hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Szakmai felügyelet alá kellene vonni az adóhatóságot

  • Angyal József (okleveles adószakértő)
5

Az adóhatóság jelenleg mindenféle szakmai kontroll nélkül működik. Az egyetlen elvárás az adóhatóságtól, hogy minél több adót, bírságot szedjen be. Ezért cserébe az NGM szemet huny a NAV jogszabálysértései felett. Pedig a törvényi feltételek adottak. Angyal József publicisztikája.

Az Adózás rendjéről szóló törvény 11. paragrafusa szerint a felügyeleti jogköröket a NAV felett az adópolitikáért felelős miniszter, illetve a NAV felügyeletére kijelölt miniszter gyakorolja. A felügyeleti jogkör gyakorlása helyett az adópolitikáért felelős miniszter jelenleg - észlelve az adóhatósági túlkapásokat - utólagos jogszabály-módosításokkal próbálja kordában tartani az adóhatóságot.

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (5)
lilien

"Sürgősen szakmai felügyelet alá kellene vonni az adóhatóságot, mielőtt végképp pusztító erővé nem válik. Ha kell, egyértelmű jogszabály módosítással"
Mélységesen egyetértek a cikkel, nap mint nap tapasztalom,hogy jogszabályt követő vállalkozások vezetői is, állandó fenyegetettségben élnek.Lassan ott tartunk, hogy az üzletpolitika és a fejlődés gátja lehet a fiskális terror.

lilien

" Sürgősen szakmai felügyelet alá kellene vonni az adóhatóságot, mielőtt végképp pusztító erővé nem válik. Ha kell, egyértelmű jogszabály módosítással."
Gratulálok a cikkéhez, nap mint nap tapasztaljuk a gyakorlatban, hogy a jogszabályt követő vállalkozások is állandó fenyegetettségben élnek, a túlkapások miatt. Támogatom a kezdeményezést. L.L. adótanácsadó

Vica

Kedves samuel7021! Ugyan ki fizetné meg ezt a hatalmas összeget? Ahol ez megállapításra került, ott a céget felszámolják, vagyona legtöbbnek nincs. A fiktív számlákat meg vagyontalan személyek v. cégek állítják ki.
A probléma ott van, hogy vannak, akik a törvények fölött állnak, akik a legnagyobb "bakikat" elkövetik (elkövethetik) következmények nélkül.
Kérem ne legyen naiv!

Vica

Tisztelt Angyal Úr!
Nagyon szeretem a cikkeit, mert mindig "húsba vágó" kérdéseket feszeget, lényegre törő, és közérthető.
Én több mint 12 évet dolgoztam a NAV-nál, a lelkiismeretem már nem bírta tovább elviselni, amiket nap mint nap meg kellett tapasztalnom.
Mélységesen egyetértek a cikkben foglaltakkal, annál is inkább, mert az utóbbi két-három évben ez egyre inkább jellemző a NAV-ra. Isten óvja a vállalkozókat (vállalkozásokat), de talán még jobb lenne, ha a "földi helytartója" is hatékonyabban lépne fel a törvényszegésekkel szemben! Addig, amíg van magyar vállalkozás, vállalkozó és nem rokkan mindenki bele a jogtalanul kiszabott bírságokba. Mert ha hagyják a magyar embert dolgozni, akkor az többségében becsülettel teszi a dolgát és fizeti az adóját is, nem áll sorba segélyért, hanem másoknak is munkát ad. (Tapasztalatom szerint azonban már a bíróságok sem mentesülnek a "nyomás" alól, hiába van törvény szerint az adózónak igaza.)

samuel7021

A módosítás után várható a jelenleg több mint 2000 milliárd adókintlévőség megfizetése?

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elmaradt szállásfoglalások számlázása

Bunna Erika

adótanácsadó

Csoportos jóváíró számla könyvelése

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 június
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Együttműködő partnereink