12 találat a(z) átláthatóság cimkére

Egyenlő értékű munkáért egyenlő bér: nem lesz titkolható, ki, mennyit keres ugyanannyi munkával Cikk

Az EU 2023/970. irányelve a férfiak és nők egyenlő, vagy egyenlő értékű munkáért járó egyenlő díjazásának elvét hivatott erősíteni a bértranszparencia és a végrehajtási mechanizmusok révén. A szabályozás – noha eltérő mértékben – de minden vállalatot érinteni fog, függetlenül a méretétől, illetve az üzletágtól. Az irányelvet a tagállamoknak 2026. június 7-éig kell átültetniük a nemzeti jogba. A munkáltatóknak a jogszabály megalkotását megelőzően érdemes a belső folyamataik kialakítása során szem előtt tartani az irányelvben foglaltakat.

Látni mennyit keresnek a velünk azonos pozícióban levők: ez a jövő? Cikk

A bérek átláthatóságára kidolgozott európai uniós irányelv célkitűzéseit 2026. június 7-éig kell teljesíteniük a tagállamoknak. Ennek értelmében az EU-ban működő cégeknek nyilvánossá kell tenniük az új pozícióikhoz tartozó fizetési információikat, valamint a munkavállalóik számára a meglévő bérsávjaikat az átláthatóság javítása, és a nemek közötti bérkülönbség csökkentése érdekében. Az, hogy a magyar jogszabályi környezet a célok elérése kapcsán pontosan hogyan fog változni, még nem ismert, a vállalatoknak viszont érdemes erre a helyzetre időben felkészülniük – ezt a témát járta körül a Profession.hu Backstage podcast legújabb adása.

Kibővíti nemzetközi kutatói csoportját és elérhető adatbázisait a Twitter a félretájékoztatás elleni védekezés jegyében Cikk

A Twitter több adatot fog azon külsős kutatók részére bocsátani, akik az online dezinformációt és annak kezelését tanulmányozzák a cég által alapított nemzetközi szakmai csoporton keresztül. Az adatbázisok mellett magát a kutatócsoportot is kibővítik, elősegítve ezzel a mikroblogok megosztására alkalmas közösségi médiafelület átláthatóságát – jelentették be a cég csütörtöki sajtótájékoztatóján a Twitter képviselői, közölte az MTI.

Az ÁSZ szerint szükséges a választási plakátok szabályozásának átalakítása Cikk

Az Állami Számvevőszék tapasztalatai is alátámasztják, hogy szükséges a választási plakátok szabályozásának átalakítása. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöki tisztségéről lemondott Pálffy Ilona közölte, hogy az NVI javasolja a választási eljárásról szóló törvény átdolgozását a választási plakátok szabályozására vonatkozóan. Az ÁSZ évek óta szorgalmazza a plakátpiac esetében is a médiapiachoz hasonló szabályozási környezet megalkotását és elfogadását, olvasható az ÁSZ honlapján.

Mire megy el az állam pénze? Közpénzügyi portált ígér az államkincstár Cikk

Korszerű államháztartási informatikai rendszert fejleszt a Magyar Államkincstár (MÁK), amivel teljesen megújul a költségvetés végrehajtásának informatikai eszköztára; az új informatikai rendszer új szintet jelent a kormányzati döntéshozatal támogatásában és a nyilvános adatszolgáltatásban – jelentette be Tavaszi Zsolt, a Magyar Államkincstár (MÁK) államháztartási ügyekért felelős elnökhelyettese mai sajtótájékoztatóján.

Az NGM szerint téves állításokból indul ki az Open Budget Survey Cikk

Szubjektív véleményeket tartalmazó összesítés hétfőn nyilvánosságra hozott Open Budget Survey nemzetközi felmérés, amely egyedi módon határozza meg, mely országokat vizsgál – mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára ma az M1 aktuális csatornán arra reagálva, hogy a dokumentum 115 országból Magyarországot a 57. helyre sorolta a költségvetés átláthatóságát tekintve.

Nehéz átlátni a magyar költségvetést Cikk

A polgárok szándékait nem mérlegeli, őket nem vonja be a költségvetés összeállítása során, az átláthatóságot pedig úgyszólván mellékesnek tartja a magyar kormány. Magyarország az Európai Unióban és az OECD tagországai között a sereghajtók közé tartozik, de még a kelet-európai, közép-ázsiai feltörekvő régióban is gyengén teljesít – írja a hvg.hu a költségvetés átláthatóságát vizsgáló International Budget Partnership nevű civil szervezet megállapításai nyomán.

Nesze neked, adócsökkentés! Az Európai Bizottság szerint túl sokat adóznak a legszegényebbek Cikk

Tovább kellene mérsékelni az alacsony jövedelmű munkavállalók adóterheit, és fontos lenne az adószerkezet egyszerűsítése – hívja fel Magyarország figyelmét az Európai Bizottság.

Törvényjavaslat a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról Cikk

Péntek délután nyújtották be a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló törvényjavaslatot.

Micsoda változás az átláthatósági szabályokban! Cikk

A kormány egyedi határozatával "átláthatóvá" és így támogathatóvá nyilváníthat korábban ilyennek nem minősülő szervezeteket.

Boldog-boldogtalant feketelistára tettek Cikk

Lázár János offshore feketelistája nagyon életszerűtlenre sikerült: ismert taxitársaságok, sport- és érdekvédelmi szövetségek mellett még az MLSZ edzőcentruma is az átláthatatlan tulajdonlású szervezetek között landolt. Sőt a lista alapján több szakszervezetnek is vallania kellene arról, ki is a tulajdonosa.

Egy „megbízható” adóparadicsommal kevesebb Cikk

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) kedden levette a Marshall-szigeteki köztársaságot az együttműködést elutasító adóparadicsomok listájáról, amelyen ezután csak három ország maradt - közölte az OECD.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Korábban nem könyvelt, adott kaució visszautalása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Peresített kötelezettség – áfa

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Biztosítási jogviszony

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink