hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Munkahelymegtartási és -megőrzési pályázat kkv-knek

  • MTI

A gazdaságvédelmi akcióterv keretében új pályázati felhívás jelent meg a mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) támogatására 50 milliárd forintos keretösszeggel – jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára csütörtöki online sajtótájékoztatóján.

Kiemelte: a támogatási konstrukció a vállalkozások hatékonyságának növelését, a munkahelyek megtartását és új munkahelyek teremtését segíti. Először a központi régión kívüli, a konvergenciarégiókban működő kkv-k jelentkezhetnek, de hamarosan megjelenik az a felhívás is, amelyre ugyanilyen feltételekkel lehet majd Budapestről és Pest megyéből pályázni.

A konstrukció magyar, high-tech és zöld, ugyanis döntő többségében magyar tulajdonú vállalkozásokat támogatnak abban, hogy csúcstechnológiájúvá és energiahatékonyabbá, zöldebbé váljanak – fejtette ki az államtitkár.

A kiírás eltér az eddigiektől, mert egységes pályázati konstrukció keretében lehet jelentkezni olyan célokra, amelyek a vállalkozások hatékonyságát növelik – hangsúlyozta György László.

A korábbi kiírásoknál különböző konstrukciókra kellett pályázni, ha a vállalkozás eszközt kívánt vásárolni, fejleszteni, digitalizálni vagy energiahatékonysági beruházást szeretett volna végrehajtani, illetve ha foglalkoztatási támogatást vagy képzési forrásokat akart igénybe venni – jelezte az államtitkár.

Nagy előnye a mostani kiírásnak, a jelentős mozgástér annak kiválasztásában, hogy a pályázó milyen eszközt tart alkalmasnak a munkahelyek megőrzésére, a hatékonyság növelésére saját vállalkozásánál – hangsúlyozta György László.

A tervezett beruházás, fejlesztés költségének 70 százaléka fedezhető a pályázatból.

A támogatás feltétele, hogy az idén áprilisi foglalkoztatotti létszám 90 százalékát meg kell tartani. A pályázat elbírálásánál előnyt jelent, ha ennél többet tart meg a vállalkozás, vagy új munkahelyeket hoz létre a következő másfél évben – hívta fel a figyelmet az államitkár.

A kiírásra az 5 és 249 munkavállaló közötti létszámot foglalkoztató vállalkozások jeletkezhetnek. Öt és kilenc foglalkoztatott között munkavállalónként 1,5 millió forintra, 10 és 49 fő között munkavállalónként 1 millió forintra, 50 és 249 között pedig munkavállalónként félmillió forintra lehet pályázni.

Az első pályázatokat május 29-étől lehet beadni a www.palyazat.gov.hu oldalon keresztül.
György László kiemelte: transzformált pályázatról van szó, tehát a vállalkozások visszatérítendő forrást kapnak, és akkor válik a támogatás vissza nem térítendővé, ha teljesítik a pályázati kiírásban szereplő kritériumokat.

Így azonnal oda tudják adni a forrásokat, a likviditás a koronavírus-válság idején különösen fontos – mutatott rá az államtitkár. Hozzátette, hogy a tárca várakozása szerint június első felében már lehetnek kifizetések.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink