adozona.hu
Ne dőljön be! A Díjnet nevében küldenek adathalász leveleket csalók
//adozona.hu/altalanos/Ne_doljon_be_A_Dijnet_neveben_kuldenek_adat_AVRN1M
Ne dőljön be! A Díjnet nevében küldenek adathalász leveleket csalók
Az elmúlt napokban a Díjnet Zrt. nevével és logójával visszaélve, adathalász e-mail üzeneteket küldtek ismeretlenek, amelyben sikertelen fizetésről tájékoztatják a címzetteket – figyelmeztet a cég.
A Díjnet által kiküldött sikeres és sikertelen fizetésről szóló tájékoztató levelek nem tartalmaznak semmilyen gombot, abból a fizetés nem kezdeményezhető újra. A fizetési tranzakció sikerességéről a leveleket minden esetben az ugyfelszolgalat@dijnet.hu e-mail címről küldik. Leveleikben aláírásként miden esetben szerepel a Díjnet Zrt.
Gyanakodjanak akkor is, ha például az e-mail szövegében hiányoznak az ékezetek vagy magyartalan kifejezéseket látnak! Ne kattintsanak a linkre! Aki a hamis felületen megadta bankkártya adatait, az a saját érdekében haladéktalanul vegye fel a kapcsolatot a számlavezető bankjával!
Az ügyfelektől semmilyen esetben sem kérnek bankkártyaadatokat, még a fizetés során sem, tekintettel arra, hogy a Díjnet bankkártyaadatokat nem tárol. A számlafizetés során a bankkártyaadatokat minden esetben a fizetési szolgáltató, a SimplePay felületén szükséges megadni – szögezi le a Díjnet.
Hozzászólások (0)