hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Több tízmilliárdos kompenzáció közép-magyarországi cégeknek

  • MTI/Adózóna

Fejlesztési forrásokkal és adókedvezménnyel is élhetnek a főváros és Pest megye vállalkozói. Uniós forrásokból a Versenyképesség Közép-Magyarország Operatív Programban (VEKOP) egyebek közt támogatja az állam a versenyképesség javítását, a technológiai innovációt, az infokommunikációt, a turisztikát, a hatékonyabb energiafelhasználást. Hazai forrásból pedig Pest megyében kompenzálják a régió fejlettségéből adódó kevesebb uniós lehetőséget.

Marczinkó Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Fórum és az Újbudai Üzleti Klub közös rendezvényén beszélt a közép-magyarországi vállalkozásokat támogató kedvező lehetőségekről. A VEKOP-ban a kis- és középvállalkozások piaci megjelenését segítő pályázaton 1,23 milliárd forint áll rendelkezésre, a jelentkezéseket 2016. május és 2018. május között lehet beadni. A kutatás-fejlesztési és technológiai innovációra 2017. február 2. és 2018 decembere között lehet jelentkezni; a 2,64 milliárd forintnyi forrásra konzorciumban lehet pályázni. Az energiahatékonyságot segítő kiírás 2018 decemberéig lesz nyitva ( nagyvállalatok nem indulhatnak a megújuló energia felhasználását is támogató pályázaton). A fiatalok vállalkozóvá válását segítő tenderen 2018. júliusig lehet indulni.

Marczinkó Zoltán hangsúlyozta: a kormány Pest megyében hazai forrásból 2016-2021 között 80 milliárd forint célzott támogatással kompenzálja, hogy  Közép-Magyarország – fejlettsége miatt – kevesebb uniós forráshoz juthat. A tervezet szerint 2016-ban 5 milliárd, 2017-ben 25 milliárd, 2018-ban 50 milliárd forintos kerettel számolnak. Mivel 2016-ban az 5 milliárd forintos keretet nem használták fel, ez az összeg áthúzódik 2017-re. Ezekből a forrásokból vállalkozói telephelyek fejlesztését, termelőeszközök beszerzését, ipari parkok fejlesztését segítik.

A helyettes államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy az ország iparfejlesztési stratégiája, az Irinyi Terv Pest megyére és a fővárosra is vonatkozik. A közép-magyarországi vállalkozókat érinti a nagyvállalati beruházás támogatás, amelynek összege a tervezet szerint 2017-ben 15 milliárd forint.

A hazai forrásból finanszírozott Irinyi célelőirányzat tavaly 2 milliárd, az idén 3 milliárd forint kerettel rendelkezett, az Irinyi Tervben szereplő ágazatok mintaprojektjeinek kidolgozását, piacra jutását segítik kifejezetten kis- és középvállalkozások számára - mondta a helyettes államtitkár.

Marczinkó Zoltán szólt arról, hogy dolgoznak az Irinyi II. kockázati tőkealap indításán, amelyet a Széchenyi Tőkealapkezelő gondoz majd, a Közép-Magyarország régióban 8 milliárd forint alap segítené az innovatív vállalkozásokat.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink