adozona.hu
Módosultak a Kkv technológia Plusz hitelprogram feltételei
//adozona.hu/altalanos/Modosultak_a_Kkv_Technologia_Plusz_Hitelpro_9G1BXN
Módosultak a Kkv technológia Plusz hitelprogram feltételei
Módosultak a 155 milliárd forint keretösszegű, a GINOP Plusz program részét képező Kkv technológia Plusz hitelprogram feltételei: a fix 0 százalékos kamatozású hitelprogramot ezentúl alacsonyabb minimális hitelösszeg és foglalkoztatotti létszám, valamint sokrétűbb felhasználhatóság mellett igényelhetik a hazai vállalkozások – közölte a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. az MTI-vel szerdán.
A tájékoztatás szerint a program keretében ezentúl akár az 1 főt foglalkoztató hazai vállalkozások is részt vehetnek. Csökken továbbá a hitel minimálisan igényelhető összege is, a kkv-k a jövőben ügyletenként 5 és 100 millió forint közötti kölcsönt igényelhetnek.
További könnyítést jelent, hogy a projektek összköltségének legfeljebb 50 százaléka erejéig a meglévő ingatlan átalakításával, bővítésével, felújításával, korszerűsítésével kapcsolatos költségek, legfeljebb 30 százaléka erejéig pedig a beruházáshoz kapcsolódó készletbeszerzés kiadásai is elszámolhatóvá válnak. További újdonság, hogy az építőipari vállalkozások, illetve az építőipari fejlesztést célzó cégek is részt vehetnek a programban.
Közölték, hogy azoknak a vállalkozásoknak, akik már rendelkeznek beadott kérelemmel, de még nem született hiteldöntés az esetükben, lehetőség nyílik arra, hogy kölcsönkérelmüket visszavonják és a módosított termékparaméterek mentén újra benyújtsák.
A hitelprogram változatlanul a teljes futamidőre fix 0 százalékos ügyleti kamat mellett támogatja a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozásokat. A kölcsön kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék és előtörlesztési díj nélkül igényelhető, a szerződés megkötésétől számított 6-24 hónapos rendelkezésre tartási idő mellett.
A hitel olyan új fejlesztésekre és értéknövelő beruházásokra is igényelhető, mint új tárgyi eszköz beszerzése, ingatlanátalakítás, -korszerűsítés, -bővítés, -felújítás költsége, információs és kommunikációs technológiai eszközök (hardver, hálózati és telekommunikációs eszközök) beszerzése, tisztán elektromos jármű beszerzése, vagy megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazásához kapcsolódó új eszközök beszerzése, új megújuló energiatermelő eszköz, például napelem beszerzése – sorolta a bank.
A hitel Budapesten kívül az egész ország területén felhasználható, a keretösszeg 65 százalékára ugyanakkor a négy leghátrányosabb helyzetű régióban, vagyis a Dél-Alföldön, a Dél-Dunántúlon, az Észak-Alföldön, illetve Észak-Magyarországon bejegyzett székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező vállalkozások jogosultak – közölte az MFB.
A kölcsönkérelmek az MFB Pont Plusz vállalati hálózatban, az MBH Bank és a Gránit Bank összesen 156 kijelölt bankfiókjában nyújthatók be országszerte az év végéig, 2024. december 30-áig.
Hozzászólások (0)