99 találat a(z) építési engedély cimkére
Anyagvásárlás építésiengedély-köteles műhely építéséhez
Kérdés
Építési területen fakivágás
Kérdés
Elemes ház gyártásának áfája
Kérdés
Fordított adózás
Kérdés
Meghosszabbodnak a lejáró építési, bontási engedélyek, szja-visszatérítéssel kapcsolatos rendelkezés is került a jogszabályba
Cikk
Egy február 11-én megjelent kormányrendelet szerint azon engedélyek, melyek hatálya 2021. november 24. napján vagy azt követően a veszélyhelyzet ideje alatt járt vagy járna le, meghosszabbodik az engedély hatályának lejáratától számított további egy évvel. A jogszabály végére bekerült egy a gyermeket nevelő magánszemélyek adó-visszatérítéséről szóló rendeletet módosító előírás is.
Lakásépítés, építési engedélyek: eltérő trendek a fővárosban és vidéken
Cikk
2021 első három negyedévében 12 642 új lakás épült, 1,7 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 22 430 volt, 30 százalékkal több, mint 2020 azonos időszakában, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
FAD számla
Kérdés
Fordított adózáshoz kapcsolódó előleg
Kérdés
Lakásépítések, építési engedélyek: így alakult az első negyedév
Cikk
2021 I. negyedévében 6153 új lakás épült, 29 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 6946 volt, 1,2 százalékkal kevesebb, mint 2020. I. negyedévében, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
11 éves rekord az új lakások építésében
Cikk
2020-ban 28 208 új lakás épült, 34 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 22 556 volt, 36 százalékkal kevesebb, mint 2019-ben, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Fordított áfa építési engedély kiadása előtt_1
Kérdés
Fordított áfa építési engedély kiadása előtt
Kérdés
Lakásáfa
Kérdés
Nagyon visszaesett a lakásépítési kedv
Cikk
2020 első három negyedévében 12 876 új lakás épült, 25 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 17 278 volt, 37 százalékkal kevesebb a 2019. azonos időszakinál – jelentette a KSH.
Tanács kérése
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Tanácsukat szeretném kérni az alábbi esetben: egy építőipari cégünk van, fő profilunk társasházak építése értékesítés céljából. 2018 márciusában vásároltunk egy lakóház és udvar elnevezésű ingatlant, 18,5 millió forintért. (Áfamentesen, magánszemélytől, a 4 százalékos illetéket megfizettük.) Szeretnénk fiúnknak építeni egy családi házat a telekre, ahol egy kozmetika is helyet kap külön épületben. Mivel a kft. nevén van az ingatlan, úgy gondoltuk, hogy az építési engedélyt is a kft. nevére kérjük ki. Építési engedélyt kérünk rá, mivel a lakóépület több, mint 300 nm, kozmetika is lesz Abban kérnénk az Önök tanácsát, hogy mikor vegyük ki a cégből az ingatlant a saját nevünkre? (Férjemre és rám, mindketten tagok és ügyvezetők vagyunk.) A, vagy B verzió lenne a jobb megoldás? Az a kérdés is felmerült bennünk, hogy ezt adásvételi szerződéssel vagy osztalékként tegyük meg. A verzió: most, a legelején, még az építkezés megkezdése előtt: - A vételár 18,5 millió forint volt, ehhez hozzáadnánk azokat a költségeket, amelyeket már elszámoltunk erre az ingatlanra (épület részleges bontásának költsége, tervezési díj) + 27 százalék áfát rá kell tennünk. Ezt a NAV elfogadhatónak tartaná-e? B verzió: nem teljesen szerkezetkész eljutásnál, tehát csak a falak állnának: - Ebben az esetben a kft. építi, mintha magának építené, majd szerkezetkészen a kft. két tulajdonosa nevére kerül. Itt már érdekesebb lehet a vételár + 27 százalék áfa összege. Mi az az összeg, amit a NAV elfogadhatóak tart? Illeték mindkét esetben 4 százalék.