1345 találat a(z) áfabevallás cimkére
Közösségi termékbeszerzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közösségi termékbeszerzésről az eladó később állított ki számlát, mint ahogy a teljesítés történt, hiába reklamáltunk. Mi a helyes eljárás ebben az esetben? Havi bevalló esetén melyik hónapban kell a fizetendő adót bevallani, illetve melyik hónapban nyílik meg a levonási lehetőség? Segítségét előre is köszönöm.
Jogos-e a büntetés? II.
Kérdés
Köszönöm a választ előző, azonos című kérdésemre. Az érdekelne, hogy az adóhatóságnak kell-e hibaüzenetet küldenie, ha jogtalanul tüntettem fel levonható áfát (az adószám felfüggesztés miatt). Ha nem, akkor miért küldött az október havi bevallásnál? Ha igen, akkor miért nem küldött a szeptember havi bevallásnál? Az egész adóhiány sokkal rövidebb ideig állt volna fenn, ha a szeptemberi bevallásra is hibaüzenet érkezik. Ez esetben az utólagos ellenőrzés sem tudott volna megállapítást tenni, és nincs bírság. Köszönettel.
Áfabevallás 31-34. sorainak értelmezése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az áfabevallás 31-34. soraiban mely tételeket kell szerepeltetni? A göngyöleg-visszavételről szóló mínuszos számlát, a jóváíró számlát, az engedményt például melyik sorban kell szerepeltetni? Köszönöm válaszukat.
Közösségen belüli szolgáltatás
Kérdés
Közösségen belüli szolgáltatást (informatikai) hogyan könyvelem, illetve melyik sorban kell szerepeltetni az áfabevallásban? A szolgáltatás program írása a Németországban lévő uniós adószámmal rendelkező cégnek, a számlázás áfa nélkül történik. Köszönöm a segítséget.
Fordított áfás számla önellenőrzése
Kérdés
Egy kft. használt ingatlant (4 évnél idősebb) vásárolt egy másik kft.-től 2010-ben. Az eladó áfás számlát állított ki. Mindketten áfakörösek. A vevő csak most vette észre, hogy helytelenül állította ki az eladó a számlát, fordított adózást kellett volna alkalmazni. Hogyan kell önellenőrízni ebben az esetben? Az eladónál adóellenőrzés volt 2010-ben, ellenőrzéssel lezárt időszak keletkezett.
Áfa önellenőrzés
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Havi áfabevallók vagyunk. 2014. 02. hónapra áfa-önellenőrzést kell készítenünk, mert egy értékesítésről később állítottuk ki a számlát. Ugyanakkor több szállítói számla előzetesen felszámított áfáját – szintén 2014.02. hónapban – nem állítottuk be a fizetendő adót csökkentő tételként. A korrekciók miatti egyenleg javunkra mutatkozik, tehát több a 02. hóban levonni, mint a megfizetni elmulasztott áfa. A 2014.02. hónapra készítendő önellenőrzési (kimaradt vevőszámla miatt önellenőrizni kell) bevallásba beállíthatom-e a 02.havi teljesítésű idejű és kimaradt szállítói számlák előzetesen felszámított áfáját levonandóként? Amennyiben igen, akkor a konkrét esetben önellenőrzési pótlék fizetési kötelezettségünk sincs? Vagy a vevő számlára önellenőrzést kell végezni, önellenőrzési pótlék felszámításával? És a korábban levonni elmulasztott előzetesen felszámított áfát az elévülési időn belül bármely bevallási időszakban levonhatom? Köszönöm válaszát. Tisztelettel: Novák K.
Áfabevallás II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségüket kértem az alábbi esetben: nem uniós országból érkező árut vámolás nélkül továbbszállítják szintén nem uniós országba. Kérdésem az volt, hogy az áfabevallásban hol szerepel ez az ügylet, egyáltalán szerepeltetni kell-e? Kérésükre a következő a kiegészítésem: vámhatósági intézkedés nem történt, a kft. nevére szólt a számla, amikor beérkezett az áru, és a kft. szerepelt a továbbszállított áru számláin. Emlékeim szerint régen ezt nevezték reexport és reimport ügyletnek. Válaszát köszönöm.
Áfabevallás
Kérdés
Segítségüket kérem az alábbi esetben: nem uniós országból érkező árut vámolás nélkül továbbszállítják szintén nem uniós országba. Kérdésem, hogy az áfabevallásban hol szerepel ez az ügylet, egyáltalán szerepeltetni kell-e? Válaszukat előre is köszönöm.
Folyamatos teljesítés számlázása
Kérdés
2014. július 1-jétől a folyamatos teljesítések számlázásakor a számlán szereplő teljesítési határidő az aktuális időszak utolsó napja kell, hogy legyen. Ez például egy könyvelési díj esetében nem probléma, de vannak olyan folyamatos teljesítések, melyek rendszeresen számlázásra kerülnek, de például óradíj az elszámolás alapja. Ebben az esetben változhatnak az időszak számlázási összegei, valamint a teljesítési igazolások aláírása sokszor reklamáció miatt több hetet is igénybe vesz. Gondolok például egy olyan esetre, hogy a kiszámlázni kívánt időszak teljesítési igazolása csak az időszakot követő hónap 25-én kerül aláírásra. Ilyenkor mi lesz a teendő, az áfabevallás beküldési határideje már 20-a volt?
Ingatlan-bérbeadás Ausztriában
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem: Cégem budapesti székhellyel és ausztriai fióktelephellyel rendelkezik, részben ingatlanhasznosítás a tevékenységünk. Az Ausztriában saját tulajdonban lévő ingatlant bérbe adjuk különböző időszakokra, magánszemélyeknek. A bevétel a devizaszámlánkra folyik be. Az áfa szempontjából az ingatlan-bérbeadásra cégünk nem választotta az áfa felszámításának lehetőségét, tehát belföldön sem fizetünk a bérbeadott ingatlanjaink után áfát. Hogyan kell áfáztatni az Ausztriában kiadott ingatlanokat (közösségen belül értékesített szolgáltatás területi hatályon kívüli), és az áfabevallásban hol kell szerepeltetni ezt a bevételt? Előre is köszönöm válaszát.
Késve kapott import számla - áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A könyvelés az ügyféltől (havi áfabevalló) késve kapott meg import- ( ermék és szolgáltatás) számlákat, van köztük még 2013. évi is. Legtöbbjük nem érinti a bevallott adó összegét, mert a fizetendő és levonható áfa összege azonos. Kérdésem az lenne, hogy áfabevallás szempontjából ezeket mely hónapban kell, illetve lehet szerepeltetni? Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Levonható áfa utólagos módosítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Áfa tv. 153/C szerinti "utólag" kifejezéssel kapcsolatban többféle eltérő véleményt lehet hallani. A kérdés az, hogyha az eredeti számlát módosító bizonylat kézhezvételének időpontja ugyanarra az áfabevallási időszakra esik, akkor is fizetendő adóként kell kimutatni a levonható áfa csökkenésének összegét vagy csak abban az esetben, ha korábbi, már bevallott adóhoz kapcsolódik?
Bt. évközi átlépésének bevallásai
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tao.- és áfaalany bt. évközi katába való átlépésére a végelszámolás szabályait kell alkalmazni. Vonatkozik ez az áfa elszámolására is? A Tao. hatálya alatti utolsó nap 2014.01.31., kata hatálya alatti első nap 2014.02.01. Kell-e januárra vonatkozóan (éves áfabevalló) áfabevallást benyújtani? Köszönettel.
Év végén visszaküldött számla - kiegészítő információval
Kérdés
Tisztelt Bartha Katalin, sajnálom, hogy fenti témában feltett kérdésem (feltehetően az előzmények felvázolása miatt) nem volt egyértelmű, ezért most kiemelem a kérdés lényegét: a szállító által 2013. decemberében kiállított számlát a vevő visszaküldte 2014. február hónapban. A számlaértékkel a 2013 .évi árbevétel csökkentendő? A visszaküldött számlában szereplő, eredetileg 2013.12. hóban bevallott áfa összegét mely időszak áfabevallásában kell korrigálni? Önellenőrzéssel a 12. hóra, vagy a számlavisszaküldés időszakában? Köszönöm, és várom mielőbbi válaszát. F.Gyné
Konszignációs raktárak kezelése az áfában
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Véleményem szerint a konszignációs raktárak kezelése sok félreértést okoz az áfában. Különösen a jellemző esetben, ahol nem azonos országban van a konszignációs raktár, mint a vállalkozás telephelye. Vevői konszignáció: amikor az én készletem van a vevőnél, például Németországban. Szerintem ilyenkor én német belföldi értékesítést végzek, tehát német adószámot kell kiváltanom (limit túllépése esetén) ezután az értékesítés után német áfát fizetek, és sehol nem szerepeltetem, sem a 1465-ös ,sem a 14A60-as bevallásomban. Szállítói konszignációban, pedig a partneremnek kell magyar áfa alá bejelentkeznie, és áfásan számláznia felém, tehát 14A60-asban nem vallom, és áfában belföldi beszerzés lesz. Mindezek állandó eltérést fognak okozni az intrastat és az áfabevallás között is. Kérem erősítsék meg, hogy az elgondolásom jó. Köszönöm szépen!