hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Csaknem 4000 kg állati eredetű terméket foglalt le a NAV

  • adozona.hu

Húshagyó november a röszkei határkirendeltségen: a pénzügyőrök egy hónap alatt hat fuvar, összesen mintegy négy tonna, különböző állati eredetű terméket foglaltak le, olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján.

A Koszovóból és Szerbiából érkező szállítmányok közül némelyiket még leplezni sem próbálták az utasok, de volt olyan sofőr, aki biztosra akart menni, hogy elkerülje a lebukást, ezért rejtekhellyel bővítette a járművét.

A több hentesüzletnyi rakományt – összesen 3927 kilogramm nyers, füstölt sertés-, marhahúskészítményt, illetve fagyasztott, füstölt szárnyas- és birkahúst – a pénzügyőrök a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal állategészségügyi határállomásán adták le. A hatóság azonnal elrendelte a tetemes mennyiségű áru megsemmisítését. Ezek az illegális termékek már nem kerülnek a családok asztalára.

Európai Unión kívüli országból állati eredetű élelmiszerek, mint például nyers hús, hústartalmú élelmiszerek, tej- és tejtartalmú termékek behozatala az állatbetegségek esetleges terjesztése miatt kockázatos, így szigorú szabályokhoz kötött. A szabályok megsértése esetén előfordulhat e termékek visszafordítása, elkobzása, illetve megsemmisítése.

Az utasforgalomra vonatkozó vám- és egyéb szabályokról bővebb információ elérhető a NAV honlapján: Utastájékoztató - Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Személyes közreműködés – alapítói dokumentum

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

Tetoválás, átalányadó

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 március
H K Sze Cs P Sz V
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink