hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Novák Katalin családi otthonteremtési programmal kapcsolatos kérdésekre válaszolt

  • adozona.hu

Továbbra is érkeznek a családi otthonteremtési kedvezménnyel kapcsolatos kérdések – mondta Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter Facebook-bejegyzésében. Ezekből néhányra válaszolt.

Amennyiben valaki meglevő és vállalt gyermekre vett igénybe csokot, de a gyermek nem született meg, és a támogatást önként visszafizették, jogosultak-e abban az esetben rá, ha egy év telt el, és vállalt gyermekre vonatkozóan igényelnék újra a csokot?

Igen, ha visszafizették újra felvehetik, nemrég történt jogszabály-módosítás ennek érdekében.

Egy az Egyesült Királyságban élő házaspár tervezi a hazaköltözést. Három gyermeket terveznek, házasok és a feleség 41 év alatti. Jogosultak-e a babaváró támogatásra és a csok igénybevételére?

Igen, abban az esetben, hogyha miután kint is dolgoztak, hazatérve az egyikük elhelyezkedik – vagy akár mind a ketten – 90 napot követően igénybe vehetik a babaváró támogatást.

Amennyiben vállalják, hogy 180 napon belül valamelyikük elhelyezkedik, akkor a csokkal is élhetnek, ez tehát azt jelenti, hogy 10 + 10 millió forintot, sőt akár még egy hozzá kapcsolódó 15 millió forintos kamattámogatott csok-kölcsönt is igényelhetnek.

Lehet-e adóstárs csok-os kamattámogatott hitelnél az a felnőtt gyermek, akit a támogatás szempontjából nem vesznek figyelembe?

Igen, lehet adóstárs ő is.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Előfizetési csomagajánlataink:


Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!

Kérdések és válaszok

Közösségen belüli bérmunka

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Régi Art. 24/A § adószám-felfüggesztés jogszabályi törlése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

SZÉP-kártya elfogadása

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2021 július
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
hirdetÉs

exit_to_app Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

close