kivára. Mivel jelentős a tárgyieszköz-állomány, pontos számításokat kell elvégezni, jobban járunk-e. Kérdésünk erre vonatkozóan az lenne, hogy az értékcsökkenés hogyan számolható el a kiva előtti időszakra, valamint az utána beszerzett eszközöket hogyan lehet elszámolni? Köszönettel várjuk a választ.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bérelt ingatlanon végzett beruházás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Bt. eladása osztatlan közös üzlettel elővételi jog

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Osztalékfizetés kft.-tag esetében

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink